• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Paweł Olechnowicz "Biznesmenem Roku"

(zet)
10 maja 2004 (artykuł sprzed 18 lat) 
Liczne krajowe i regionalne osobistości, tłum fotoreporterów, kilka pracujących ekip telewizyjnych, wieczorowe stroje gości - wszystko to tworzyło klimat wydarzenia. Tak właśnie było w minioną sobotę, w wypełnionych do ostatniego miejsca salach restauracji "Cristal", gdzie rozstrzygnięty został finał dziesiątej edycji plebiscytu o tytuł pomorskiego "Biznesmena Roku".

W uroczystej gali wzięli udział m.in. b. prezydent RP Lech Wałęsa, marszałek Senatu Longin Pastusiak, wiceminister edukacji Franciszek Potulski, senator Edmund Wittbrodt, posłowie Janusz Lewandowski i Maciej Płażyński, marszałek pomorski Jan Kozłowski i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Obecni byli liczni przedstawiciele środowisk gospodarczych.

Z okazji jubileuszu 10-lecia Konwencji Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego, będącej od początku organizatorem plebiscytu, na ręce przewodniczącego Konwencji Ryszarda Kokoszki i wiceprzewodniczącego Zbigniewa Żukowskiego, osobiste posłanie z gratulacjami przesłał prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Szefowie Konwencji otrzymali też dyplomy gratulacyjne od prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Statuetki równorzędnych laureatów plebiscytu (Złota Dziesiątka w tym roku, ze względu na miejsca ex aequo, rozrosła się do jedenastki) otrzymali: Bronisław Bajcar - firma "BAJCAR" ze Słupska, Józef Brzoskowski - Spółdzielnia Meblarska "Kaszub" z Kościerzyny, Maciej Dobrzyniecki - "Profit-Consult" z Gdańska, Marcin Gniazdowski - "ALMAR" z Kartuz, Zbigniew Jakubowski - Kredyt Bank Oddz. Regionalny w Gdańsku, Andrzej Kasprzak - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Włodzimierz Nawotka - Opera Bałtycka w Gdańsku, Paweł Olechnowicz - Grupa Lotos S.A. w Gdańsku, Ryszard Stobba - "Reflex" z Kokoszków, Marek Theus - "Rabat Pomorze" S.A. z Pruszcza Gd. i Roman Walasiński - SWISSMED z Gdańska.

Okrągły jubileusz spowodował, że każdy z tegorocznych laureatów otrzymał cały zestaw dyplomów gratulacyjnych. Przekazali je: marszałek Senatu Longin Pastusiak, wiceminister edukacji Franciszek Potulski, marszałek pomorski Jan Kozłowski, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek.

Z okazji jubileuszu plebiscytu, tytułem "Biznesmen 10-lecia 1994-2004" wyróżniono Henryka Mielewczyka - właściciela Zakładu Przetwórstwa Rolno-Spożywczego "KORAL" w Tczewie, Józefa Poltroka - właściciela Przedsiębiorstwa Usługowego "Łączpol" w Gdańsku oraz Piotra Soykę - zarządcę Gdańskiej Stoczni Remontowej. Głównymi kryteriami tych wyróżnień były stały rozwój firm oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

W czasie trwania sobotniej gali 30-osobowe jury, pracujące pod przewodnictwem marszałka Jana Kozłowskiego, udało się na obrady, mające wyłonić tego jedynego, głównego triumfatora tegorocznego plebiscytu. Zwycięzcą i zdobywcą tytułu pomorskiego "Biznesmena Roku 2003" został Paweł Olechnowicz - prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Lotos S.A. w Gdańsku. Dziękując za nagrodę laureat podkreślił, że sukces Grupy wynika przede wszystkim z efektów wysiłku ponad 2-tysięcznej załogi.

Sobotnią galę poprowadził Tadeusz Drozda, a z recitalem już znanych i nowych piosenek wystąpiła Irena Jarocka.
Głos Wybrzeża(zet)

Opinie (18)

 • "Sobotnią galę poprowadził Tadeusz Drozda, a z recitalem już znanych i nowych piosenek wystąpiła Irena Jarocka"

  oprawa godna dżamprezy
  stary telewizyjny błazen i niespełniona oraz wiecznie dobrze zapowiadająca się "diva" pupilka ancient regime
  a odgłos paszczą to patatataj:)

  • 0 0

 • co krok to "biznesmen roku", "gazele biznesu" czy inne podobne
  nie mogli by ich uczcić raz a dobrze skoro już muszą...?

  • 0 0

 • "W czasie trwania sobotniej gali 30-osobowe jury, pracujące pod przewodnictwem marszałka Jana Kozłowskiego, udało się na obrady, mające wyłonić tego jedynego, głównego triumfatora tegorocznego plebiscytu. Zwycięzcą i zdobywcą tytułu pomorskiego "Biznesmena Roku 2003" został Paweł Olechnowicz - prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Lotos S.A. w Gdańsku."

  chocholi taniec:))
  30 osobowe jury do wyłonienia z góry ustalonego wygranego
  bo jak taki Włodzimierz Nawotka - Opera Bałtycka w Gdańsku może konkurować z Grupa Lotos S.A. w Gdańsku???
  albo producent guzików??

  • 0 0

 • Down with...

  Towarzystwo wzajemnej adoracji - spotykają się pogratuluja sobie że są panami wszechświata. Żarcie, picie, wzajemne ukłony - jest tak dobrze. Plebs na ulicach zobaczy na TV i bedzie OK. Trudno nie być biznesmenem roku pracując w Lotos
  Władza to prostytutka - w naszym przypadku dość droga a ja nie mam ochoty jej utrzymywać...

  • 0 0

 • Pierdu, pierdu

  i popierdu - stracony czas... to są raczej ślimaki byznesu ;-)

  • 0 0

 • Należało się

  Prezes Grupy Lotos jak najbardziej zasłużył na tą nagrodę,mimo niesprzyjającego układu biznesowo-politycznego uratował dla Gdańska i regionu jedną z największych polskich firm,która praktycznie była już bardzo blisko szponów Orlenu.Korzyści z faktu siedziby takiej firmy jak Lotos w Gdańsku jest co niemiara,miasto z tytułu podatków księguje co roku w swoim budżecie kwotę ponad 20 mln złotych,Lotos jest mecenasem kultury,sportu,nauki i szeregu innych dziedzin życia na Pomorzu,daje pracę prawie 2 tysiącom Pomorzan,w dodatku dobrze płatną,grubo powyżej średniej krajowej,dzięki czemu kilka tysięcy osób stać na napędzanie koniunktury w usługach,kinach,teatrach,knajpach,klubach,sklepach.Pisz sobie co chcesz Gallux,ale ten chłop zasłużył na wyróżnienie w kręgach gospodarczych Pomorza za zeszły rok jak nikt inny.

  • 0 0

 • Tak - towarzystwo wzajemnego włazidupstwa!

  Pewnie byli tam jeszcze cwaniaki z BCC, polskiej konfederacji tzw. pracodawców prywatnych, itp...
  klapa, rąsia, buźka, goździk...
  klapa, rąsia, buźka, goździk...
  klapa, rąsia, buźka, goździk...
  Jarocka w ramach "odkurzone dinozaury show"
  Drozda śmiechu warty!
  No i święta trójca trójmiejska
  Jak ja to lubię!

  • 0 0

 • Tak tak - super

  Tylko dlatego ten "menager" sprawia że benzyna z Lotosu jest najdroższa w mieście a znacznie tansza gdy trzeba ją transportować z dala od siedziby firmy. Czyżby nowa ekonomia. Mnie uczono że transport podraża cenę produktu czy usługi. Trzeba zgłosić ich do Szweckiej Akademii w sprawie Nobla z ekonomii.

  • 0 0

 • Kpt Klos

  To zupełnie inna bajka,ale jak najbardziej masz rację,też mnie wkurza,że im dalej po Gdańska tym paliwo tańsze,chociaż powinno być dokładnie odwrotnie.

  • 0 0

 • Mafia paliwowa?

  • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane