Fakty i opinie

Piasek zastąpi trawnik na wybiegu dla psów w parku Centralnym w Gdyni

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Budowa parku Centralnego w Gdyni: robotnicy zajmą al. Piłsudskiego

Po naszej interwencji wykonawca poprawi część parku Centralnego w Gdyni. Nawierzchnia wybiegu dla psów okazała się niepraktyczna i zostanie wymieniona.Byłe(a)ś już w parku Centralnym?

tak 41%
nie, ale wybieram się 27%
nie i nie wybieram się 32%
zakończona Łącznie głosów: 598
Na nawierzchnię wybiegu dla psów, a raczej jej brak, zwróciła uwagę nasza czytelniczka, która wybrała się tam w jeden ze słonecznych dni tegorocznej jesieni.

- Byliśmy tam trzy dni po otwarciu i park nas zachwycił. Jednak po zielonej trawie na terenie wybiegu dla psów nie ma już jednak śladu. Zastąpiło ją błoto, przez które teren wygląda jak podwórko dla zwierząt hodowlanych na wsi. Dodam, że kilka dni przed naszą wizytą nie padało - zastrzega pani Iza.
Jej uwagę przekazaliśmy urzędnikom, którzy od razu przyznali, że problem się pojawił.

- Rzeczywiście, trawnik został całkowicie zniszczony przez pieski i wygląda źle. Zleciłem już projektantowi i wykonawcy zaproponowanie innej nawierzchni - powiedział nam Markos Pagudis, prezes Agencji Rozwoju Gdyni, która odpowiada za inwestycję.
Znamy już efekty tych prac. Trawnik nie zostanie wysiany po raz kolejny. Zamiast tego na części dla psów pojawi się gruba warstwa piasku, co powinno rozwiązać problem.

Park Centralny częściowo gotowyTak będzie wyglądał park Centralny po zakończeniu ostatniego etapu.
Tak będzie wyglądał park Centralny po zakończeniu ostatniego etapu. graf. Trojmiasto.pl
Przypomnijmy: pod koniec sierpnia otwarto pierwszą część parku CentralnegoGdyni. Koszt budowy wyniósł 7,6 mln zł - dwa razy więcej, niż początkowo zakładali urzędnicy.

Drugi etap obejmuje teren między ul. Legionów a pawilonem przy istniejącym skateparku. Po nieudanym pierwszym przetargu rozpisano drugi. Budżet inwestycji po aktualizacji kosztorysu został powiększony o kwotę 869 tys. 149 zł i wyniesie ponad 8 mln 600 tys. zł. Ma być gotowy do końca 2020 roku.