Fakty i opinie

Otwarty tunel pod Forum Gdańsk

Nowa organizacja ruchu po otwarciu tunelu pod Forum Gdańsk.
Nowa organizacja ruchu po otwarciu tunelu pod Forum Gdańsk. mat. GZDiZ

Przejazd tunelem pod Forum Gdańsk, który był zamknięty od sierpniowego pożaru, został otwarty we wtorek, 24.12.2019, o godz. 10.zakończona Łącznie głosów: 2195
Po długich miesiącach oczekiwania kierowcy dostali nieoczekiwany prezent na wigilię. Tunel pod Forum Gdańsk został otwarty po ponad czterech miesiącach. Czekają nas jednak zmiany w organizacji ruchu.

Wjazd na ul. Nowe Podwale Grodzkie jest możliwy z ul. Okopowej, jadąc w kierunku centrum i skręcając w prawo. Wyjazd z tunelu jest możliwy jedynie w Trakt Świętego Wojciecha. Nowa organizacja ruchu nie przewiduje możliwości wjazdu do tunelu z Traktu św. Wojciecha.

Tunel był już gotowy 19 listopada. Niemal do końca grudnia trwały jednak procedury odbiorowe oraz testy - także systemów przeciwpożarowych, które przeszły gruntowny remont.

- Zgodnie z zaleceniami Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku prowadzone prace miały na celu przywrócenie tunelu do stanu sprzed zdarzenia - mówi Monika Ostrowska z biura prasowego Forum Gdańsk.
Przez ostatni miesiąc tunel był już udostępniany dostawcom.

Zamknięcie po pożarzePrzypomnijmy: 12 sierpnia 2019 po południu nad centrum Gdańska pojawił się gęsty słup czarnego dymu.

Strażacy potwierdzili doniesienia naszych czytelników - był to efekt pożaru samochodu osobowego, który zapalił się w tunelu w ciągu ul. Nowe Podwale Grodzkie, czyli na drodze przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i pod centrum handlowym Forum Gdańsk.

Wówczas - w związku ze zdarzeniem - zamknięty został nie tylko tunel, ale przeprowadzono również ewakuację klientów i pracowników Forum Gdańsk. Nikomu nic się nie stało.

Opinie (108) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.