Fakty i opinie

Pierwszy Marsz Równych w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Marsz Równości i 33 manifestacje w sobotę na ulicach Gdańska

O godz. 15 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 przy al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni rozpoczęła się kolorowa parada, w której udział brało ok. 200 osób. W tym miejscu zgromadziło się również ok. 20-30 jej przeciwników. Obie strony rozdzielał kordon policji. Marsz Równych przeszedł chodnikiem wzdłuż ul. Świętojańskiej zobacz na mapie Gdynina skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdynibulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni i zakończył się przed godz. 17 na skwerze Arki Gdynia zobacz na mapie Gdyni.AKTUALIZACJA, godz. 16:42
Marsz dobiegł końca. Manifestanci i ich przeciwnicy spotkali się ponownie na skwerze Arki Gdynia nad bulwarem. Obie grupy przekrzykiwały się kilkanaście minut, po czym rozeszły się.

AKTUALIZACJA, godz. 16:23
Uczestnicy Marszu dotarli już na bulwar Nadmorski.


Marsz Równości idzie ul. Świętojańską.
Marsz Równości idzie ul. Świętojańską. fot. trojmiasto.pl
AKTUALIZACJA, godz. 16:10
Przed godz. 16 marsz ruszył ul. Świętojańską w stronę skweru Kościuszki. Uczestnicy Marszu Równych poruszają się po chodniku, ale eskortująca ich policja jedzie ulicą blokując ruch.Bierzesz udział w ulicznych marszach i paradach?

tak, bardzo często 8%
tak, ale sporadycznie 18%
nie, ale zamierzam 9%
nie, nigdy 65%
zakończona Łącznie głosów: 1595
W sobotnie popołudnie ruszyła pierwsza parada równości w Gdyni pod nazwą Marsz Równych. O godz. 15 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 zebrało się ok. 200 osób.

- Walczymy o wspólną sprawę, wspólne prawa. O bezpieczeństwo od nienawiści ludzi i od państwa, które chyba najbardziej chciałoby, żebyśmy nie istnieli, albo przynajmniej siedzieli cicho. Ale równości nie zdobywa się siedząc cicho - prawa zdobywa się krzycząc o nie i walcząc. I to zamierzamy robić. Do skutku - mówi Michał Goworowski, pomysłodawca i organizator Marszu Równych.

W miejscu spotkania pojawiła się też grupa ok. 20-30 przeciwników marszu.

Jedna i druga strona próbowała nawzajem się zagłuszyć. Policja odseparowała od siebie uczestników marszu i kontrmanifestantów.

Opinie (547) ponad 200 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.