Fakty i opinie

stat

PKM: będzie lepsze oznaczenie pociągów

interwencja trojmiasto.pl
Pociągi jadące do stacji docelowej przez lotnisko, będą miały dodaną na wyświetlaczach informację "przez Gdańsk Port Lotniczy".
Pociągi jadące do stacji docelowej przez lotnisko, będą miały dodaną na wyświetlaczach informację "przez Gdańsk Port Lotniczy". fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Szybka Kolej Miejska, która obsługuje połączenia na trasie PKM, poprawi komunikaty na wyświetlaczach zewnętrznych pociągów. Wreszcie pojawi się też tłumaczenie na język angielski przystanku Gdańsk Port Lotniczy. Te zmiany to efekt naszych sugestii, które przekazaliśmy w kwietniu kolejarzom.Jak oceniasz dotychczasowe oznaczenie pociągów na linii PKM?

bardzo dobrze, nie mam żadnych problemów z wybraniem właściwego pociągu

15%

przeciętnie, czasami mam wątpliwości, czy wsiadam do dobrego pociągu

29%

fatalnie, bardzo łatwo się pogubić w relacjach pociągów

56%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 790
Pomorska Kolej Metropolitalna, choć jest projektem bez wątpienia przełomowym dla Trójmiasta i regionu, od początku boryka się z problemem oznakowania pociągów i peronów.

O ile na tablice elektroniczne we Wrzeszczu zobacz na mapie Gdańska, gdzie pasażerowie mają największy problem z wyborem prawidłowego peronu, wciąż przyjdzie nam poczekać (według ostatnich zapowiedzi Polskich Linii Kolejowych - do końca 2017 r.), to w ciągu najbliższych tygodni poprawione zostaną informacje we wszystkich pociągach.

Czytaj też: Artykuł ze stycznia: Kiedy koniec chaosu na stacji we Wrzeszczu?

Szybka Kolej Miejska po konsultacjach z firmą informatyczną zgodziła się doprecyzować komunikaty pojawiające się na wyświetlaczach zgodnie ze sformułowanymi przez nas propozycjami po publikacji artykułu na początku kwietnia.

Dodatkowe informacje pojawią się też na pociągach, które do Gdyni mogą z Wrzeszcza dojechać przez Sopot lub Port Lotniczy - Osową.
Dodatkowe informacje pojawią się też na pociągach, które do Gdyni mogą z Wrzeszcza dojechać przez Sopot lub Port Lotniczy - Osową. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl
W efekcie zmian już wkrótce pasażerowie we Wrzeszczu widząc spalinowy pociąg z napisem Gdynia Główna nie będą musieli głowić się, czy dojadą nim do Portu Lotniczego zobacz na mapie GdańskaOsowej zobacz na mapie Gdańska, czy może Sopotu zobacz na mapie Gdańska. Podobne ułatwienie będzie wprowadzone także w pociągach do Kartuz i Kościerzyny.

- Na wyświetlaczach czołowych pociągów jadących trasą PKM i przez Port Lotniczy, pojawią się komunikaty o stacji docelowej z adnotacją "przez Gdańsk Port Lotniczy". Pociągi, które będą poruszały się tzw. magistralą węglową z pominięciem lotniska, będą na wyświetlaczach posiadały komunikat "przez Gdańsk Osowa" - zapowiada Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.
Na wyświetlaczach bocznych pojawi się tłumaczenie na język angielski nazwy przystanku Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Airport.
Na wyświetlaczach bocznych pojawi się tłumaczenie na język angielski nazwy przystanku Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Airport. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl
Kolejarze zgodzili się również na ułatwienie dla obcokrajowców, udających się na lotnisko. Wprawdzie wielkość wyświetlaczy nie pozwoliła na dodanie do nich uniwersalnego piktogramu samolotu, ale wprowadzone będzie tłumaczenie nazwy Gdańsk Port Lotniczy. Obok polskiej nazwy, w nawiasie umieszczona zostanie nazwa "Gdańsk Airport".

- Angielska nazwa tego przystanku będzie też dodana do komunikatów głosowych informujących o przystankach podczas podróży pociągiem - mówi Głuszek.
Informacje o rozkładowych odjazdach pociągów na trasie PKM wraz z peronami można sprawdzić na stronie komunikacja.trojmiasto.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (131)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.