• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oszuści zatrzymani, gdy wyłudzali kody BLIK

bra
17 czerwca 2024, godz. 10:00 
Opinie (92)
Mózgiem operacji była 21-latka, która przez rok mogła dokonać nawet kilkuset wypłat na wyłudzone kody BLIK. Mózgiem operacji była 21-latka, która przez rok mogła dokonać nawet kilkuset wypłat na wyłudzone kody BLIK.

Oboje byli poszukiwani za podobne przestępstwa. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy kobieta w obecności mężczyzny odbierała wyłudzone kody BLIK w celu wypłaty gotówki z bankomatów. 21-latka mogła wcześniej kilkaset razy wypłacić w ten sposób pieniądze.Używasz BLIK-a?

21-letnia kobieta wspólnie z 24-letnim mężczyzną oczekiwała na kody BLIK, które miały trafić do niej na jednym z komunikatorów od nieznanej jej osoby.

Okazało się, że zatrzymana prowadzi tego rodzaju przestępczą działalność od blisko roku. Wypłat dokonywała na terenie różnych miast, a pieniądze przekazywała kolejnemu, także zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie.

bankomaty w TrójmieścieFunkcjonariusze szacują, że kobieta mogła wykonać nawet kilkaset wypłat z bankomatów za pomocą wyłudzonego uprzednio kodu BLIK.

W całym procederze pomagał jej 24-latek. Oboje byli poszukiwani za podobne przestępstwa. W całym procederze pomagał jej 24-latek. Oboje byli poszukiwani za podobne przestępstwa.
Policjanci ustalili, że 21-latka w dniu zatrzymania w jednym z bankomatów na terenie Elbląga wypłaciła nielegalnie blisko 4 tys. zł.

Z kolei w samochodzie, z którego wysiedli poszukiwani, znajdowało się kolejne blisko 4,5 tys. zł w gotówce. W aucie byli też wspólnicy pary - 24-latek i 35-latek - którzy także zostali zatrzymani. Jednemu z nich prokurator również postawił zarzut oszustwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci prowadzą dalsze czynności i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Podejrzanym za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (92)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane