Fakty i opinie

stat

Pijany spowodował kolizję. Zatrzymała go policjantka po służbie

Skutki środowej kolizji na ul. Wielkokackiej na Witominie.
Skutki środowej kolizji na ul. Wielkokackiej na Witominie. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Pijanego kierowcę, który spowodował groźną kolizję na ul. Wielkokackiej zobacz na mapie Gdyni na Witominie, zatrzymała policjantka po służbie. Sprawca miał ponad 2 promile alkoholu.

Zdarzyło ci się przekazać w ręce policji nietrzeźwego kierowcę?

tak, kilkukrotnie

5%

tak, miałe(a)m raz taką sytuację

9%

nie, ale słyszał(a)m o takich zdarzeniach od znajomych i bliskich

29%

nie i nie dotarły do mnie podobne historie

57%
Do kolizji doszło ok. godz 13 na ul. Wielkokackiej, w środę. Jadący w kierunku centrum Gdyni samochód marki Skoda uderzył w pojazd będący z przodu, a to spowodowało uderzenie w kolejne auto. Traf chciał, że ulicą jechała także będąca po służbie policjantka z komisariatu na Karwinach.

- Zareagowała zabierając kierowcy, który spowodował kolizję, kluczyki od samochodu i udzielając pierwszej pomocy lekko poszkodowanym i wzywając policjantów z sekcji ruchu drogowego. Świadkiem zdarzenia był policjant pracujący w Gdańsku, przechadzający się spacerem ze swoim psem - opowiada Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Do kolizji doprowadził 69-letni kierowca, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Za prowadzenie pod wpływem alkoholu prawdopodobnie odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje grzywnę, ograniczenie wolności albo pozbawienie jej nawet do 2 lat.

To nie pierwsza sytuacja w ostatnim czasie, kiedy policjanci po służbie wykazują się poczuciem obowiązku. W marcu policjant z Gdyni zatrzymał po służbie pijanego kierowcę w Olsztynie. Zdarzenie nagrały kamery miejskiego monitoringu.

Z kolei w lipcu informowaliśmy o policjancie, który obezwładnił i zatrzymał agresywnego mężczyznę awanturującego się w sklepie przy ul. Kartuskiej w Gdańsku.

W sierpniu policjanci spacerujący po skwerze Kościuszki zauważyli mężczyznę, którego wizerunek widzieli wcześniej, podczas odprawy w komisariacie. Najpierw przez chwilę śledzili poszukiwanego, a później - po krótkim pościgu - zatrzymali go.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (119)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.