Fakty i opinie

stat

Mężczyzna nęcił 8-latkę przy szkole w Gdańsku

Pedofil próbował zwabić do auta 8-letnią dziewczynkę przy szkole w VII Dworze w Gdańsku.
Pedofil próbował zwabić do auta 8-letnią dziewczynkę przy szkole w VII Dworze w Gdańsku. fot. Maciej Kosycarz/KFP

W pobliżu zespołu szkół przy ul. VII Dwór 7 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku grasował mężczyzna, który próbował zwabić do samochodu 8-letnią dziewczynkę. Pedofil nie został jeszcze schwytany, ale policjanci dysponują już jego wstępnym portretem pamięciowym.Czy należy tłumaczyć dzieciom, na czym polega pedofilia?

tak, bez żadnych wyjątków

56%

tak, ale stosownie do wieku

41%

nie, to zbyt drastyczny temat

3%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 3305
Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który poinformował nas o niebezpieczeństwie, jakie grozi uczniom Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 przy ul. VII Dwór 7 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku.

- Od kilku dni w okolicy szkoły mojego dziecka grasuje pedofil. Mężczyzna porusza się samochodem i zaczepia uczniów. Nauczycielki piszą dzieciom w dzienniczkach ostrzeżenia na ten temat, które mają zostać przekazane rodzicom - poinformował proszący o zachowanie anonimowości czytelnik.
Nie udało nam się ustalić, czy rzeczywiście wszyscy uczniowie i ich rodzice zostali powiadomieni o grasującym w okolicy mężczyźnie. Władze szkoły odmówiły wszelkiego komentarza w tej sprawie. Więcej informacji uzyskaliśmy od gdańskiej policji, która od dwóch dni prowadzi intensywne poszukiwania pedofila.

- Informację na ten temat otrzymaliśmy 14 marca od jednego z pedagogów. Pod szkołą pojawił się mężczyzna, który zachęcał cukierkami 8-letnią dziewczynkę, aby wsiadła do jego samochodu - informuje podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policjanci dysponują już wstępnym rysopisem poszukiwanego. To mężczyzna w wieku ok. 50-60 lat, krępej budowy ciała. Był ubrany w charakterystyczny strój, na który składał się zielony płaszcz i zielony beret. Jak już wcześniej wspomniano, mężczyzna poruszał się samochodem, ale dla dobra poszukiwań policja nie podaje jego marki.

- W sprawę zostali zaangażowani wszyscy funkcjonariusze z komisariatu w Oliwie oraz Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej. Zostały już zabezpieczone nagrania nie tylko z kamer monitoringu szkoły, ale również wszystkich okolicznych ulic. Dodatkowo, wokół wszystkich szkół na terenie Gdańska są prowadzone wzmożone patrole. Zatrzymanie mężczyzny wydaje się jedynie kwestią czasu - przekonuje podkom. Siewert.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (313)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.