• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pierwsze skrzyżowanie za obwodnicą będzie podpięte pod Tristar

Michał Sielski
7 lipca 2022, godz. 07:00 
Opinie (115)
Światłowód przy skrzyżowaniu otwiera drogę do kolejnych inwestycji w tym rejonie. Światłowód przy skrzyżowaniu otwiera drogę do kolejnych inwestycji w tym rejonie.

Do końca tygodnia skrzyżowanie ul. Chwarznieńskiej i KrauzegoMapka przy Węźle Chwarzno zostanie podpięte do systemu Tristar, zarządzającego ruchem w Trójmieście. Ma to zmniejszyć korki, zwłaszcza w godzinach popołudniowego szczytu. To pierwsze skrzyżowanie za obwodnicą, które zostaje dołączone do systemu.Samochody nie mieszczą się na pasie do skrętu i nie możesz jechać prosto. Co robisz?

W ostatnich miesiącach lewoskręt w ul. Krauzego w godzinach popołudniowych permanentnie jest zapchany. W efekcie auta, które chcą skręcić, blokują też pas do jazdy na wprost i tworzy się korek.

Gdy sygnalizator do skrętu wyświetla już czerwone światło, na wprost można przejechać, bo jest zielone, ale tylko teoretycznie - często nie da się bowiem ominąć samochodów, które nie zmieściły się na pasie do skrętu w lewo.

Ma się to jednak zmienić, bo do końca tygodnia skrzyżowanie ul. Chwarznieńskiej i Krauzego zostanie podpięte do sytemu Tristar - z nazwy "inteligentnego", a w praktyce pozwalającego zdalnie przeprogramować działanie sygnalizacji świetlnej albo nawet na daną chwilę wydłużyć fazy dla poszczególnych kierunków ruchu.

Ma to sprawić, że korki znikną.

Pierwsze skrzyżowanie za obwodnicą w TristarzeŚwiatła przy Węźle Chwarzno to pierwsze skrzyżowanie za obwodnicą, które zostanie włączone do systemu Tristar. To wydarzenie, które otwiera drogę do kolejnych inwestycji w tym rejonie.

- Samo dojście światłowodem w ten rejon otwiera szereg nowych możliwości: monitoring miejski z kamerami na skrzyżowaniach, możliwość dotarcia planowanymi kanałami teletechnicznymi do daleko idących w "teren dzielnicy" części - wylicza radny Gdyni Jakub Ubych. - To, co jednak teraz istotne - w czasie tak zmieniających się warunków związanych z szeregiem inwestycji - możemy reagować na sytuacje dynamicznie - podkreśla Jakub Ubych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.