Fakty i opinie

Silny wiatr w Trójmieście. Ponad 100 interwencji strażaków

Najnowszy artukuł na ten temat

Skutki wichury w Trójmieście (14.10.2020)

Silny wiatr od godz. 22 we wtorek i intensywne opady deszczu od godz. 3 rano w środę - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni dla Trójmiasta.Wichura w Trójmieście - Raport z Trójmiasta. Wasze zdjęcia i filmy. Wyślij swojeAktualizacja, godz. 10:10.Działania służb przy usuwaniu skutków wichury trwają także w Sopocie. Jak informuje Urząd Miasta w Sopocie ulica Sobieskiego jest zamknięta od ul. Książąt Pomorskich do ul. 3 maja. Rosnące w tym rejonie drzewo pochyliło się do jezdni. Konieczne będzie jego wycięcie. Na miejscu są Straż Miejska i Straż Pożarna. Drzewa przewróciły się na ul. Armii Krajowej, na wysokości UG (Wydział Zarządzania), a także na ul. Polnej.

Z uwagi na sztormową pogodę i towarzyszące jej silne porywy wiatru zamknięta jest głowica sopockiego molo.

Wprowadzony został zakaz wchodzenia na sopockie cmentarze. Na bramach wejściowych nekropolii pojawiły się stosowne tabliczki. Prewencyjnie zamknięte zostało także przejście wzdłuż potoku Elizy (prowadzące od ul Sobieskiego do wys. Urzędu Miasta).

Aktualizacja, 14.10.2020, godz. 8:30- Ze względu na warunki atmosferyczne - bardzo silny wiatr i intensywne opady deszczu - zwracamy się do mieszkańców Gdańska o niewchodzenie na cmentarze komunalne oraz na inne tereny zadrzewione. Na wejściach na 9 cmentarzy komunalnych oraz wejściach do Parków Oliwskiego i Oruńskiego wywieszone zostały stosowne informacje - poinformowała Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Skutki wichury przy ul. Kochanowskiego

Od wtorku warunki atmosferyczne panujące na Pomorzu są bardzo trudne.

Porywistym wiatrom towarzyszą intensywne opady deszczu. W związku z tym Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zamyka cmentarze komunalne, Park Oliwski oraz Oruński i apeluje do mieszkańców Gdańska, z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, o rezygnację z odwiedzin na cmentarzach komunalnych. Do odwołania na Cmentarzu Łostowickim oraz Cmentarzu Centralnym Srebrzysko obowiązywał będzie także zakaz wjazdu samochodów.

- Prosimy również o parkowanie pojazdów w bezpiecznych miejscach i, jeśli to możliwe, nie pozostawienie ich pod drzewami - zaznacza urzędniczka.

Aktualizacja, 14.10.2020, godz. 7:18Jak poinformowali strażacy, od wtorku, od godz. 21 do tej pory strażacy podjęli w Trójmieście w sumie 110 interwencji. Dotyczyły one przede wszystkim powalonych drzew.

Wzburzone morze przy wejściu do portu w Gdańsku.

Szczęśliwie, nie odnotowano żadnych poszkodowanych. Skutki silnego wiatru mogą być jednak odczuwalne dla pasażerów trójmiejskiej komunikacji miejskiej: powalone drzewa utrudniają ruch autobusów.

Wichura w Trójmieście. Bieżące informacje w Raporcie z Trójmiasta

Aktualizacja, godz. 20:23. Wszystkie informacje na temat wydarzeń związanych z dzisiejszą wichurą na bieżąco relacjonujemy w naszym Raporcie.

Aktualizacja, godz. 20:05. W Sopocie zamknięte zostało wejście na ostrogę molo - dla bezpieczeństwa spacerowiczów.IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla Pomorza. Dotyczą one całego województwa, a także nadmorskich powiatów w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Pomorzu wystosował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Pomorzu wystosował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. graf. IMGW
Prawdopodobieństwo intensywnego deszczu i silnego wiatru w Trójmieście oszacowano na 80 proc.

Silny wiatr od godz. 22Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 95 km/h z północnego wschodu.

Deszcz od godz. 3 nad ranemPrognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 25 mm do 50 mm.

Ostrzeżenie o silnym wietrze zostało wysłane do mieszkańców Pomorza przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Opinie (116) ponad 20 zablokowanych

 • Trzymajta się czegoś.

  Covida nam wywieje!

  • 227 3

 • Nie peniam.

  Mam przyłbicę.

  • 175 4

 • 50 mm to wystarczy na zalanie ul. Kartuskiej i standardowo Galerii Bałtyckiej.

  Potok Strzyża też powinien wylać. Ot takie uroki zabetonowania miasta ;/

  • 160 12

 • Lepiej nie może być, niech pada, bo jest dużo do nadrobienia po suchym i nieurodzajnym lecie.

  • 94 23

 • Mam nadzieję

  że wiatr nie będzie ludziom zrywał maseczek z twarzy, bo policja czuwa.

  • 169 9

 • Ja tam akurat bardzo lubię gdy mocno wieje

  :) Taką mam pasję :)

  • 100 29

 • Podtopienia w Gdańsku to cena jaką płacimy za trzy dekady nieprzemyślanej rozbudowy.

  Pozostaje się cieszyć, że po powodzi w 2001, chociaż odrobinę spróbowano zniewelować skutki tej głupoty i rozbudowano zbiorniki retencyjne.

  Tyle terenów na dolnym tarasie, ale trzeba było rozbudowywać się na pałę pod obwodnicą... Efekt? Korki wszędzie, rozwleczona i kosztowna infrastruktura, i właśnie podtopienia.

  A wystarczyło zabudować pola na Zaspie, na dolnym Wrzeszczu, Przymorzu, zlikwidować ogródki działkowe etc.

  • 94 60

 • W Gdyni ul.Morska

  Czeka na mega opady ! Nazwa zobowiązuje !

  • 71 5

 • Jestem przygotowany, mam kajak i koło ratunkowe.

  • 57 1

 • Kto jutro na Kite/Wind waveik planuje???

  Myśle o Sobieszewie ewentualnie Brzeźno....

  • 28 23

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.