Fakty i opinie

"Pamelki" na gdyńskich plażach

Na plażach zamontowano stojaki z tzw. pamelkami. Materiał Gdyńskiego Centrum Sportu.

Można je spotkać na plażach w Stanach Zjednoczonych, Australii i w Gdyni. Tuż przed sezonem, który planowo rozpocznie się 25 czerwca, na kąpieliskach pojawią się w tzw. pamelki - boje ratownicze, których będzie można użyć, w przypadku gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji w wodzie.Czy potrzebowałe(a)ś kiedyś pomocy ratownika wodnego na plaży?

tak, kilka razy 1%
tak, ale był to incydent 6%
nie, nigdy 84%
nie, ale ja pomogłe(a)m w uratowaniu zdrowia/życia w niebezpiecznej sytuacji w wodzie 9%
zakończona Łącznie głosów: 647
Jak poinformował Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, na plaży Śródmieście zostaną powieszone dwie bojki ratownicze, wraz z tablicami informacyjnymi, które będą pełniły funkcje ogólnodostępnego sprzętu ratowniczego.

- Jest to nowatorskie rozwiązanie na obszarze naszego kraju, ale znane na plażach w innych krajach, skąd też został zapożyczony ten pomysł. Sprzęt ten będzie służyć osobom, które w przypadku zaistnienia tonięcia poza godzinami pracy ratowników zdecydowałyby się udzielić pomocy poszkodowanemu - mówi Przemysław Dalecki.
Bojki ustawiono na specjalnych stojakach. Oprócz tego GCS przygotowało specjalne tablice informacyjne, na których zostały zawarte najważniejsze informacje w temacie bezpieczeństwa osoby decydującej się na udzielenie pomocy poszkodowanemu, tak żeby oprócz działania prewencyjnego spełniały również funkcję edukacyjną.

Lekcje pływania w TrójmieścieJeżeli pomysł się przyjmie, "pamelki" zostaną na cały rok- Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż bojki SP mogą zostać zniszczone lub ukradzione, ale jeżeli pomysł się sprawdzi, to pozostaną one z nami na plaży przez cały rok, a ideę rozszerzymy na pozostałe gdyńskie kąpieliska - deklaruje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.
Kąpieliska organizowane są przez GCS w czterech dzielnicach Gdyni:
  • Babie Doły (100 m),
  • Śródmieście (200 m),
  • Redłowo (200 m),
  • i Orłowo (100 m).

Funkcjonują one każdego dnia w sezonie letnim między godz. 9:30 a 17:30.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »