Fakty i opinie

stat

Piraci na sesji rady miasta w Sopocie: Karnowski jednym z nas

Piraci wtargnęli w piątek na sesję Rady Miasta w Sopocie.
Piraci wtargnęli w piątek na sesję Rady Miasta w Sopocie. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Takiego przebiegu sesji Rady Miejskiej w Sopocie nikt się nie spodziewał. Gdy radni odrzucili wniosek PO o referendum w sprawie odwołania prezydenta Karnowskiego, na salę obrad weszli... piraci.Pluszowa papuga miała symbolizować adwokata, który - zdaniem piratów - przyda się prezydentowi Karnowskiemu.
Pluszowa papuga miała symbolizować adwokata, który - zdaniem piratów - przyda się prezydentowi Karnowskiemu. fot. K. Mystkowski/KFP
Piraci pojawili się tuż po tym, jak radni zdecydowali, że nie będą głosować nad referendum w sprawie odwołania prezydenta.

Przebierańcy tańcząc i śpiewając wręczyli prezydentowi pluszową papugę, która symbolizować miała adwokata. Zdaniem kolorowych manifestantów, obrońca przyda się Jackowi Karnowskiemu na sali sądowej.

Przypomnijmy: pod koniec stycznia prezydentowi Sopotu postawiono osiem zarzutów, w tym siedem o charakterze korupcyjnym.

Piratami okazali się członkowie organizacji "Naszość" z Poznania. Gdy prezydent Karnowski zagroził, że straż miejska zbada trzeźwość piratów alkomatem, sami wyszli z sali.

Przewodniczący rady Wieczesław Augustyniak argumentował, że głosowanie przez radnych wniosku o referendum mija się z celem, ponieważ przesądzone jest już, że w tej sprawie odbędzie się referendum na podstawie wniosku obywatelskiego. Został on złożony w gdańskiej delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej na początku marca. Podpisało się pod nim ok. 4,5 tys. osób.

Kim są piraci z "Naszości"?

Akcja Alternatywna "Naszość" to grupa happeningowa o prawicowych sympatiach, powstała w końcu lat 80. Jej członkowie zasłynęli akcją "Kwas - jaja w Paryżu" polegającą na obrzuceniu jajkami w 1997 r. ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Happening "Parada onanistów" w 2005 r., był reakcją na Marsz Równości, zorganizowany w Poznaniu. W marcu br. członkowie "Naszości" przebrani w mundury ZOMO wzięli udział w spotkaniu z Wojciechem Jaruzelskim na poznańskiej uczelni WSNHiD.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (217)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.