• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Peeling enzymatyczny - dla kogo i czym się wyróżnia?

26 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Oferta peelingów jest bogata, zarówno do wykonania w warunkach domowych jak i profesjonalnych. Często trudno się zdecydować, szczególnie jeśli skóra nie należy do bezproblemowych. Przytłaczająca ilość składników na etykietach, różnorodność firm i typów cer mogą wnieść zamęt. Jaki produkt zatem wybrać i co powinno zwrócić naszą uwagę? Czym wyróżnia się peeling enzymatyczny? Kto może go używać i czy są jakieś przeciwwskazania ?



Peeling enzymatyczny a typ cery
Peeling enzymatyczny jest dość uniwersalną formą, zarówno do zrobienia w domu jak i u kosmetyczki. Nadaje się nawet do skóry wrażliwej. Tak naprawdę wszystkie typy cery są dla niego odpowiednie. Działanie może zaskoczyć najbardziej wymagających. Działa poprzez złuszczanie starego naskórka bez podrażnień. Będzie dobrym wyborem dla osób z cerą trądzikową, problematyczną a nawet naczynkową. Sięgnąć po niego mogą zarówno osoby z cerą młodą jak i dojrzałą. Jeśli cera jest skłonna do podrażnień to przy tym peelingu tego unikniesz a naskórek będzie dobrze złuszczony i przygotowany do pielęgnacji.

Jaki efekt możemy uzyskać przy pomocy peelingu enzymatycznego ?



Peeling enzymatyczny działa bez podrażnień - złuszcza martwy naskórek poprzez jego rozpuszczanie. Pierwsze efekty jakie zauważymy to doskonale wygładzona cera. Po kilku tygodniach zauważymy zwężone pory, rozjaśnioną promienną cerę. Peeling enzymatyczny skutecznie niweluje zaskórniki i ujędrnia skórę. Możemy również doświadczyć rozjaśnienia przebarwień i wygładzenia zmarszczek przy peelingach z zaawansowaną formułą. Warto poświęcić chwile na zapoznanie się z ofertą jaką oferuje nam rynek. Nie tylko powierzchowne zanieczyszczenia zostaną usunięte. Peelingi enzymatyczne są doskonałą alternatywą dla mikrodermabrazji. Więcej odnośnie pielęgnacji twarzy jak i zdrowia przeczytasz na stronie medicot.pl

Peeling enzymatyczny a inne kosmetyki
Wykonanie peelingu enzymatycznego nie wyklucza stosowania innych kosmetyków. Uzyskujemy efekt gładkiej skóry bez podrażnień i zaczerwienienia. Natomiast absorpcja składników z innych kosmetyków wzrasta a skóra jest jeszcze lepiej odżywiona. Dzięki peelingowi enzymatycznemu składniki wchłaniają się skuteczniej w głębsze warstwy naszej skóry. Skóra jest wyraźnie bardziej rozświetlona, odmłodzona i wygląda świeżo i zdrowo.

Peeling enzymatyczny - użycie



Najczęściej oferta peelingów do wykonania w warunkach domowych jest w przyjaznej formie żelu. Łatwe użycie formy żelowej należy rozpocząć według instrukcji na opakowaniu. Nakładamy omijając okolice oczu i rozpoczynamy delikatny masaż do całkowitego zdjęcia martwego naskórka, często jednak nie dłużej niż minutę. Resztki należy zmyć woda i gotowe. Możemy cieszyć się piękną i gładką skórą. Często efekt utrzymuje się do dwóch a nawet trzech tygodni. Ważne jest jednak regularne użycie, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1)

  • Niewątpliwie ciekawa propozycja. Oby nie skończyło się jak z lipolizą aquacośtam zamiast fosfatydylocholiny

    którą wycofano bo zbyt dobrze działała.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane