Fakty i opinie

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu

Najnowszy artukuł na ten temat

Po amfetaminie gnał motocyklem 168 km/h przez al. Płażyńskiego

Zatrzymany pijany kierowca poniesie nie tylko odpowiedzialność karną, ale i finansową - będzie musiał z własnej kieszeni zapłacić za zniszczone auta.
Zatrzymany pijany kierowca poniesie nie tylko odpowiedzialność karną, ale i finansową - będzie musiał z własnej kieszeni zapłacić za zniszczone auta. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Najpierw staranował stojące auto, a potem zaczął uciekać. Okazało się, że sprawca kolizji, którego ujął nasz czytelnik, miał niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu.Czy kary dla pijanych kierowców są adekwatne?

tak, są wystarczająco surowe 9%
raczej tak, choć dla recydywistów powinny być znacznie bardziej dolegliwe 21%
raczej nie, jak widać wciąż wielu prowadzi po alkoholu 24%
nie, są zdecydowanie za łagodne 46%
zakończona Łącznie głosów: 2438
Wszystko działo się w czwartek ok. godz. 19 na ul. Niepołomickiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Gdy niemal całe Trójmiasto zmagało się z gigantycznymi korkami, jeden z kierowców się zagapił i uderzył w tył innego samochodu. Sytuacja, jakich wiele, zwłaszcza gdy jest tak ślisko i jest ograniczona widoczność, ale od razu po uderzeniu, sprawca zaczął uciekać.

- Uciekł w stronę ulicy Świętokrzyskiej zobacz na mapie Gdańska, po drodze taranując jeszcze Volkswagena T4. Ruszyłem za nim, żeby zabrać mu kluczyki, a on zdążył wjechać w tym czasie w skodę Octavię - relacjonuje nasz czytelnik, pan Paweł.
Gdy dopadł do auta i otworzył drzwi, kierowca ruszył i spowodował jego upadek, ale ze względu na to, że nie bardzo miał już gdzie uciekać, udało się go w końcu zatrzymać.

Gdy na miejscu pojawili się policjanci, okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 0,97 promila alkoholu. Straci więc prawo jazdy i co najmniej zapłaci grzywnę za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Ten wybryk będzie go sporo kosztował. Zniszczył swój i trzy inne samochody, a ubezpieczycielowi przysługuje prawo do wszczęcia postępowania regresowego wobec sprawcy. Oznacza to, że zostanie wezwany do zwrotu sumy wypłaconego odszkodowania.

Opinie (134) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.