Fakty i opinie

stat

Piraci na sesji rady miasta w Sopocie: Karnowski jednym z nas

Piraci wtargnęli w piątek na sesję Rady Miasta w Sopocie.
Piraci wtargnęli w piątek na sesję Rady Miasta w Sopocie. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Takiego przebiegu sesji Rady Miejskiej w Sopocie nikt się nie spodziewał. Gdy radni odrzucili wniosek PO o referendum w sprawie odwołania prezydenta Karnowskiego, na salę obrad weszli... piraci.Pluszowa papuga miała symbolizować adwokata, który - zdaniem piratów - przyda się prezydentowi Karnowskiemu.
Pluszowa papuga miała symbolizować adwokata, który - zdaniem piratów - przyda się prezydentowi Karnowskiemu. fot. K. Mystkowski/KFP
Piraci pojawili się tuż po tym, jak radni zdecydowali, że nie będą głosować nad referendum w sprawie odwołania prezydenta.

Przebierańcy tańcząc i śpiewając wręczyli prezydentowi pluszową papugę, która symbolizować miała adwokata. Zdaniem kolorowych manifestantów, obrońca przyda się Jackowi Karnowskiemu na sali sądowej.

Przypomnijmy: pod koniec stycznia prezydentowi Sopotu postawiono osiem zarzutów, w tym siedem o charakterze korupcyjnym.

Piratami okazali się członkowie organizacji "Naszość" z Poznania. Gdy prezydent Karnowski zagroził, że straż miejska zbada trzeźwość piratów alkomatem, sami wyszli z sali.

Przewodniczący rady Wieczesław Augustyniak argumentował, że głosowanie przez radnych wniosku o referendum mija się z celem, ponieważ przesądzone jest już, że w tej sprawie odbędzie się referendum na podstawie wniosku obywatelskiego. Został on złożony w gdańskiej delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej na początku marca. Podpisało się pod nim ok. 4,5 tys. osób.

Kim są piraci z "Naszości"?

Akcja Alternatywna "Naszość" to grupa happeningowa o prawicowych sympatiach, powstała w końcu lat 80. Jej członkowie zasłynęli akcją "Kwas - jaja w Paryżu" polegającą na obrzuceniu jajkami w 1997 r. ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Happening "Parada onanistów" w 2005 r., był reakcją na Marsz Równości, zorganizowany w Poznaniu. W marcu br. członkowie "Naszości" przebrani w mundury ZOMO wzięli udział w spotkaniu z Wojciechem Jaruzelskim na poznańskiej uczelni WSNHiD.

Opinie (217) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.