• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pięciopiętrowy hotel i basen na Polance Redłowskiej?

neo
18 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Polanka Redłowska wciąż jest miejscem rekreacyjnym, ale władze miasta chcą to połączyć ze sprzedażą części terenu i wpływami do budżetu. Polanka Redłowska wciąż jest miejscem rekreacyjnym, ale władze miasta chcą to połączyć ze sprzedażą części terenu i wpływami do budżetu.

Przed nami kolejna dyskusja na temat przyszłości Polanki RedłowskiejMapka. To już czwarty raz, gdy mieszkańcy skonfrontują swoje oczekiwania wobec tego miejsca z planami urzędników. Obecna wersja zakłada budowę pięciopiętrowego hotelu i basenu z główną niecką o powierzchni co najmniej 260 m kw.Czy zmiany na Polance Redłowskiej są potrzebne?

Przypomnijmy:

 1. Gdynia do prac nad projektem zagospodarowania dla okolic Kępy Redłowskiej przystąpiła blisko 10 lat temu.
 2. W sierpniu 2020 roku z powodu koronawirusa po raz pierwszy w historii zorganizowano wirtualną dyskusję z mieszkańcami na temat projektu planu miejscowego.
 3. Do 8 września można było składać uwagi do dokumentu.
 4. Część z nich została uwzględniona, więc plan musiał być ponownie wyłożony i przedyskutowany z mieszkańcami.


Podczas zeszłorocznego wyłożenia ustalono kilka nowych zapisów w stosunku do poprzednich dyskusji z mieszkańcami:
 • Na terenie obejmującym istniejący parking przy Polance Redłowskiej wykluczona została możliwość realizacji parkingu podziemnego oraz łącznego bilansowania miejsc postojowych z terenem po dawnym kompleksie basenowym;
 • na terenie dawnego sanatorium "Zdrowie" w Orłowie usunięto możliwość realizacji funkcji mieszkaniowej oraz rozszerzono dotychczasowe przeznaczenie pod usługi turystyki o usługi opieki zdrowotnej; zmiana umożliwi realizację funkcji, jaką pierwotnie pełnił teren;
 • skorygowano parametry zabudowy i zagospodarowania na kilku terenach w rejonie ulic: Kopernika, Ejsmonda i Huzarskiej.


Plan został więc wyłożony ponownie. Z projektem nadal można się zapoznać w Infoboksie i w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni oraz w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej www.gdynia.pl/plany.

W środę dyskusja publiczna online. Emocje gwarantowaneKolejna już dyskusja na temat nowych planów urzędników odbędzie się zdalnie 20 października 2021 r. o godz. 17:00. Wcześniej trzeba się jednak na nią zarejestrować pod tym linkiem.

Relaks na Polance Redłowskiej. Film z czerwca 2021


Po usunięciu z terenu po sanatorium funkcji mieszkaniowych najwięcej emocji wywołuje teren przy Polance Redłowskiej. W ostatniej wersji projektu zaplanowano tam powstanie budynków hotelowych o wysokości do 31 m n.p.m. i pięciu kondygnacjach nadziemnych. Nawiązaniem do historii miało być stworzenie basenu z główną niecką o powierzchni co najmniej 260 m kw.

- Mamy już konieczne uzgodnienia lub opinie: dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, zarządcy dróg publicznych, regionalnego dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, Wydziału Środowiska UMG (właściwego organu ochrony środowiska w zakresie terenów zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych), dyrektora regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - wylicza Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy UM w Gdyni.
Po dyskusji będzie możliwe składanie kolejnych uwag.

Polanka Redłowska z lotu ptaka. Film z lutego 2019 rokuDebata Trojmiasto.pl na temat Polanki RedłowskiejW pierwszych miesiącach 2020 r. w portalu Trojmiasto.pl zorganizowaliśmy cykl debat, oddając głos osobom o różnych poglądach na zmiany na Polance Redłowskiej.

W sprawie Polanki Redłowskiej wypowiadali się:


 1. urzędnicy z gdyńskiego magistratu,
 2. społecznicy ze stowarzyszenia Miasto Wspólne,
 3. architekci z warszawskiej pracowni LandAr Project,
 4. gdyńska architekt Danuta Skwiercz-Kijewska,
 5. gdyński architekt Paweł Osicki,
 6. ówczesny wiceprzewodniczący Komisji Planowania Przestrzennego i Strategii Rady Miasta Gdyni Andrzej Bień,
 7. prof. Piotr Lorens z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.


Quiz Zielone zakątki Trójmiasta. Czy kojarzysz wszystkie? Średni wynik 45%

Zielone zakątki Trójmiasta. Czy kojarzysz wszystkie?

Rozpocznij quiz
neo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (220)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane