Fakty i opinie

stat

Zatrzymano mężczyznę, który dotykał dzieci i kobiety w tramwajach

Sześć zarzutów usłyszał 67-latek, który miał dotykać dzieci i kobiety w tramwajach.


Zatrzymano mężczyznę, który od lat "ocierał się" i obmacywał pasażerów w komunikacji miejskiej w Gdańsku, głównie dzieci i kobiety. Policja zajęła się sprawą po zgłoszeniu naszej czytelniczki. 67-latek usłyszał właśnie sześć zarzutów.Czy byłe(a)ś kiedyś napastowany seksualnie w przestrzeni publicznej?

tak i narobiłe(a)m krzyku

9%

tak, ale nie zareagowałe(a)m

16%

nie mam do końca pewności

15%

nie, nigdy do tego nie doszło

60%
W czerwcu tego roku starszy mężczyzna, który podróżował tramwajem linii 11 miał dotykać młodego chłopca w okolice krocza. O zdarzeniu dowiedzieliśmy się od naszej czytelniczki, od razu przekazaliśmy informacje policji.

Od lat dotykał dzieci w tramwajachWpis naszej czytelniczki wywołał lawinę komentarzy. Dzięki niemu pojawili się świadkowie, w większości kobiety, którzy również padli ofiarą tego samego mężczyzny.

Wpisy poszkodowanych, które pojawiły się pod postem naszej czytelniczki:


  • "Dokładnie mnie i moje koleżanki zaczepiał, gdy miałyśmy po 13 lat. Niestety nigdy nic mu nie udowodniono"

  • "Miałam taki sam przypadek, wracaliśmy ze szkoły, miałyśmy po 13 lat, ocierał się o moją koleżankę"

  • "On już to robi bardzo długo, najczęściej widywałam go we Wrzeszczu. Na szczęście mama uprzedzała mnie już prawie 20 lat temu, że mam na niego uważać"


Policja sprawdza nagrania z monitoringu- Policjanci zaczęli weryfikować informacje na ten temat. Praca śledczych była utrudniona, ponieważ nikt nie złożył oficjalnego zawiadomienia. Prowadzący sprawę policjanci zaczęli sprawdzać zapisy z kamer monitoringu, dotarli do pokrzywdzonego chłopca oraz do osób, które pod postem zamieściły wpisy świadczące o tym, że podejrzewany mężczyzna mógł dopuszczać się tych przestępstw od co najmniej kilku lat - mówi asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Policjanci przesłuchali pokrzywdzonych i świadków - łącznie kilkadziesiąt osób. Ustalono m.in., że podejrzany mężczyzna dopuszczał się swoich czynów głównie w pojazdach komunikacji miejskiej, ale nie tylko.

Poszkodowani mogą się zgłaszać na policję- Policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na wydanie postanowienia o zatrzymaniu 67-latka. Policjanci zatrzymali mieszkańca Gdańska w jego mieszkaniu i doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Prokurator przesłuchał go i przedstawił mu zarzuty, które dotyczyły dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec sześciu osób małoletnich - kończy asp. Karina Kamińska.
Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Policja prosi o zgłaszanie się osób poszkodowanych przez mężczyznę.

Osoby, które mogły być ofiarą 67-letniego mężczyzny proszone są o zgłaszanie się na policję.
Osoby, które mogły być ofiarą 67-letniego mężczyzny proszone są o zgłaszanie się na policję. fot. KMP
Osoby, które mogły być ofiarą 67-letniego mężczyzny proszone są o zgłaszanie się do policjanta prowadzącego sprawę - numer telefonu 58 321 63 30 lub lub 58 321 60 16. Informacje można też przesyłać na adres e-mail: rzecznik.gdansk@gd.policja.gov.pl.

Opinie (394) 49 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.