• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pijany policjant zatrzymany w Sopocie

Michał Sielski
7 września 2022, godz. 07:00 
Opinie (171)
Zatrzymany kierowca nie przyznał się, że jest policjantem, najwyraźniej licząc, że uniknie konsekwencji służbowych. Zatrzymany kierowca nie przyznał się, że jest policjantem, najwyraźniej licząc, że uniknie konsekwencji służbowych.

Policjanci z Sopotu zatrzymali pijanego kierowcę. Okazało się, że to... funkcjonariusz policji z Kościerzyny. Został już zawieszony, a komendant powiatowy wszczął procedurę wydalenia go ze służby.Zdarzyło ci się prowadzić samochód po wypiciu symbolicznej ilości alkoholu?

Do zatrzymania doszło przed dwoma tygodniami, ale sprawa dopiero teraz wyszła na jaw. Zatrzymany policjant nie poinformował bowiem zatrzymujących go policjantów, że też jest funkcjonariuszem. Młody mężczyzna, który ma zaledwie rok i osiem miesięcy stażu, przekonał się jednak, że może młyny sprawiedliwości nie mielą szybko, ale jednak skutecznie.

Sprawa nabrała bowiem urzędowych torów i trafiła na biurko komendanta powiatowego policji w Kościerzynie.

Pijany policjant już zawieszony- Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie został powiadomiony o wydarzeniach z udziałem funkcjonariusza. Komendant, w związku z tą sprawą, natychmiast zawiesił funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz wszczął procedurę zwolnienia go ze służby - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie.
Policjant został zatrzymany w Sopocie w wakacje, do rutynowej kontroli, jakie funkcjonariusze przeprowadzają w weekendy. Po badaniu alkomatem okazało się, że miał 0,3 promila. To jeszcze nie przestępstwo, ale już surowo karane wykroczenie. Grozi za nie 10 pkt karnych, grzywna od 50 zł do 5 tys. zł, od 5 do 30 dni pozbawienia wolności oraz od 6 miesięcy do 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (171)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane