Fakty i opinie

Pierwsze prace na działce wstydu w Brzeźnie

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowa strefa relaksu w miejsce hali plażowej w Brzeźnie

W poniedziałek rano, na działce wstydu w Brzeźnie, pojawił się dodatkowy sprzęt i na poważnie ruszyły prace ziemne.

Wygląda na to, że zapowiadana przed dwoma tygodniami budowa hotelu na terenie po Hali Plażowej w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska nabiera realnych kształtów. Na działce pojawiły się dwie koparki, niebawem ma tu też stanąć nowe ogrodzenie. Inwestor sprawy jednak nie komentuje.Aktualizacja, godz. 9:36
W poniedziałek pojawiło się więcej ciężkiego sprzętu na terenie po dawnej Hali Plażowej w Brzeźnie. Od rana prowadzone są tam prace ziemne.


Co oznacza rozpoczęcie prac na działce w Brzeźnie?

wygląda na to, że budowa wreszcie rusza na poważnie 19%
nic wielkiego, to na razie wygląda na prace porządkowe 30%
dopóki nie ma ugody i przejęcia spółki, to nic nie znaczy 51%
zakończona Łącznie głosów: 766
O rozpoczęciu długo wyczekiwanej inwestycji przy plaży w Brzeźnie pisaliśmy na początku miesiąca. Miasto, nie doczekawszy się spełnienia obietnic przez nierzetelnego inwestora spółkę Strandhalle, wniosło do sądu sprawę o rozwiązanie umowy o użytkowanie wieczyste atrakcyjnych gruntów. Sprawa została jednak odroczona do maja, bo pojawił się nowy inwestor - Grupa Kapitałowa Immobile, która zaoferowała odkupienie 100 proc. udziałów w spółce Strandhalle, spłatę wierzytelności i przejęcie działki, na której w ciągu dwóch lat miałby powstać 4-gwiazdkowy hotel za 20 mln zł.

Do ugody między inwestorami miałoby dojść najwcześniej w maju, ale już teraz na terenie przylegającym do Parku Brzeźnieńskiego, Domu Zdrojowego i plaży w Brzeźnie pojawił się ciężki sprzęt. Niewykluczone, że to efekt warunkowej umowy przedwstępnej podpisanej pod koniec stycznia między obiema stronami, w której określono warunki, jakie muszą zostać spełnione, by umowa o wartości prawie 10 mln zł weszła w życie.

Tak miała wyglądać Hala Plażowa po odbudowaniu. Na razie nie wiadomo, czy nowy inwestor odtworzy hotel w historycznym kształcie.
Tak miała wyglądać Hala Plażowa po odbudowaniu. Na razie nie wiadomo, czy nowy inwestor odtworzy hotel w historycznym kształcie. mat. prasowe
O tym, że spółka Strandhalle S.A. przygotowuje się do transakcji może też świadczyć fakt, że w ostatnich miesiącach mandaty są egzekwowane. Ustalenie do kogo należy pracujący na terenie sprzęt i na czyje zlecenie rozpoczął prace porządkowe nie jest łatwe, bo ze spółką Strandhalle nie ma żadnego kontaktu, a nowy inwestor odmawia komentarza, tłumacząc, że nie jest jeszcze właścicielem terenu. Prace nie są prowadzone też na zlecenie miasta.

- Ani Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, ani Gdański Ośrodek Sportu nie prowadzą tam żadnych prac. To nie jest miejska koparka - wyjaśnia Michał Piotrowski z Biura Prasowego UM w Gdańsku.
Jak ustaliliśmy rozpoczęte prace mają związek z budową ścianek szczelnych, a na początku przyszłego tygodnia mają ruszyć prace nad uzupełnieniem ogrodzenia.

Budowa hotelu mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku, otwarcie miałoby wówczas nastąpić w połowie 2019 r. W portfelu spółki Immobile - poza działalnością w branży hotelarskiej - są też firmy działające w przemyśle, nieruchomościach, branży budowlanej oraz handlu.

W Trójmieście działają dwa hotele marki Focus, obydwa w Gdańsku. Trzygwiazdkowy obiekt przy ul. Elbląskiej funkcjonuje już ponad pięć lat, natomiast kilka miesięcy temu otwarty został we Wrzeszczu czterogwiazdkowy hotel przy ul. Nad Stawem w sąsiedztwie Galerii Metropolia. Spółka prowadzi też tzw. miejskie hotele biznesowe w Szczecinie, Łodzi, Chorzowie, Inowrocławiu i Bydgoszczy.

Opinie (101) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.