Fakty i opinie

Ostatnie sondaże z Pomorza. Czy tak zagłosujemy w niedzielę?

Najnowszy artukuł na ten temat Wszyscy posłowie z Pomorza
Głosowanie już w najbliższą niedzielę. Czy prezentowane sondaże się potwierdzą?
Głosowanie już w najbliższą niedzielę. Czy prezentowane sondaże się potwierdzą? fot. Maciej Kosycarz/KFP

Prezentujemy ostatnie sondaże dotyczące preferencji wyborczych mieszkańców Pomorza i rozkład popularności partii politycznych i kandydatów w okręgach wyborczych w Trójmieście.Sondaże zostały przeprowadzone przez instytut badawczy Homo Homini na zlecenie Radia Gdańsk.

Gdańsk i Sopot: tylko trzy partie nad progiem

Według badania przeprowadzonego w dniach 2-4 października, a więc na nieco mniej niż tydzień przed wyborami, udział w wyborach zadeklarowało 57 proc. uprawnionych do głosowania gdańszczan, sopocian i mieszkańców południowej części województwa. Gdy ankieterzy zapytali tę grupę o to, na kogo oddadzą swój głos, aż 16,8 proc. wciąż nie było zdecydowanych.

Czy wiesz już dokładnie jakich kandydatów poprzesz?

tak, wybrała(e)m już swojego posła i senatora 46%
mam jednego, ale na drugiego nie jestem jeszcze zdecydowana(y) 13%
nie, głosując kieruję sie partią, a nie konkretnym nazwiskiem 28%
nie, nawet nie wiem, jaką partię poprę 13%
zakończona Łącznie głosów: 1600
Wśród pozostałych wyraźną przewagę uzyskała Platforma Obywatelska, na którą chciało głosować 46,3 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które zdecydowało się poprzeć 24,4 proc. respondentów. Obie te partie mają ogromną przewagę nad Sojuszem Lewicy Demokratycznej, na który chciało głosować 5,4 proc. badanych. Poniżej progu wyborczego znalazłby się Ruch Poparcia Palikota z 3,5 proc. głosów, Polskie Stronnictwo Ludowe z 2,5 proc., Polska Jest Najważniejsza 0,7 proc. oraz Polska Partia Pracy Sierpień 80 i Nasz Dom Polska - samoobrona Andrzeja Leppera z poparciem w wysokości 0,2 proc.

Zobacz pełne wyniki badań okręgu wyborczego nr 25 (Gdańsk, Sopot, powiaty gdański, kwidzyński, malborski, sztumski, nowodworski, starogardzki i tczewski)

Senator z Gdańska i Sopotu: sondaż wskazuje Borusewicza

Tu badania przeprowadzono dość dawno, bo 24 września. Na dwa tygodnie przed wyborami głosować chciało 57,8 proc. uprawnionych, spośród których 22,5 proc. wciąż nie miało swojego faworyta.

Zdecydowani swoje głosy rozdzielili między Bogdana Borusewicza z PO - 48,4 proc., Andrzeja Gwiazdę z PiS - 21,5 proc., Jarosława Szczukowskiego z SLD - 5,9 proc. i Wojciecha Podjackiego z Ligi Obrony Suwerenności - 1,7 proc.

Zobacz pełne wyniki badań poparcia w okręgu wyborczym 65.

Gdynia: głosy bardziej rozproszone

Tu badanie przeprowadzono także w dniach 2-4 października, ale na niespełna tydzień przed głosowaniem sporo mniej mieszkańców północy naszego województwa, bo tylko 48 proc., zadeklarowało chęć wzięcia udziału w wyborach. Za to wśród tych, którzy stwierdzili, że na wybory pójdą, odsetek niewiedzących kogo poprzeć wynosił jedynie 11 proc.

Spośród gotowych do głosowania najwięcej zwolenników ma Platforma Obywatelska, której poparcie deklaruje 39,2 proc. wyborców. Nieco mniej zwolenników, bo 24,2 proc. ma Prawo i Sprawiedliwość. Podobnie jak w południowej części Pomorza na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej, jednak tu zyskał ponad dwukrotnie większe poparcie - 11,5 proc.

Gdyby wybory odbyłyby się wyłącznie w tym okręgu, do Sejmu weszłyby także Ruch Poparcia Palikota oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - odpowiednio 6,7 i 6,3 proc. głosów. Pozostałe partie zbierają minimalne poparcie: Polska Jest Najważniejsza - 0,8 proc., a Polska Partia Pracy Sierpień 80 i Nasz Dom Polska - samoobrona Andrzeja Leppera po 0,2 proc.

Zobacz pełne wyniki badań o okręgu wyborczego nr 26 (Gdynia, Słupsk, powiaty bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski)

Senator z Gdyni: sondaż wskazuje Wittbrodta

Udział w wyborach do Senatu zadeklarowało aż 61 proc gdynian i mieszkańców powiatu puckiego (okręg wyborczy 64). Jednak spośród nich aż 25 proc. nie wiedziało jeszcze (badanie przeprowadzono 2 października) kogo poprze.

Pozostali podzielili swoje głosy między Edmunda Wittbrodta z PO - 42,4 proc., Romana Nowosielskiego z komitetu Unii Prezydentów - Obywatele do Senatu - 12,9 proc., Krzysztofa Kołowrockiego z PiS - 10,7 proc., Tomasza Bojar-Fijałkowskiego z SLD - 3,9 proc., Krzysztofa Kleina z Nowej Prawicy - 2,6 proc. i Jacka Markowskiego - 1,6 proc.

Zobacz pełne wyniki badań poparcia w okręgu wyborczym 64.

Listy z wszystkimi kandydatami do Sejmu i Senatu znajdziesz w naszym serwisie Wybory 2011

Opinie (480) ponad 50 zablokowanych

 • PO wygra !!!! (85)

  Platforma wygra i PIS będzie znowu płakać i wyzywać innych od różnych.

  • 272 249

  • Bo ludzie lubią podwyżki cen wody, czynszów i wszystkiego, (73)

   dlatego też uwielbiają Budynia, konDonka i resztę mocno uczciwych.

   • 68 63

   • (57)

    No o czywiście jakby kaczorek rządził to by nie było kryzysu ,podwyżek i tego wszystkiego ??Osmieszasz sie !!!!!

    • 76 43

    • (54)

     Nie byloby tego matole:http://niezalezna.pl/17287-cztery-lata-afer-i-pogardyA teraz przeczytaj to:http://niezalezna.pl/17309-nie-bedzie-300-miliardow-obiecanych-przez-poJesteś tak żenujący, że na wymioty mnie zbiera.

     • 38 49

     • (20)

      haha, polak-katolik sie odezwał! brawo, to jest własnie elektorat pisu - pamietajcie, ze tacy jak ten wyzej zaglosuja i tak wlasnie bedzie wyglądać polska, jesli wy zostaniecie w domach!

      • 40 28

      • (17)

       A tak wyglada elektorat PO. Zero argumentów, bo ich po prostu nie maja. Daja sie mamic papka w mediach, nie mysla, nie analizuja. Tylko strasza PISem. Żyje w Państwie zer intelektualnych.

       • 38 40

       • (7)

        To wyjedz, jak ci tu tak źle. Po twoich wypowiedziach jasno widać co ty sobą tam reprezentujesz, więc lepiej zamilcz już i się dalej nie kompromituj :D

        • 19 28

       • (6)

        W kompromitacji Cie nie prześcignę, bo spokojny.

        • 18 17

       • Panie RA (5)

        Z całym szacunkiem, ale argumenty PiSowców są stale takie same - każdy kto jest za PO ma wyprany mózg przez TVN, a kto jest z nami (PiSowcami) jest inteligentny, bo myśli samodzielnie. Odpuście sobie - każdy widzi jak jest i jak było. TVN nie wkłada słów prezesowi w usta. Wystąpienia posłów i europosłów to też nie jest zmontowany film akcji.

        • 24 23

       • Trudno mieć szacunek, tak samo jak trudno nazwać ich słowotok argumentacją. To ciągłe powtarzanie tych samych bzdur za Rydzykiem jest już groteskowe, no ale... Zawsze to jakaś rozrywka ;)

        • 9 8

       • (3)

        Czyżby? Wydaje mi sie, ze jednak nie są takie same. Ty jesteś tego najlepszym przykladem. Skupiasz sie na wypowiedziach, a oni Cie łupia i śmieją sie z Ciebie, że poleciałes i ich wybrałeś. Kazdy widzi jak bylo? A jak bylo? Poczytaj jak ludzie powiązani z obecna wladza dorobili sie majatków. Np jak powstał TVN i skad byly pieniadze. Chłopie włos sie jeży. A ty mi mowisz, ze argumenty sa takie same. Was sie nigdy nie przekona. Nie bedzie kasy na nic, dlug bedzie rosl dalej, a Unia odetnie nas od funduszy z powodu zadluzenia. A wy i tak powiecie ze PO jest the best. Wy po prostu lubicie byc oszukiwani i okradani z uśmiechem na ustach.

        • 13 11

       • Ale bzdury :D

        • 3 5

       • Znowu ta TVN, Wyborcza, WSI, spiski i żydzi, co nas za pomocą banków łupiom. Szkoda mi Ciebie, bo nic z otaczającego świata nie rozumiesz i jeszcze myslisz, że to Ty masz racje. Nie będe Cię zreszta przekonywal, że jest inaczej. Prawda jest taka: Jedni pracuja, cos buduja, tworza miejsca pracy, a inni siedzą na d na zasiłkach i rentach i politykują. Cóż, wracam do pracy, żeby nie dziadować przed monitorem komputera jak niektórzy ;)

        • 9 6

       • Szanowny panie RA

        Nie czuję się oszukiwany. Na siłę wmawiasz mi, że jestem nieszczęśliwy. Jest wprost przeciwnie i nie jestem oszustem ani złodziejem. A propo obietnic - jeśli ktoś interpretuje hasło: "Polskę stać na cud gospodarczy" jako obietnicę cudów, jest kretynem. Polskę byłoby stać na cud, gdyby ludzie byli zjednoczeni. Niektórzy wolą wojenkę od pokoju i tyle w temacie.

        • 3 0

       • ja nie głosuję na PO, głosuję przeciwko PiS (8)

        Palikot to porażka, SLD to lewaki i komuchy(zresztą pamiętam jakie afery mieli), PSL to pazerne chłopy chorągiewki to co mi zostaje jako normalnemu człowiekowi?Głosu zmarnować nie planuję więc zagłosuję na PO, nie są idealni, ale przynajmniej jak oglądam jakieś wiadomości to mi ciśnienie nie skacze.Żadna partia w Polsce nie rządziła 2kadencji, więc jestem ciekawy jak się będą tłumaczyć za 4 lata, że czegoś nie zrobili (bo przecież czasu mieli dużo)

        • 21 20

       • (7)

        A jezeli nic nie zrobia za 4 lata to co wtedy powiesz? A kto bedzie spłacał długi zaciagnięte przez 8 lat przez PO? Moze TY?A jakie Ty wiadomości ogladasz? Moze poczytaj różne gazety, poczytaj różne portale w internecie. Pomyśl, zastanów się. Bo jak ja czytam informacje na temat PO to mi ciśnienie skacze. Naprawdę jesteś taki zaślepiony czy udajesz? To jest najgorszy rzad po 89 roku, nie namawiam Cie na głosowanie na PIS, ale nie glosuj na złodzei i ludzi ktorzy maja Cie w pupie.

        • 18 15

       • Wyborcza, Rzeczpospolita, Wprost, Newsweek, BBC, France24, CNN, LeMonde, Times (6)

        Powiem tak RA, jest obiektywnym człowiekiem, myślę racjonalnie.Powiedz mi RA, co zrobiłby PiS gdyby rządził ubiegłą kadencję? Kontynuowałby inwestycje na Euro 2012 - tak.Zaciągałby kredyty pod inwestycję - tak, byłby w pupie jak obecny rząd z powodu kryzysu światowego - tak. Nie oszukujmy się poza zagłębianiem się w pierdoły typu smoleńsk i wojna polsko-rosyjska/niemiecka rządy pisu od po by się nie różniły niczym.Tylko tym pełnym nienawiści ujadaniem prezesa i popleczników, szerzeniem podziałów i ogłupianiu prostych i starszych dobrych ludzi.

        • 23 13

       • W pełni się zgadzam z mattem. I smutno mi, że coraz mniej ludzi jest otwartych na tego typu dyskusje.

        • 11 7

       • (3)

        To mnie własnie dziwi. Mienisz się człowiekiem wykształconym, ale nie dostrzegasz prostych, wręcz banalnych rzeczy. Nie dostrzegasz jak wyglada "polityka miłości" w wydaniu PO (Kutz, Komorowski, Niesiołoski, Bartoszewski). Wg ciebie to nie jest ujadanie? Obrażanie? Obrzucanie obelgami? Nie dostrzegasz wypowiedzie typu "szkoda polski", "Jaka wizyta, taki zamach… Jeżeli z 30 metrów nie trafić w samochód, to trzeba ślepego snajpera". Ty mi mowisz o obiektywizmie? Nie żartuj. Te wypowiedzi zapewne jednocza, a nie dziela. Powtarzasz jak mantre o podzialach. Zawsze beda podzialy, bo na tym polega demokracja.Potwierdzasz rowniez teze, że wykształcenie o niczym nie świadczy. Samodzielnego myślenia i inteligencji sie nie wyuczysz.

        • 11 10

       • ... a szkoda, bo byłaby szansa dla ciebie, RA.Powtarzanie bzdur za Rydzykiem, Naszym Dziennikiem i Telichowskim to nie przejaw samodzielnego myslenia, a skrajnej głupoty, ale do ciebie to i tak nie dotrze, więc szkoda strzępić języka. Miej o sobie i swojej formacji mniemanie jakie masz, koniec końców kogo ty obchodzisz?

        • 5 8

       • Ale się dziadek podniecasz! Przeciez nawet gdyby PiS miął wygrać te wybory to i tak nie będzie rządził, bo z kim? Nie martw się nie mart, to jest wszystko tak dawno umówione, żeby Kaczyńskiego do władzy nie dopóścić :):)

        • 5 5

       • Nie jestem człowiekiem wykształconym, powiedzmy ze jestem fachowcem

        Politycy mają to do siebie, że się kłócą - tak jest na całym świecie - aczkolwiek wydaje mi się, iż pewna frakcja robi to na wyjątkowo żenującym poziomie, mimo negatywnych wyjątków w innych.Zastanawia mnie, o jakich słowach p. Bartoszewskiego mówisz- ma on prawo mieć swoje zdanie jako osoba zasłużona i je wygłaszać - jego poglądy są ściśle określone, aczkolwiek nie zauważyłem by je wyrażał w jakiś obraźliwy sposób, wręcz przeciwnie.Żart o 30-stu metrach, podkreślał to iż zamachu defacto nie było, a pakowanie się na konfliktowe pogranicze kraju w strefie wojny przez prezydenta 40mln kraju było idiotyzmem. Szkoda Polski - faktycznie szkoda.

        • 0 0

       • RA to kolejny chory z nienawiści pisowiec. Aż żal go czytać, bo nie wiadomo co przeważą: poziom bzdury czy impertynencji. Trudno, może po wyborach przyjdzie czas by wreszcie zacząć takich przymusowo leczyć ;)

        • 7 10

      • znow zapomniales wziac lekarstwa !

       • 7 3

      • Nie rozumiem...

       ...dlaczego "polak-katolik" ? Czy ktoś kto sugeruje przeczytanie artykułów na stronie niezalezna.pl musi być katolikiem ? Czy nie może być to np: ateista albo prawosławny albo wyznawca islamu ? Nawet wyznawca judaizmu; Żyd może czytać niezalezna.pl ! Póki istnieją różne gazety i portale każdy może czytać to co chce !

       • 4 0

     • niezalezna to za wysoki poziom dla wielbicieli WSI24...;) (24)

      • 22 7

      • kolejna fobia, no tak Psychoza i Schizofrenia, wiadomo!

       • 9 13

      • (22)

       To prawda niestety. Ale nawet nie wejdzie nie przeczyta. Lepiej pyszczyc i wyzywac od sekt.

       • 15 9

       • (13)

        Co z ciebie za Polak, jak zdania po Polsku nie potrafisz napisać? Przestań się lepiej podszywać, prowokatorze!

        • 5 7

       • (12)

        A co wg Ciebie jest nie tak w moich zdaniach? Wysil sie intelektualnie i wskaż?

        • 7 6

       • (4)

        brak przecinków? :D haha, ale się kolo kompromitujesz! elektorat PiSu :D

        • 7 11

       • (3)

        Brak przecinka to rzeczywiscie dowód na to że "nie potrafie zdania po polsku napisać". W kompromitacji Cie nie prześcignę, jak juz nie wiedziales co napisać to "znalazleś" brak przecinka. Musisz miec ogromne kompleksy.

        • 9 6

       • (2)

        tak, znalazłem, usunąłem wręcz! kolejna afera, kompromitacja, bla, bla, bla a PiS i tak przegra wybory :D bawi mnie to wasze pisowskie mniemanie o sobie. no ale... karawana jedzie dalej ;)

        • 6 11

       • (1)

        Zdanie zaczynamy zawsze wielką literą, polonisto od "bulu".

        • 5 3

       • oklepane, ale wam nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne :D

        • 2 2

       • (6)

        ... i zakończenie zdania rozkazującego znakiem zapytania, nie no, mistrz!

        • 5 4

       • polonista z ciebie!! (3)

        • 4 2

       • (2)

        nie, po prostu jestem Polakiem, a ty?

        • 4 2

       • weź mnie nie rozbawiaj :) (1)

        • 3 0

       • spoko, w niedziele wieczorem posmutniejesz - korzystaj więc! ;)

        • 2 2

       • (1)

        Swoja gorliwość spożytkuj na wytykaniu błedów ortograficznych w interencie, bo analfabetyzm wtórny jest powszechny.

        • 3 2

       • Przecież włąsnie to robi! :D RA, ślepy czy głupi jesteś? :D

        • 1 1

       • ta, no nie kumam, czemu ludzie sa tak oporni, (7)

        zeby wziac choc raz Gazete Polska do rak i zobaczyc raz inny punkt widzenia a nie w kolko tylko tvp i tvn na zmiane

        • 6 5

       • (5)

        bo ich stać na miękki papier toaletowy, pewnie.

        • 3 5

       • leze ze smiechu prymitywie (2)

        • 2 3

       • (1)

        coś jak ja w niedziele, gdy zobaczę przegraną PiSu :D

        • 4 6

       • no, to sie jeszcze okaze :):)

        zebys sie nie zdziwil optymisto :)

        • 4 3

       • czytales chociaz raz GP ?

        • 5 1

       • Fakt, "Gazeta Wyborcza" jest miękka i przez to idealna jako papier toaletowy. A po jej przeczytaniu największa obstrukcja zamienia sie w rozwolnienie.

        • 5 2

       • może nie chcą jej brać do rąk, bo się brzydzą? hmmm, tak! to może byc powód!

        • 1 1

     • (6)

      Myśl sam a nie powtarzaj po liderach PiS-u. PiS wstrzymał budowę autostrad ( A1, A2) Służbę zdrowia miał "głębokim poważaniu", zajmował się tylko wymyślonymi przez PiS aferami i niszczeniem konkurencji.

      • 10 11

      • (5)

       Ja powtarzam? A nie czasem TY? Tak budują autostrady, że nikt nie chce po nich jeżdzić. Poczytaj dlaczego kierowcy TIRow omijają autostrady? Poczytaj jakie przekręty robi się przy ich budowie (słyszałeś o kradzieży dolomitu?) A slyszales o firmie chińskiej Covec? A slyszales ze syn Tuska pojechal do Chin na zaproszenie firmy Covec? A o służbie zdrowia to nawet nie wspominaj, bo tylko wg Kopacz jest pięknie. Idz do lekarza i sam zobacz jak to nie ma kolejek, jak do specjalistów dostajemy sie "od ręki". To jak tam z myśleniem?

       • 10 6

       • a (1)

        a co PO kradnie .puk puk,obudź sie.a służbę zdrowia rozpieprzają już od,98r.puk puk obudź się.

        • 5 4

       • kradnie to kościelny pieniądze z tacy. zapisałem sobie twój komentarz, lepiej żebyś miał dowowdy, gdy... zostaniesz zdradzony o świcie :D

        • 1 6

       • powtarzanie bzdur za naszym dziennikiem to nie myślenie, Ra, a przejaw demencji - lepiej to zbadaj :D

        • 1 5

       • (1)

        Kolejki do lekarzy są, bo emerytom się w domu nudzi! Ale fakt, to grzech zaniechania: gdyby sprywatyzowano służbę zdrowia, to po pierwsze by mnie Państwo polskie co miesiąc nie okradało z ubezpieczenia, po drugie te pieniądze mógłbym przeznaczyć na leczenie wtedy, kiedy by mi to bło potrzebne, a nie fundować czopki emerytom. Może po wyborach się to zmieni!

        • 3 3

       • życzę Ci zeby twoje marzenie się spełniło

        spotkaj się z prywatną służbą zdrowia w praktyce i na całość.

        • 5 0

     • Dlaczego?

      Dlaczego jak gość jest niesympatyczny, pełen pogardy i nienawiści, to go nazywacie "Katolik"? Ja też jestem katolikiem. Nie wyzywam innych tylko dlatego, że głosują na inną partię, niż PiS. Zresztą też za PiSem nie przepadam i będę głosować na PO. Pamiętajcie, że nie każdy katolik w tym kraju jest fanatykiem. który nienawidzi wszystko co się rusza z wyjątkiem pisu.

      • 5 4

    • (1)

     ale nie byłoby cmentarnych eskapad zamknięcia całej branży stoczniowej.Jestem ciekaw co widzą ci idioci bo o większości mieszkańców Trójmiasta inaczej nie można mówić widzą w tej PO tusk jest z Sopotu i jak to miasto wygląda jak wygląda trójmiasto?Jest to infrastrukturalna czy inwestycyjna pipidówka po zamknięciu stoczni największymi pracodawcami zostały biedronki i urząd miasta i co OK pasuje to wszystkim ja vatu 25% płacić na ten rząd debili płacić nie będę ty jak chcesz to płać

     • 18 8

     • przestań płakać pajacu

      chyba z gdyni jesteś- tylko tam zamknęli stocznie. W Gdańsku są i się mają dobrze. Inne inwestycje też

      • 4 18

   • (14)

    problem w tym , że jedni (PO) zafundują nam podwyżki w imię ratowania gospodarki Polski a drudzy (PiS) będą zajmować się wszystkim tylko nie rządzeniem bo na tym się nie znają , i bądź tu mądry , cała ta ichna kadra to przypadkowi ludzi tzw. figuranci na liście wypłat , bez doświadczenia , bez umiejętności z chęcią dorwania się do koryta , rozmawiałem z paroma kandydatami i rzaden nie ma rzeczowego przygotowania do funkcji na którą się mierzy , ba jego kompetencję nie pozwalały by mu na zatrudnienie w jakiejkolwiek firmie , która ma jakiekolwiek wymagania do pracownika , lipa po całości Pamiętajcie by nie głosować na panią Arciszewską , bo zajmie się "nami" jak spaloną zajezdnią tramwajową i panią Pomaską bo zafundujemy jej spa i salony piękości na koszt podatników a w sali sejmowej ta pani tylko smsuje i gra bo ni w ząb nie ma pojęcia o czym tam się mówi !!!

    • 19 6

    • (13)

     Juz wole nieznajacy sie PIS, niz znajace sie PO, bo juz chyba bardziej nie mozna gospodarki rozwalic.

     • 22 15

     • (12)

      czekasz na prezesowski cud???Jaruś stanie w sejmie na mównicy i powie hokus pokus i kryzys się skońćzy.Ale jesteście naiwni !!!

      • 12 17

      • skad te przeswiadczenie, ze Jarek musi czarowac??? (11)

       poczytaj statystyki gosp. - ekon. i zobaczysz, kto sie lepiej zna na ekonomii, polityce itp itd...

       • 14 7

       • (1)

        kot Alik?

        • 6 10

       • nie, pers Pępek

        • 4 3

       • Nie wymagaj od niego takich rzeczy, bo to dno intelektualne.

        • 10 4

       • (4)

        No pewnie ze Jaruś zna sie na wszystkim bo to nadczłowiek .A zna sie na ekonomii ,lotnictwie na pierogach ,na chlebie.Taki już kiedyś był taki z brunet z wąsikem ale wiadomo jak skońćzył

        • 7 9

       • sam widzisz,ze jestes niepowazny, dlatego nie warto z toba (3)

        dyskutowac, tak samo jak Jarek nie widzial sensu,zeby sie spierac z Donkiem, bo to nie mialo sensu, bylo by jak z lisem...maslo maslane...

        • 10 6

       • (2)

        bo się BOI! :D Jarosław Strachliwy!

        • 5 11

       • tez sie boje ryzego pajaca (1)

        • 12 6

       • zacytuję prezesa: "więcej odwagi!", czy nie do tego namawiał Lisa? :D

        • 7 2

       • Czytałem, choćby zestawienie FOR na temat programów wyborczych. (2)

        Program PiS to chodząca katastrofa gospodarczy, nie by program PO był jakiś świetny, został określony mianem przeciętnego, ale możliwego. Jak ktoś jest zainteresowany http:// www.for.org.pl/ upload/ File/ analizy/ Zalacznik1LiczbyAnalizaFOR30092011.pdf Na RPP nie mam najmniejszego zamiaru głosować, na KNP nie mogę to z racjnolanych wyborów została mi tylko PO.

        • 4 7

       • (1)

        Użyłeś google'a i znalazłeś RAPORT. To użyj jeszcze raz i sprawdz ktos zakładał FOR i kto w nim siedzi? Moze wtedy odpowiesz sobie na pytanie czy jest obiektywny.

        • 6 4

       • No raport poparł i unaje choćby Balcerowicz.

        A jest to ekonomista, którego darzę sporym szacunkiem. Ja wiem, że dla was każdy kto myśli inaczej to wróg i zdrajca, ale ja staram się oceniać fakty obiektywnie, a nie przez pryzmat własnych fobii.

        • 2 0

  • Palikot odbierze głosy Platformie i wygra PIS (1)

   a premierem będzie Jarosław Kaczyński

   • 19 18

   • a wice kot alik!

    • 7 8

  • Precz ze "styropianem"

   Tyle lat rządzili i g.........

   • 5 5

  • oj tam, oj tam. ja dzis obstawiłem u bukmachera, że jeśli wygra PiS, to w ciągu 3 lat rządzenia Kaczyński aresztuje 1/3 ministrów swojego własnego rządu i najdalej w 2014 rozpisane zostaną nowe wybory ;)

   • 8 12

  • Najlepsze to to.

   kaczor skrajny prawicowiec ,a poglądy socjalistyczne .wszystkim da .bzdura totalna,niech sie obudzi.i znowu będzie śpiewka , że musi odejść bo kasy już nie ma,wszystko rozdał.

   • 3 6

  • PO to strata 4 kolejnych lat i bankructwo Polski (1)

   Donek będzie co tydzień grał meczyk i popijał szampana z kawiorem a wy pojedziecie do Chin pracować za miskę ryżu!

   • 12 8

   • Pis to budowa pomników dla Lecha,tysiąc "niezależnych" komisji śledczych w sprawie smoleńska,

    budowa kościołów zamiast orlików,wojna z Rosją,wojna z Niemcami wojna domowa itd...A gospodarka?Jarek nie ma konta w banku,prawa jazdy,rodziny..Nie ma pojęcia o normalnym życiu,a co dopiero o rządzeniu!On z nikim się nie dogada w europie ani na świecie!Ludzie pomyślcie!PIS to dramat dla Polski!!!Druga komuna i stan wojenny!

    • 6 10

  • Kaczor Premierem

   i znowu kłótnia z Putinem i Merkel, kilka pomników Lecha i 100 tyś krzyży i mocherów ich broniących. Szkoda że nie było Jarka w samolocie!!! Śmiech... żałoba, gadanie i wracanie do tego tematu-wstyd. Dziennie ginie więcej ludzi w wypadkach drogowych i co!? Rodziny nawet kasy żadnej po nich nie dostają a po tych ze Smoleńska po pół miliona. Szkoda tylko tych pilotów, stewardess i BORowców.

   • 8 8

  • Chcielibyście :)))))

   • 4 5

  • PO oddało za frajer Gazpromowi gaz z łupków, chcą sprzedać LOTOS za pół ceny

   i to komu - Rosjanom, jaka będzie cena paliwa? Zapomnieliście o rafinerii w Możejkach - to że po zakupie przez Polskę zakładu "dziwnym trafem" spalił się to można uznać za wypadek ale zaraz po pożarze ruscy powiedzieli że rurociąg się zepsuł i muszą go naprawić, do czasu wstrzymują tłoczenie ropy. I do dziś nie tłoczą, a to już 2 lata. Powinni ich wpisać do księgi rekordu Guinessa, na najdłużej remontowany rurociąg....CO gorsza, PO podpisało (nie wiedomo po co) pakiet klimatyczny. Zupełnie niepotrzebnie, bo już w 2012 roku wchodzą pewne jego ustalenia, narzucające Polsce gigantyczne kary za stosowanie węgla. I to w sytuacji, w której Niemcy zamykają elektrownie jądrowe i zastępują je instalacjami na ... węgiel, no ale Niemcy sobie zmienią pakiet klimatyczny. Po to są jego twórcami.Płatne dogi eskpresowe to już zupełnie porażka ale dowalenie płatnej obwodnicy to już debilizm, popatrzcie na ceny austostrad - winieta w Austrii na cały rok na osobówkę to ok 50 euro. U nas jest zdecydownie drożej, do Torunia to chyba ok 20 zł...Na koniec zostawię inny smakowity kąsek zwłaszcza dla Pomorza. Zamknięcie dużych stoczni polskich położyło praktycznie cały przemysł morski. Niemcy, Noregowie Szwedzi czy Brytole nie zamknęli przemysłu morskiego i to pomimo kryzysu. Polscy pracownicy wyjechali do pracy właśnie do tych krajów - zarówno robotnicy jak i inżynierowie. A u nas polaki zadowolone że stocznie zamknęli. Dlaczego? Bo polaczek jest szczęśliwy jak zarabia więcej niż sąsiad i nie rozumie(bo głupi), że pomimo iż ma 3x więcej niż sąsiad i względnie dużo np. 7000 miesięcznie, to zarabia grosze - przecież to nie jest nawet 2000 euro, a w UE 2 tys to pensja głodowa... Ile samego podatku płaciły stocznie rocznie, a jaki był ruch - maszyny, kable, elektronika, chemia, blachy... Teraz nawet ciężko polską blacchę z atestami międzynarodowymi ciężko sprzedać, bo UE kupuje swoją blachę (Niemcy niemiecką, Szwedzi szwedzką) a u nas się jej nie wykorzysta - statek to ok 10 tys ton blach, budownictwo tego nie weźmie...

   • 9 5

  • To POwcy wyzywają wszystkich wokół. Za ich POlitykę płacimy drogo lichwiarzom.

   a nasze wnuki i prawnuki POpłacą odsetki.....i tak bez końca.

   • 5 5

 • Szkoda, że wysiudali Korwina u nas, teraz został tylko Palikot (32)

  Szkoda, że wysiudali Korwina u nas, teraz został tylko Palikot

  • 156 109

  • mozna jeszcze zabrac sie z kims na glosowanie w innym okregu. Dzis ostatni dzien na zabranie zaswiadczenia z Urzedu Gminy do glosowania w innym okregu. Na stronie www.wybieramknp.pl jest masa informacji co zrobic by zaglosowac na KNP zamiast na saile na Palikota, albo nie wazny glos.

   • 10 0

  • jak nie Korwin to Palikot? (15)

   zastanów się co piszesz!

   • 35 6

   • ale o co ci chodzi ? (14)

    Może wyjaśnij o co ci Kaman ? nad czym się zastanawiać ?

    • 1 13

    • (6)

     Nad soba generalnie. Jak mozna rozwazac w ogóle głosowanie na pajaca Palikmiota? Jego cala dzialannosc polityczna polegala na robieniu happeningow przeciwko Lechowi Kaczynskiemu. A co zrobił? Czy sie wykazal?LUDZI POZNAJE SIE PO CZYNACH A NIE PO TYM CO MOWIAKiedy sie wreszczcie tego nauczycie.

     • 25 13

     • a w kraju w ciąż ciemne społeczeństwo ; ) (1)

      • 18 6

      • Tak, wlasnie dales temu świadectwo.

       • 11 6

     • Polecam biografie Palikota (3)

      naprawdę warto sobie poczytać, to dopiero będziesz mógł go ocenić. Co innego jego szoł telewizyjne. Może nie miał do tej pory okazji się wybić i jakoś zrealizować politycznie, ale przynajmniej obnaża w sposób ostry nieudolność Kaczyńskiego i jego ekipy. Chciał byś mieć takiego premiera jak Kaczyński i się wstydzić na kazdym kroku nie tylko w Polsce ale i za granicą? Plusem Palikota jest jego detrminacja do działania, i wytykania palcem w sposob zdecydowany i wykwintny błędów rządu, a do tego on się nadaje idealnie. Jest potrzebny w tym całym piździdołku jakim jest sejm.Moze i wygra PO ale mam nadzieje że Palikot wyprzedzi Kaczyńskiego! życzę mu tego, równy to chłop.

      • 11 11

      • (1)

       Głosując na Palikota głosujesz na biznesmenow z wyrokami sądowymi, transseksualistów i gejów z jego listy a przede wszystkim na agentów SB popierających Palikota (SB to najbardziej antykoscielna i zdemoralizowana grupa obozu PZPR z czasu PRL)

       • 13 10

       • Antykleryk

        To że jest akurat antyklerykalny i chce walczyc z tą złodziejską mafią z przywilejami państwowymi to jest akurat BARDZO DOBRE! A do gejów nic nie mam, dopuki nie toją za moimi plecami;]

        • 12 9

      • Polecam zapoznać się z przebiegiem Paligłupa w sejmie

       • 6 5

    • idioto (6)

     Korwin to skrajna prawica a Palikot to skrajna lewica. Ojtam... taki szczegół...

     • 29 1

     • Pomyśl co to LEIWCA co to PRAWICA (4)

      Nie wszyscy liberałowie gospodarczy są konserwatystami społecznymi. Są też liberałowie i gospodarczo i światopoglądowo. Odszukaj coś takiego jak scenapolityczna . Jest oś gospodarcza i os światopoglądowa. Na obu osiach można być liberałem i konserwatystą.Ja jestem LIBERTARIANINEM i zagłosuję na Janusza Palikota

      • 7 16

      • Primo, twór taki jak liberalna gospodarczo lewica istnieć może tylko na papierze. (2)

       Palikot nie jest liberałem gospodarczym, jest po prostu trochę mniejszym socjalistą. Po drugie, spójrzcie na jedną rzecz, na kogo będziecie głosować. Nie zakładajcie, że jak podoba wam się szef partii to znaczy, że lokalni kandydaci są w porządku. po prawdzie lokalni kandydaci RPP to trochę kpina z wyborcy. Zresztą, co z Palikota za liberał skoro jako jedyny planuje podwyżkę podatków? Przynajmniej jest na tyle uczciwy, że wprost wpisał ją do programu, co mu się chwali. Ale mi ona się nie widzi. wolałbym ograniczenie socjalu a nie jego rozrost (przecież Palikot planuje kolejne suveniry, prezerwatywy za darmo itd.).

       • 9 3

       • doedukuj się kolego, a potem zabieraj głos (1)

        liberalna gospodarczo lewica jak najbardziej istnieje. słowo klucz: diagram Nolana.

        • 1 5

       • No to gdzie?

        W jakim kraju działa liberalna lewica od lat i chociaż d czasu do czasu współrządzi. to, że na diagramach i papierze taki twór może istnieć to napisałem, ale mi chodzi o rzeczywistość.Na papierze też mamy komputery w architekturze misd, ale ich zastosowanie praktyczne niemal nie istnieje, choć prototypy istnieją.

        • 3 1

      • haha

       nie jestes libertarianinem tylko idiota

       • 3 1

     • Korwin to taka skrajna prawica jak PIS - korwin to konserwatysta ale liberał, PIS to narodowy-socjalizm

      tak samo przestrzelileś z PALIKOTEM - to CENTRO-lewica - skrajna lewica jest PPP --- przestancie pisac bzdury zanim cokolwiek napiszecie, to z łaski waszej torszke pomyslec - WCALE NIE BOLI

      • 4 4

  • gdynianie mają Krzysztofa Kleina do senatu z KNP (1)

   • 7 4

   • Kogo? Z czego?

    • 0 0

  • Ręce opadają. (4)

   Ty lepiej nie głosuj, jak w miejsce Korwina chcesz głosować na lewackiego Paligłupa. Przecież to są dwie zupełnie różne partie o przeciwstawnych poglądach.

   • 18 8

   • ..ale dwa pajace

    • 11 15

   • Partia Korwina to REPUBLIKANIE - Partia Palikota to DEMOKRACI (2)

    obie chcą wolnego rynku. A że się w poglądach społecznych różnią? To drobnostka.Bo gospodarka jest najważniejsza.Przyjmij do wiadomości że jest znaczna część zwolenników dawnego UPR którzy z żalem wspominają poparcie Korwina dla PiS.Nie wszyscy liberałowie gospodarczy są konserwatystami społecznymi.Ja jestem liberałem gospodarczym i liberałem światopoglądowym CZYLI JESTEM LIBERTARIANINEM. I zagłosuję na Janusza Palikota.

    • 14 13

    • Także zagłosuję na Palikota który Głódzia pogoni z ulicy BRZEGI

     • 6 9

    • Ta

     Taki z ciebie liberał gospodarczy, który zagłosuje na socjalistę, deklarującego obcięcie funduszy na wojsko i w zamian dotowanie "kultury". darmowy internet i sto innych pierdół, którymi państwo nie powinno się zajmować. Radzę mówić, że jesteś nie liberałem, a socjalistą i zwolennikiem samowolki obyczajowej.

     • 7 5

  • Nie jestem wielkim fanem pana JKM (2)

   ale porównywanie Go z paligłupem byłym wysokim funkcjonariuszem platformy jest dla zwolenników Korwina chyba obraźliwe

   • 16 12

   • obejrzyj sobie debatę Korwina z Palikotem (1)

    jak dla mnie dwójka sensownych graczy, którzy mówią o prawdziwych problemach.

    • 12 5

    • jak ktoś modli sie do jarkacza, to nie oglada i nie słucha madrych ludzi

     • 4 6

  • palikot to tak naprawdę PO w innej wersji po wyborach jak donuś będzie potrzebował głosów to palikot wejdzie do rządu to taka partyjka jak samoobrona wykreowana żeby zagospodarować niezadowolonych z PO

   • 11 7

  • Semiramida

   To Ty? Kaman!

   • 0 0

  • Kolejny (młody/młoda) bez pojęcia (1)

   Twoim zdaniem to co proponuje Korwin jest zblizone do tego, co proponuje Palikot ze swoim ruchem? Ile Ty masz lat? Dwadzieścia parę i świeżo skończone studia?

   • 9 7

   • Nie wszyscy liberałowie gospodarczy są konserwatystami społecznymi.

    Są też liberalni i gospodarczo i społecznie.Odszukaj coś takiego jak scenapolitycznaJest oś gospodarcza i os światopoglądowa. Na obu osiach można być liberałem i konserwatystą.

    • 4 6

  • semi

   I dzięki Bogu. Grupa liberalnych frustratów pójdzie sobie.

   • 0 2

 • PIS i tak przegra (10)

  Polacy widzą jaką populistyczną sektą jest PIS i nie będzie głosować na tą grobową sektę

  • 204 173

  • (3)

   Ty pewnie jesteś z PO albo na czyjes zlecenie piszesz posty? Najwiejsza sekta to PO, ktora dba tylko o swoje interesy i w pupie ma zwyklych obywateli. Oj, przepraszam. Nie ma w pupie tylko w momencie kiedy musi siegnac do ich kieszeni. Jaki Ty musisz byc ubogi umysłowo, zeby takie rzeczy wypisywac.

   • 16 11

   • (1)

    a kaczorek ci da za nic jak w socjaliźmie hihihihihihihi puk,puk obudź się.

    • 6 7

    • Niech nie daje, byle nie kradł jak te medny z PO poprzez coraz wyższe podatki i zwiększoną biurwokrację.

     • 8 3

   • sam jesteś ubogi umysłowo,a zapewne też materialnie

    skoro takie głupoty wypisujesz, bo jak zwykle ci co nie płacą podatków najwięcej drą japę o wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatników sami bezczelnie sięgając do kieszeni innych bo "im się należy od państwa". Jednym słowem złodziej zawsze pozostaje złodziejem nawet wtedy gdy zbierze się takich 20.000 , a w imieniu tych właśnie złodziei PIS tak "patriotycznie" występuje.

    • 1 7

  • a PO zrobi jeszcze wiecej,

   ale syfu, ahah!!

   • 15 8

  • Brak wiarygodnej partii...

   Wydaje mi się, że te wszystkie konflikty, obrazy, populistyczne manewry, są tylko sztucznie kreowane przez PO, którego zresztą nie lubię, gdyż przez 4 lata nic specjalnego nie osiągnęli. Co do PIS też mi się nie podoba, bo dużo obiecują, a nic nie robią. Dlatego nie będę głosował, choćbym chciał, bo Polska powinna się rozwijać. Niestety na horyzoncie nie ma okrętu, który by zmienił nasz kraj :(

   • 2 5

  • ucz sie pisac te swoje piskiller po rusku, bo angielski juz niedlugo ci sie nie przyda:)

   • 14 2

  • PIS i tak wygra

   A właśnie będzie.

   • 11 7

  • Politolog

   Ja się tak zastanawiam.PIS jest taką partią nienawisci.PO jest taką partią miłości.Ale to wyborcy PO ciągle obrażają tych z PIS.Nigdy w życiu nie słyszałem by ktoś powiedział, że PO to sekta.

   • 10 3

  • Zobaczymy

   nie bądź tego taki pewny

   • 0 0

 • GŁOSUJCIE NA PALIKOTA (9)

  SADZIC PALIC ZALEGALIZOWAC

  • 144 219

  • TYLKO PALIKOT!!! (4)

   • 32 31

   • Palikot wydawał ultrakatolicki tygodnik Ozon (3)

    wypromował w nim Terlikowskiego, Semkę, Lichocką...A teraz zaczął bajerować lewicowców

    • 25 3

    • oh pacanie jeden przestan powtarzac pier....y (2)

     On traktowal temat biznesowo i nie wiedzial dokladnie co za pier....y tam sie wypisuje, GLUPCZE JEDEN!

     • 6 11

     • a wybory też traktuje biznesowo?

      ile kasy państwowej dotacji dostanie po przekroczeniu progu 3%?

      • 10 3

     • Pat weź idz sobie wygnieć...

      • 0 2

  • tia i biedronia i cala bande homo niewiadomo (2)

   • 21 3

   • on wszystko traktuje biznesowo

    hasełka o legalizacji też, a naiwne dzieciaki się podniecają

    • 8 1

   • Homo niewiadomo...

    A ja wprost uwielbiam tę naszą polską tolerancję :) Taka - powiedziałabym - na poziomie "ja jestem za równouprawnieniem, ale miejsce kobiety jest w kuchni, przy garach".W sumie wiele wieków trwało, zanim czarownice przestały być palone na stosie, a kobietom pozwolono uczestniczyć w życiu politycznym. Może za kilka lat Polacy zrozumieją, że prawa, o które walczą homoseksualiści, są jednymi z podstawowych w wielu innych krajach, takich, jak: Dania, Norwegia, Szwecja, Islandia, Izrael, Węgry, Francja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Czechy, Szwajcaria, Irlandia, Wielka Brytania... No, ale cóż...

    • 2 0

  • Jeśli to dla Ciebie jedyne co się liczy to może lepiej w ogóle nie głosuj

   • 5 0

 • Zróbmy im numer!!!! (5)

  Zawsze powtarzają nam że najlepsze są miejsca w czołówce listy i miejsce ostatnie! Potem się kłoćą o te miejsca! Zróbmy im tym razem numer! bez względu na listę na którą chcemy głosować - zagłosujmy wszyscy na osobę na PRZEDOSTATNIM miejscu!!!!!!!!

  • 98 27

  • kandydujesz z tego miejsca? ;-) (1)

   • 21 2

   • a ja mówię, żeby glosować z rozmysłem, na osobę o któej się cokolwiek wie

    jeżeli nie masz takiej osoby głosuj na lidera listy, na miejscach przedostatnich są zazwyczaj kandydai egzotyczni

    • 3 1

  • A co to da? Glosujesz na liste, nie na kandydata. (1)

   Przeczytaj kodeks wyborczy. PO mialo go zmienic, ale jakos dziwnie nie zmienilo - bo godzi w interesy KAZDEJ partii. Nie masz wplywu na wybor swojego reprezentanta w tym kraju, pozostaje ci wierzyc, ze partia realizuje cele zgodnie z deklaracjami i twoimi interesami.

   • 9 0

   • Zmieniło, ale PiS zaskarżył go do trybunału konstytucyjnego.

    By wprowadzić okręgi jednomandatowe do sejmu trzeba zmienić konstytucje.

    • 2 1

  • Co ciekawe na przedostatnim miejscu listy PO w Gdańsku jest dosyć ciekawy kandydat.

   Głosowałem na niego w wyborach samorządowych, gdyż jako jedyny zrobił na mnie wrażenie osoby rozgarniętej i ogólnie inteligentnej.

   • 2 2

 • NIE IDZCIE GŁOSOWAĆ !!! (5)

  Cały czas ci sami nas okradają! Nie ma na kogo głosować!

  • 71 150

  • (1)

   wiesz co dla mnie jesteś zerem

   • 10 25

   • he, he nie nadymaj się bo ci żyłka pęknie

    :-)

    • 13 3

  • Jesli juz nie glosowac, to inaczej. Idzcie glosowac,

   i oddajcie glos niewazny. W przeciwnym razie niewykorzystane glosy w magiczny sposob zasila czyjes konta.

   • 11 2

  • i dobrze PO wygra, musi wygrac

   • 1 5

  • Nie głosujesz?

   ... nie narzekaj... po prostu ci niewolno bo nie potrafisz wybrać nawet mniejszego zła

   • 0 0

 • .......ciemny lud to kupi.... (10)

  Ktoś kto do niedawna nie miał konta w banku, nie mia żony, nie umie zrobić zakupów w sklepie, nie umiał posługiwać się komputerem ma być premierem??Ma rządzić Polską??Ludzie opamiętajcie się........nie bądźcie ciemnym ludem jak was określił poseł K.

  • 141 91

  • (6)

   No bo premierem może być tylko ten kto kradnie klamie oszukuje jest hakerem itp itd. dodam jeszcze, że ten kto ma mózg wyprany nie powinien głosować!

   • 31 13

   • Nie pisałem nic o urodzie bo tego się nie wybiera a cechy charakteru już jak najbardziej. (5)

    Zresztą pojawiły się inwektywy więc dalsza dyskusja jest bezzasadna.

    • 7 7

    • (4)

     co ma konto do myślenia to raczej ci którzy są za głupi żeby trzymać własne pieniądze i potrzebują banków do tego są idiotami i wsteczniakami i będą swoimi pieniędzmi ratować prywatne banki przed bankructwem do jakiego te banki same doprowadziły

     • 9 13

     • (3)

      haha! główny ekonomista radia maryja chyba do nas zawitał :D

      • 8 9

      • (2)

       a co ma z tym Radio Maryja wspólnego?Mając konto pasiesz swoją kasą bank który nie jest ci do niczego potrzebny ja nie widzę potrzeby dawania swoich pieniędzy bankowi który napędza kryzys a potem żąda ode mnie żebym ja za to zapłacił

       • 6 1

       • Poco trzymać kasę na koncie w banku skoro można ją zdeponować u Najwielebniejszego z wielebnych -Ojca Tadeusza? (1)

        To mądry i uczciwy człowiek,KATOLIK,myślę że mógłby zostać nawet doradcą premiera Jarosława i ratować naszą zrujnowaną gospodarkę...

        • 3 9

       • Potrafi "zarządzać" dużą firmą,zjednać sobie rzeszę ludzi i zna się na finansach nasz Ojciec Tadziu.

        • 3 1

  • piękny Marianie (1)

   od twojeg postu wzięło mnie na sr....e

   • 13 13

   • coś jest na rzeczy, w końcu mowa o PISuarach :D

    • 8 7

  • akurat brak konta w banku nie świadczy na niekorzyść

   a reszty nie skomentuję, bo to teksty rodem z tvn

   • 10 5

 • Nowa prawica (6)

  no ale się nie da. pewnie najwięcej przy urnach będzie sługusów budynia

  • 63 30

  • DA SIĘ! www.wybieramknp.pl zabierz się z kimś na głosowanie w innym okręgu!

   • 9 3

  • a wciskają nam kit że mamy walczyć o demokrację na Białorusi :D

   • 9 0

  • (2)

   a nowa prawica w ogóle u nas jest skoro sondaże w ogóle jej nie uwzględniają?

   • 6 0

   • Niep, trzeba by jechac głosowac do Torunia.

    • 4 0

   • Ja jade głosować na NP do Bydgoszczy, zaświadczenie o prawie do głosowania juz mam :-)

    • 3 1

  • Dzisiejsza debata na UG pokazala że PO jest beznadziejne! Pani Pomaska nie miała argumentów w straciu z posłem Jaworskim i Andruszkiewiczem a pani Jakubiak z PJN przytłoczyła wszystkich swoją znajomością spraw Pomorza, gospodarki i polityki! Każdy kto był przyzna (co widac bylo po oklaskach) że PiS i PJN są bezkonkurencyjne w starciu z PO. Pani Pomaska : same ogólniki, przy odpowiedziach sama przyznawła że nie zna sie na tym o co ją pytano ale chętnie szermowała pustymi słowami. Nie przekonała chyba nikogo w sprawie pseudoreformy edukacji podjętej przez byłą minister Hall. Słowem PO wypada blado przy pełnych kompetencji posłach PiS i PJN. Głosowanie na PO to strata kolejnych 4 lat! Potrzebne są zmiany których Po nigdy nie wprowadzi. PO jest dobra tylko w propagandzie co widac było dziisaj w debacie na wydziale prawa UG!

   • 8 2

 • PIS WYGRA (10)

  TYLKO PIS bo PO to stracone następne 4 lata

  • 167 231

  • (9)

   kolejne 4 lata wałkowania Smoleńska ??? - nie , dziękuję !!!

   • 34 23

   • guuupi jestes i tyle, katastrofe trzeba wyjasnic!! (5)

    • 21 21

    • (4)

     sprężynującą sosnę, np.. ja się pytam kto te sosnę tam posadził! trzeba to wyjaśnić!

     • 11 17

     • Sosnę?

      Czy Macierewicz już dowiódł, że to była sosna przebrana za brzozę? ;) A mówiła po niemiecku czy rosyjsku? :)

      • 12 12

     • czemu wierzysz we wszystko co ci powiedza w tv ??? (2)

      • 18 2

      • bo to tępy polak (1)

       potomek tych którzy zostali po przesianiu mądrych i głupich przez rosje

       • 11 3