Fakty i opinie

stat

Osunięcie ziemi na Kamiennej Górze. Ewakuowano mieszkańców

Skutki osunięcia skarpy na Kamiennej GórzeW czwartek wieczorem osunęła się ziemia na Kamiennej Górze. Zwały ziemi dostały się do wnętrza budynku zlokalizowanego przy ul. Sędzickiego 22 w Gdyni. zobacz na mapie Gdyni Ewakuowano mieszkańców.Aktualizacja godz. 23:07. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie pozwolił powrócić lokatorom do swoich mieszkań w budynku przy ul. Sędzickiego. Miasto Gdynia zapewni mieszkańcom lokum na najbliższą noc.

PINB ponownie - w piątek rano - zdecyduje, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich lokali.Tuż przed godz. 20 w Gdyni na ul. Sędzickiego osunęła się skarpa wraz z częścią drogi z ul. Sienkiewicza. Przysypane zostało pierwsze piętro budynku wielorodzinnego poniżej.

- Ewakuowano 14 osób z wspomnianego budynku. Mieszkańcy nie mogą wrócić do budynku. Na razie podstawiony został dla nich autobus, gdzie mogą się m.in. ogrzać - mówi kpt. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.
Na miejscu działają służby ratownicze.Z relacji mieszkańców wynika, że do osunięcia się ziemi przyczyniły się prace ziemne prowadzone w sąsiedztwie. Nikt na razie nie potwierdza tych przypuszczeń.

Obecnie służby czekają na przyjazd Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Do niego będzie należała decyzja, czy mieszkańcy budynku przy ul. Sędzickiego 22 w Gdyni będą mogli powrócić do swoich mieszkań.

- Jeśli PINB nie wyrazi zgody na powrót do lokali, miasto Gdynia zapewni mieszkańcom nocleg - mówi Sebastian Drausal z gdyńskiego magistratu.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (339)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.