Fakty i opinie

stat

Parking w miejsce kortu na Chyloni

Komierowskiego po przebudowie będzie ul. dwukierunkową, więc parkowanie będzie utrudnione, stąd pomysł, by zlikwidować jeden z kortów.
Komierowskiego po przebudowie będzie ul. dwukierunkową, więc parkowanie będzie utrudnione, stąd pomysł, by zlikwidować jeden z kortów. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Do końca kwietnia na terenie obiektów Checzy zobacz na mapie Gdyni, położonych na granicy Leszczynek i Chyloni, przybędzie 40 miejsc postojowych. Samochody zostawią tam korzystający z boisk, co ma rozwiązać problem blokowania sąsiednich ulic.



Likwidacja kortu, by wykonać na nim parking, to dobry pomysł?

tak, zwłaszcza że chcieli tego mieszkańcy 33%
tak, ale tylko na krótko, miejsc znowu zabraknie 11%
raczej nie, to przedwczesna decyzja 11%
nie, to parkingi powinno się likwidować, by budować obiekty sportowe 45%
zakończona Łącznie głosów: 593
Na terenie Checzy jest ok. 15 miejsc parkingowych. Dodatkowych 70 jest jednak wokół płotu, gdzie na klepisku będącym przedłużeniem ul. Komierowskiego zobacz na mapie Gdyni samochody zostawiają nie tylko trenujący i rodzice dowożący dzieci, ale też mieszkańcy okolicznych bloków. Na razie się mieszczą, bo obecnie ulica jest przede wszystkim drogą dojazdową do obiektów i budynków przy ul. Ramułta zobacz na mapie GdyniGeskiego zobacz na mapie Gdyni.

Rewitalizacja rozpoczęta, mieszkańcy protestują

W ramach rewitalizacji Chyloni miasto zaproponowało jednak nowe rozwiązanie, dzięki któremu ulice Opata Hackiego zobacz na mapie GdyniMorska zobacz na mapie Gdyni zostaną połączone, ale to wymaga przebudowy ul. Komierowskiego. Mieszkańcy jeszcze w zeszłym roku rozpoczęli protest przeciw stworzeniu w tym miejscu ulicy dwukierunkowej, obawiając się - oprócz zwiększonego hałasu - przede wszystkim zmniejszenia liczby miejsc do parkowania.

Ze spotkania z władzami Gdyni wyszli z obietnicami, że problemu zastawionych ulic wokół nie będzie, bo w projekcie przewidziano ich wystarczającą liczbę, słysząc, że będzie można parkować równolegle. To, zamiast ostudzić emocje, tylko zwiększyło obawy, które wyrazili w ulicznej pikiecie.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulic i rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Inwestycję w ramach pierwszego etapu rewitalizacji Chyloni za 13 mln zł wykona firma MTM.

Zlikwidują kort, by zrobić parking

Przy okazji informacji o rozstrzygniętym przetargu pojawiły się też nowe wiadomości dotyczące parkowania, które powinny uspokoić mieszkańców, ale mogą zasmucić amatorów tenisa.

- Władze stowarzyszenia, między innymi pod wpływem argumentów okolicznych mieszkańców oraz gdyńskiego samorządu, podjęły decyzję, aby jeden z kortów tenisowych zobacz na mapie Gdyni przebudować na samochodowy parking. Wjazd na parking wyznaczony zostanie od ulicy Zamenhofa - informuje Aleksandra Dylejko z Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynującego proces rewitalizacji.
Przybędzie więc 40 miejsc parkingowych. Prace budowlane powinny zakończyć się w kwietniu, a informacja o udostępnieniu parkingu pojawi się na stronie internetowej i płocie okalającym obiekt.

Listopadowy protest mieszkańców przeciw rozbudowie Komierowskiego

Opinie (104) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.