Fakty i opinie

stat

Peron dworca w Gdańsku jest ciągle brudny

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Jasny i czysty tunel przy dworcu w Gdańsku

Ławki i nawierzchnia na wyremontowanym peronie dalekobieżnym dworca PKP w Gdańsku są codziennie zanieczyszczone odchodami gołębi - twierdzi nasz czytelnik, który korzysta z niego każdego dnia. Kolejarze podkreślają, że perony i tunel są codziennie myte, a w październiku zamontowane zostaną także kolce uniemożliwiające ptakom siadanie na elementach wiaty.Jak oceniasz porządek w rejonie dworca PKP w Gdańsku Głównym?

jest tak czysto, jak się da - w końcu trwa tam remont 13%
nie jest źle, ale mogłoby być lepiej 24%
jest kiepsko, przydałoby się częstsze sprzątanie 63%
zakończona Łącznie głosów: 1079
Już dwa lata trwa warty ponad 60 mln zł remont peronów dalekobieżnych na stacji Gdańsk Główny. Pasażerowie korzystają już w pełni z peronu nr 2, prace wciąż toczą się na peronie nr 1.

Pan Andrzej, który regularnie korzysta z tego peronu, skarży się na zanieczyszczenia, na które natrafia codziennie w oczekiwaniu na pociąg.

Peron jest zawsze ubrudzony- Korzystam z peronu od poniedziałku do piątku i zawsze rano, około godziny 6:45, peron wygląda mało estetycznie. Elegancką wizytówką Gdańska taki widok na pewno nie jest - podkreśla nasz czytelnik, który nadesłał zdjęcia zanieczyszczonych odchodami ptaków ławek i nawierzchni peronu. - Dlaczego nie zamontowano zabezpieczeń, gdy oddano peron od użytku? Fakt, remont jeszcze trwa, ale można to było zrobić.

Teren stacji sprzątany częściej i dokładniejCo na to kolejarze?

Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych tłumaczy, że za czystość odpowiada wykonawca przebudowy.

- Wykonawca codziennie porządkuje, czyści i myje perony oraz tunel. Zmobilizowaliśmy firmę do częstszego i dokładniejszego sprzątania terenu stacji. W przypadku stwierdzenia przez pasażerów zabrudzeń jest możliwość poinformowania o tym firmy sprzątającej - numer telefonu podany jest w gablotach informacyjnych - podkreśla Martyn Janduła.
PLK obiecuje także, że w październiku, przy okazji układania kabli do Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, zamontowane zostaną kolce uniemożliwiające ptakom siadanie na elementach wiaty.

Opinie (263) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.