Fakty i opinie

stat

Pięciolatek gasi pożar

Dzisiaj spełniło się marzenie 5-letniego Dawida. Przez jeden dzień był prawdziwym strażakiem.
Dzisiaj spełniło się marzenie 5-letniego Dawida. Przez jeden dzień był prawdziwym strażakiem.
Oryginalny ekwipunek strażaka, możliwość wjazdu strażacką drabiną na zawrotną wysokość i przejazd przez miasto wozem na sygnale - to wszystko otrzymał dziś 5-letni Dawid chorujący na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Zostać strażakiem - to marzenie, które od zawsze towarzyszyło chłopcu. Dzisiaj dzięki Fundacji Trzeba Marzyć i Andrzejowi Rószkowskiemu, Pomorskiemu Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, to marzenie się spełniło.

- Dawid cały czas jest leczony w gdańskiej Akademii Medycznej i lekarze tylko warunkowo wyznaczyli nam dzisiejszy termin - mówi Mariola Hupert z Fundacji Trzeba Marzyć.

Jaki był plan? Punktualnie o godz. 9 pod AMG po Dawida podjechał prawdziwy wóz strażacki. Chłopiec dostał oryginalny mundur, który specjalnie dla niego uszyła firma przygotowująca mundury dla Straży Pożarnej. Otrzymał wymarzony hełm i dyplom honorowego strażaka.

Spod AMG chłopiec na sygnale pojechał ugasić pożar, a nawet wjechał specjalną strażacką drabiną na wysokość kilkudziesięciu metrów.

To już 81 marzenie chorych dzieci spełnione przez Fundację Trzeba Marzyć. W sumie, działając wcześniej jako oddział fundacji Mam Marzenie, przez 2,5 roku w województwie pomorskim spełniono marzenia 230 małych pacjentów. Już za tydzień, 18 lipca chorujący na rdzeniowy zanik mięśni Dawid, dzięki pomocy klubu Lechia Gdańsk, pojedzie do Legolandu.

- Najpiękniejsze marzenia to oczywiście te z kategorii "marzę by być..." - przyznaje Mariola Hupert. - Jednak nie brakuje również takich życzeń, jak "marzę by pojechać" lub "marzę by poznać".

I tak już w najbliższym czasie gośćmi chorych dzieci będą takie gwiazdy, jak wokalistki Doda, Gosia Andrzejewicz a jeden z chłopców spotka się z portugalskim piłkarzem Cristiano Ronaldo.

Opinie (60) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.