• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Czytelniczka: dostałam mandat po miesiącach od nieprawidłowego zaparkowania

Marzena
21 marca 2022, godz. 15:15 
Opinie (400)
Bezpośrednio przed Teatrem Muzycznym znajdują się miejsca jedynie dla osób niepełnosprawnych. Bezpośrednio przed Teatrem Muzycznym znajdują się miejsca jedynie dla osób niepełnosprawnych.

Czytelniczka dostała wezwanie do złożenia wyjaśnień kilka miesięcy po tym, jak otrzymała mandat za parkowanie przed Teatrem Muzycznym w GdyniMapka. - Moja wina. Przyjęłam mandat. Strażnicy bez ogródek poinformowali przy okazji, że zgłoszeń w formie e-maili jest tak wiele, że mój "czas oczekiwania na wezwanie" i tak jest bardzo krótki - relacjonuje w liście do naszej redakcji.W jaki sposób najczęściej docierasz na wydarzenia kulturalne?

Spektakle Teatru Muzycznego są ucztą dla miłośników musicali, ale bywają udręką dla kierowców chcących zaparkować auto w okolicy obiektu.

Po zlikwidowaniu przez miasto dużego parkingu przy ul. Zawiszy CzarnegoMapka i wprowadzeniu wielu ograniczeń w parkowaniu wokół obiektu kierowcy-widzowie szukają miejsc do zostawienia auta także tam, gdzie zakazują tego przepisy.

Ale to niejedyny problem, który przy okazji się pojawił. Pisze o nim nasza czytelniczka.

Akcja strażników miejskich przed Teatrem Muzycznym  • Parkować od dawna nie można wzdłuż Armii Krajowej.
  • Parkować od dawna nie można wzdłuż Armii Krajowej.

Oto jej relacja:Kilka miesięcy temu źle zaparkowałam przed Teatrem Muzycznym w Gdyni. Ktoś zrobił zdjęcie, a później wysłał je do straży miejskiej. Po kilku miesiącach otrzymałam wezwanie do złożenia wyjaśnień, gdzie dowiedziałam się jednak kilku rzeczy, które nie dają mi spokoju. Dlatego piszę list.

Strażnicy wytłumaczyli mi sytuację, przesłali zdjęcia, które otrzymali, i zaproponowali mandat, który przyjęłam.

Zapytałam, skąd taki poślizg pomiędzy zdarzeniem i wezwaniem, które otrzymałam. Strażnicy bez ogródek poinformowali że zgłoszeń e-mail jest tyle, że mój "czas oczekiwania na wezwanie" i tak jest bardzo krótki, a tego typu sprawy prowadzi już chyba każdy, kto tylko może, i mimo to końca nie widać...

Strażnicy są wzywani pod teatr, zamiast być w dzielnicachGdy poruszyłam temat podczas spotkania z przyjaciółkami, okazało się, że wszystko stanowi logiczną całość... Dowiedziałam się, że pracownicy i goście Teatru Muzycznego parkują "na zapałkę", gdzie tylko się da (również tam, gdzie się da, ale się nie powinno) i cyklicznie przychodzą do nich wezwania z gdyńskiej straży miejskiej.

Strażników trudno zauważyć w dzielnicach, pod szkołami czy w miejscach, gdzie warto kontrolować, co się dzieje, bo kto tylko może, "obrabia" zgłoszenia e-mail wysłane przez mieszkańców Kamiennej Góry, którym chyba przeszkadza sąsiedztwo Teatru Muzycznego.

Rozumiem, że nieprawidłowe parkowanie jest grzechem kierowców. Gdyby wszyscy parkowali dobrze, to nie trzeba byłoby tych zgłoszeń. Ale czy faktycznie tych spraw jest aż tak dużo? Czy miasto planuje coś zrobić z tym fantem (Nie znam się, ale może jakieś zmiany w ruchu czy w znakach? Kiedy to nastąpi?).

Nie pamiętam takich problemów w momencie, gdy działał parking przy Zawiszy Czarnego...

Teren przy ul. Zawiszy Czarnego to obecnie strefa relaksu. Teren przy ul. Zawiszy Czarnego to obecnie strefa relaksu.

Co z miejscami do parkowania przy Teatrze Muzycznym?Podczas rozmowy z koleżanką dowiedziałam się również, że pracownicy Teatru Muzycznego są zachęcani do parkowania przy Rivierze i dojazdu do teatru komunikacją zbiorową... Czy miasto postradało zmysły? Muzycy z gitarami mają o godz. 23 jeździć do Riviery po auto? Aktorzy po ściągnięciu makijażu po spektaklu mają iść po auto pod Rivierę?

Gdynia zachęca do zostawiania auta na parkingu pod placem Grunwaldzkim (wypełnionym całkowicie przy każdym spektaklu; gdy ktoś przyjedzie 30 minut przed spektaklem, to już musi obejść się smakiem) lub przy hotelu (z horrendalnymi stawkami i często zajętym).

Przypomnę tylko, że do Muzycznego nie przyjeżdżają wyłącznie mieszkańcy Gdyni, ale też innych miast... Ich miasto też kieruje pod centrum Riviera i zachęca do spaceru o godz. 22?
Marzena
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (400)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.