• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pijany 19-latek spowodował dwie kolizje. Dopiero co zrobił prawo jazdy

ewel
31 stycznia 2023, godz. 12:45 
Opinie (163)
W sumie trzy samochody zostały uszkodzone na skutek kolizji spowodowanych przez młodego kierowcę, który dodatkowo prowadził po pijanemu. W sumie trzy samochody zostały uszkodzone na skutek kolizji spowodowanych przez młodego kierowcę, który dodatkowo prowadził po pijanemu.

Choć ledwo rozpoczął swoją przygodę z prowadzeniem samochodu, to już ją zakończył i to z - dosłownie - hukiem. 19-latek, który prawo jazdy miał zaledwie od 4 miesięcy, spowodował po pijanemu dwie kolizje.Jakim kierowcą byłe(a)ś tuż po zdaniu prawa jazdy?

W poniedziałek, 30 stycznia, młody kierowca spowodował jednocześnie dwie kolizje. Do zdarzenia doszło tuż po godz. 15 na ul. SucharskiegoMapka.

Dwie kolizje, ponad 1,3 promila- Kierujący oplem, podczas manewru omijania, najpierw uderzył w stojący po prawej stronie jezdni samochód osobowy marki Seat, a następnie w naczepę samochodu ciężarowego marki Daf - informuje st. sierż. Justyna Chabowskagdańskiej drogówki. - Przybyli na miejsce policjanci zbadali jego trzeźwość. Badanie wykazało, że 19-latek miał ponad 1,3 promila.


Co grozi pijanemu sprawcy kolizji?Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, które posiadał od 4 miesięcy, a samochód, którym jechał, odholowali na parking strzeżony.

- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień - wskazuje Chabowska.
ewel

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (163)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane