• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pijany kierowca zasnął na światłach

Piotr Weltrowski
24 czerwca 2024, godz. 21:00 
Opinie (78)
Kiedy policjanci zbadali pijanego kierowcę, okazało się, że ma on dwa promile alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci zbadali pijanego kierowcę, okazało się, że ma on dwa promile alkoholu w organizmie.

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił 26-latek, który w niedzielę w nocy udaremnił jazdę pijanemu kierowcy na al. NiepodległościMapka w Sopocie. Nie było to zresztą trudne, bo pijany zasnął w swoim włączonym aucie, stojąc na światłach.Szybka reakcja świadka i kluczyki zniknęły ze stacyjkiZdarzyło ci się spotkać na drodze pijanego kierowcę?

W niedzielę ok. godz. 3 w nocy do policjantów z Sopotu wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Malczewskiego kierowca citroena zasnął za kółkiem.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki ustalili, że 69-letni kierowca tego auta jest nietrzeźwy i ma dwa promile alkoholu w organizmie. Na miejscu był też 26-letni kierowca, który go ujął - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Świadek przekazał policjantom, że dojeżdżając do skrzyżowania, ustawił się na prawym pasie al. Niepodległości, tuż za citroenem, a gdy zapaliło się zielone światło, ten nie ruszył.Nie pomagały klaksony, więc 26-latek zjechał na drugi pas, zrównał się z kierującym citroenem i zobaczył, że kierowca śpi, a silnik auta jest włączony.

- Ponadto, gdy otworzył drzwi citroena, poczuł silny zapach alkoholu. W oczekiwaniu na policjantów świadek wyłączył silnik w citroenie, wyciągnął kluczyk ze stacyjki i do czasu przyjazdu mundurowych nie pozwolił kierowcy wyjść z auta - mówi Rekowska.

Pijany stracił prawo jazdy, a sam trafił na komendęZatrzymany 69-latek z powiatu puckiego został przewieziony do sopockiej komendy. Interweniujący policjanci elektronicznie zatrzymali mu też prawo jazdy, a użytkowany przez niego pojazd odholowali na parking policyjny.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty i za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną przed sądem.

Inni też jeździli po alkoholu i narkotykachNietrzeźwy 69-latek to zresztą niejedyny kierowca, którego w weekend wyeliminowano z sopockich dróg. Od piątku policjanci z sopockiej komendy zatrzymali do kontroli dwoje nietrzeźwych kierujących - 46-letni sopocianin miał 0,8 promila alkoholu w organizmie, a u 27-letniej sopocianki alkomat pokazał ponad 0,5 promila alkoholu.

Ponadto funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwie kobiety, które były po użyciu alkoholu i kierowały samochodami, a jedna z nich jest dodatkowo podejrzewana o kierowanie pod wpływem narkotyków.

Oprócz tego do kontroli zatrzymano 31-letniego gdańszczanina i 26-letniego mieszkańca Gdyni, którzy również są podejrzewani o jazdę pod wpływem zakazanych substancji.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane