Fakty i opinie

stat

Parkujesz przed filharmonią? Kup bilet na koncert albo płać w parkomacie

Wjeżdżając na parking przy Filharmonii Bałtyckiej, warto zwrócić uwagę na tablicę informacyjną. Inaczej parking może nas sporo kosztować.
Wjeżdżając na parking przy Filharmonii Bałtyckiej, warto zwrócić uwagę na tablicę informacyjną. Inaczej parking może nas sporo kosztować. fot. trojmiasto.pl

Parkujesz pod Filharmonią Bałtycką na Ołowiance i nie masz biletu na koncert? W najlepszym wypadku zapłacisz 3 zł za godzinę postoju. W najgorszym: interweniować będzie Straż Miejska.Za parking pod Filharmonią Bałtycką zapłacimy 3 zł za godzinę.
Za parking pod Filharmonią Bałtycką zapłacimy 3 zł za godzinę. fot. trojmiasto.pl
Do Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance zobacz na mapie Gdańska ciągną nie tylko melomani. Bardzo duży plac parkingowy upodobali sobie także ci, którzy z tego miejsca chcieliby zacząć piesze zwiedzanie Gdańska.

- Wybrałam się ostatnio do filharmonii i moją uwagę przykuła tablica z informacją, że tamtejszy parking jest płatny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu - mówi pani Agnieszka, nasza czytelniczka. - Choć miałam bilety na koncert, nie byłam pewna, czy także powinnam zapłacić za parkowanie, a jeśli tak, to gdzie. Nikt jednak nie sprawdzał, czy wjeżdżając na parking mam bilet do filharmonii, czy będę parkować "na dziko".

Czy parking pod Filharmonią Bałtycką powinien być płatny?

tak, dlaczego ktoś miałby parkować w centrum Gdańska za darmo? 18%
raczej tak, ale tylko dla tych, którzy nie mają biletu do filharmonii 45%
nie, bo to instytucja publiczna utrzymywana z naszych podatków, parking więc powinien być też publiczny 37%
zakończona Łącznie głosów: 541
Rzeczywiście, przed wjazdem na parking, tuż przed gmachem filharmonii, stoi tablica informująca, że za parkowanie wokół obiektu trzeba zapłacić 3 zł za godzinę.

- Ten znak stoi przed filharmonią już od ubiegłego roku i dotyczy wyłącznie osób, które nie są naszymi gośćmi. Dla nich opłata za postój wynosi 3 zł za godzinę. Natomiast dla naszych gości, którzy mają bilet na wydarzenie artystyczne organizowane przez filharmonię, postój na parkingu jest bezpłatny na pół godziny przed i na pół godziny po danym wydarzeniu. Informacja ta znajduje się w regulaminie, który widnieje w strefie parkowania - tłumaczy Magdalena Malara, rzecznik Filharmonii Bałtyckiej. - Tablice informacyjne pojawiły się wraz z parkometrem, który wprowadziliśmy, aby ułatwić zmotoryzowanym odwiedzającym Ołowiankę wnoszenie opłat za parkowanie, których wcześniej można było dokonywać wyłącznie w kasie filharmonii.

Pomysł na postawienie tablicy wziął się z tego, że coraz więcej mieszkańców i turystów pozostawiało na parkingu swoje samochody.

- Wprowadzenie strefy płatnego parkowania ma sprawić, że miejsca dla naszych gości nie będą zajmowane przez turystów. Bywało, że pozostawiali oni tu swoje auta, a nawet kampery, i wyruszali na całodzienne wędrówki po mieście - tłumaczy rzecznik. - Dziś takie sytuacje praktycznie nie mają już miejsca. Gdyby jednak się zdarzyły, możemy skorzystać z regulacji przepisów o prawie drogowym i pomocy służb monitorujących parkowanie w mieście.

A wówczas na niefrasobliwego turystę czeka blokada kół albo odholowanie auta na koszt właściciela.

Trójmiejskie teatry i ich sytuacja parkingowa:

Teatr Miejski im. Gombrowicza w Gdyni - brak własnego parkingu, parkuje się na wolnych miejscach i płaci w parkometrze.

Teatr Miniatura w Gdańsku - brak parkingu własnego, parkuje się za teatrem, nie ma tam jednak (jeszcze) parkometrów.

Teatr Wybrzeże - brak własnego parkingu, parkuje się na Targu Węglowym - opłata w parkometrze.

Kino Żak - własny parking (darmowy) na ok. 30 samochodów (w razie braku miejsc można parkować pod Biedronką tuż obok, też za darmo).

Teatr Muzyczny w Gdyni - brak własnego parkingu, parkować można na ulicy po uiszczeniu opłaty w parkometrze lub pobliskim parkingu obok Muzeum Miasta Gdyni.

Opera Bałtycka - ma niewielki parking, który jest bezpłatny dla gości i otwierany na ok. godz. przed spektaklem.

Opinie (61)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.