• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Plaga problemów z wypłatami za pracę podczas Euro w Gdańsku

Agnieszka Śladkowska
30 lipca 2012 (artykuł sprzed 10 lat) 
Chociaż od ostatniego meczu w Gdańsku minął już prawie miesiąc, walka nadal trwa, tylko nie piłkarzy o puchar, a pracowników o należne wynagrodzenia. Chociaż od ostatniego meczu w Gdańsku minął już prawie miesiąc, walka nadal trwa, tylko nie piłkarzy o puchar, a pracowników o należne wynagrodzenia.

Pracownicy strefy kibica w Gdańsku, którzy nie dostali wszystkich pieniędzy za pracę podczas Euro to szczęściarze, w porównaniu z tymi, którzy pracowali na stadionie i nie dostali nic.Czy miałeś problem z wynagrodzeniem za pracę przy EURO ?

Nasz piątkowy artykuł pt. Walczą o pensje za pracę podczas Euro wywołał lawinę maili i telefonów do redakcji. Okazało się, że opisywany przez nas problem osób pracujących dla firmy Askar to wierzchołek góry lodowej. Opóźnienia w wypłatach, niepełne wypłaty, a nawet całkowity brak wypłat to problemy, które mogły dotknąć ponad tysiąca osób, które pracowały w Trójmieście podczas turnieju Euro 2012.

Z opisów naszych czytelników wynika, że w najgorszej sytuacji są pracownicy Agencji Ochrony Taurus, która zatrudniała stewardów na gdańskim stadionie.

- Podczas każdego z meczów na stadionie pracowało ok. 850 pracowników. Z moich informacji wynika, że nikt z nas nie dostał jeszcze wynagrodzenia - alarmuje nas mailem pan Wojciech.

Zgodnie z podpisaną umową zlecenie, pracownicy powinni dostać wynagrodzenie do 10. dnia następnego miesiąca, w tym wypadku do 10 lipca. Początkowo wypłata miała opóźnić się zaledwie o kilka dni.

- Pierwszy termin wypłaty - 10 lipca, drugi termin - 19, trzeci termin - 27 lipca. Informacje sms-owe o tym, że wypłaty są przesuwane, dostawaliśmy dzień wcześniej, na dziesięć minut przed godz. 16, by nikt nie zdążył do biura z awanturą - opisuje pan Maciej.

Taurus chętnie wykorzystuje sms-y do komunikacji z pracownikami. "Brak zapłaty do dnia dzisiejszego przez PZPN za Euro 2012 uniemożliwia wypłatę wynagrodzeń za euro i imprezy (żużel, pop flader, trening, eurocamp). Smsem poinformujemy o terminie ostatecznym" - taką ostatnią wiadomość dostali pracownicy firmy.

Informacje z sms-a wysłanego do pracowników postanowiliśmy potwierdzić w PZPN-ie. Niestety: rzecznik prasowa związku jest na urlopie, a jej zastępca nie może wypowiadać się mediom.

Ile firma może być dłużna za pracę swoich pracowników? Poszkodowani, którzy się do nas zgłosili, informowali o kwotach od 400 do 1000 zł. Gdybyśmy uśrednili i założyli, że 600 osób czeka na zapłatę po 600 zł, dałoby to kwotę ponad 360 tys. zaległości.

Wszystkie informacje, jakie dostaliśmy od naszych czytelników chcielismy potwierdzić w firmie Taurus, jednak jej telefon milczy, lub odbierają osoby, które tłumaczą się brakiem wiedzy na ten temat.

Problemy z wypłatą wynagrodzenia dotknęły też pracowników kiosków gastronomicznych, na terenie stadionu i w jego najbliższych okolicach.

- Pracowałem dla firmy Sports Hospitality, moje wynagrodzenie powinno być wypłacone do 10 lipca. Gdy po raz pierwszy kontaktowałem się z firmą trzy dni po terminie płatności, usłyszałem, że pieniądze będą za kilka dni. Czas mijał, pieniędzy nie było, obiecano mi kolejny termin. Kilka razy ja i moi znajomi słyszeliśmy, że przelewy są realizowane. Swoich pieniędzy nadal nie mam - relacjonuje nasz czytelnik. Zwraca uwagę, że ci, którzy dostali wynagrodzenie, często dostali mniej, niż zapowiadano: - Choć nie mieliśmy raportów fiskalnych poinformowano część z nas, że z powodu niezgodności stanu kasy wypłata będzie niższa o 300 zł- dodaje.

Władze Sports Hospitality potwierdzają, że część wynagrodzeń została wypłacona z opóźnieniem.
- Wynikało to z tego, że pracę porzucił koordynator, który miał rozliczyć ludzi. Niektóre osoby miały także źle wypełnione dokumenty, albo różnice w kasie, które musieliśmy odliczyć - przyznaje Adam Białk, dyrektor operacyjny Sports Hospitality. - W piątek wyszły od nas ostatnie przelewy, najpóźniej w poniedziałek wszyscy pracownicy dostaną swoje wynagrodzenia. W razie wątpliwości całą dokumentację mamy u siebie do wglądu. Pracownicy nie robili raportów fiskalnych, bo taki mamy system, gotówkę z kasy porównywaliśmy z raportami dobowymi. Możliwość robienia raportów fiskalnych dobowych przez pracowników mogłaby powodować nadużycia - dodaje.

Pracownicy firm, którzy nie dostali swoich wypłat, wiedzą, że ich siła tkwi w liczbie. Dlatego organizują się przez różnego rodzaju fora. Także w naszym portalu został założony wątek pracowników firmy Taurus.

Firmy, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań wobec pracowników - czyli np. Askar i Taurus - łączy kilka cech: wyłączone lub głuche telefony, kwitnący okres urlopowy lub kreatywne tłumaczenia. Natomiast ich pracowników zapewnienia, że nie poddadzą się w walce o niewypłacone wynagrodzenia.

- Być może gdyby sama praca była lżejsza, gdybyśmy byli traktowani po ludzku, a nie jak owczarki pozbawione potrzeb fizjologicznych i społecznych, mielibyśmy inne nastawienie. Ale w takiej sytuacji nie zamierzam się poddać - mówi twardo pani Anna, której firma Taurus zalega 400 zł.

Pracownicy, z którymi rozmawialiśmy obawiają się, że firmy, które są im winne wynagrodzenia za pracę w strefie kibica i na stadionie PGE Arena zaczną po prostu znikać.
Co mogą zrobić pracownicy jeśli faktycznie tak się stanie?

- W sytuacji, gdy naszym pracodawcą jest spółka prawa handlowego, jej adres jest wskazany w Krajowym Rejestrze Sądowym, do którego wgląd możemy uzyskać na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Gdy ustalimy już adres swojego pracodawcy, należy się do niego zwrócić z wezwaniem do zapłaty zaległego wynagrodzenia - doradza pracownikom Andrzej Fortuna, radca prawny. - Po bezskutecznym upływie terminu do zapłaty, należy wnieść do sądu powództwo o zapłatę zaległego wynagrodzenia. Należy pamiętać, że roszczenia z tytułu stosunku pracy przedawniają się z upływem trzech lat od dnia, w którym roszczenia stało się wymagalne.

Pracownicy Taurusa, obawiają się ogłoszenia upadłości przez agencję ochrony. Szczegóły dotyczące procesu upadłościowego i ochrony pracowników opiszemy w środę, w poradach eksperta

Miejsca

Opinie (355) 10 zablokowanych

 • Kocham nasz rząd,że tak dba o nas!:* (53)

  Za ten wybudowany stadion wszyscy powinniśmy dziękować i całować po rękach!

  • 190 77

  • co ma do tego rząd? (47)

   • 56 40

   • nie zabezpiecza przed mega wałkami na takich wydarzeniach (20)

    ma dużo do tego skoro łapę trzymał na imprezie a teraz powie, że cóż my zrobiliśmy wszystko a pewnie członkiem spółki jest jakiś tam Kaczor Donald...

    • 48 45

    • (18)

     rząd do tego ma się nijak. pretensje co do 'zabezpieczeń przed wałkami" składaj pod adresem posłów, w tym najpewniej do wybranych przez Ciebie (sądząc po słodkim tonie Twojej wypowiedzi) przedstawicieli pis'u...

     • 32 40

     • ja nie mam pretensji do nikogo (13)

      nie głosowałem na pis ani sris, podatki płacę w innym kraju akurat, bo mnie sytuacja zmusiła, żyję dostatecznie dobrze żeby nie martwić się już a wakacje które sponsoruje mi pracodawca spędzam w Polsce bo to piękny kraj tylko zniszczony przez takich co to paluchami pokazują a sami s****ą w swoje gniazdo!

      • 29 15

      • (9)

       swoim zachowaniem pokazujesz, że właśnie należysz do tych "coto paluchami pokazują a sami s****ą w swoje gniazdo", co więcej- zwiałeś za granicę, skuszony wakacjami od pracodawcy (łał, w Polsce możesz je spędzić!! pozazdrościć... ) i chwalisz się wspieraniem budżetu innego państwa a nie SWOJEJ OJCZYZNY.

       • 17 24

       • Do "mimi"... (1)

        ...mimi, ja ciebie uważam właśnie za WAŁA.

        • 11 13

       • a dlaczego?
        bardzo łatwo jest kogoś obrażać, nie podając jakichkolwiek argumentów, prawda?

        • 10 6

       • a co ty masz z tej SWOJEJ OJCZYZNY, mimi ?

        • 10 10

       • tak mimi! (3)

        to wszystko wina pisu! a nie rządu, co ma do tego rząd?

        • 11 4

       • (2)

        nie napisałam że tylko pisu- przecież dotyczy to i sld, aws-u, po i innych partii. Czemu ciągle widzimy te same twarze w sejmie? Dlaczego nic się nie zmienia z kolejnymi wyborami??
        wolimy skupiać się na własnych "wojenkach polsko-polskich", rozliczać przeszłość, zamiast skupić się na obecnych problemach... bez sensu.

        • 4 6

       • (1)

        Niestety, w związku z włączeniem się mediów w sieć wynaturzającą Polskę opinia publiczna nie widzi przyczyn zepsucia państwa, nie widzi źródła patologii, które dają zepsute owoce. Zamiast tego Polakom serwuje się papkę, odpalając raz po raz przemysł przykrywkowy. Już samo to powinno otwierać oczy wielu ludziom, powinno zapalać czerwoną lampkę. Jednak nie zapala.

        • 5 1

       • a Grzesiu Lato tylko...

        zaciera ręce że mu się takie wałki udało zrobić a frajerzy za darmo robili na jego chwałę na Euro. Poza tym EURO to jest takie samo piłkarskie święto jak Opole świętem muzyki.

        • 11 3

       • coś ci powiem mimi odnośnie twojej odpowiedzi (1)

        nie pokazuję paluchami bo mam palce, nie s**** we własne gniazdo tylko je upiększam, nie zwiałem tylko otrzymałem intratną propozycję bo w Ojczyźnie wypięli się na moje wykształcenie i umiejętności oferując jałmużnę, nie skuszono mnie wakacjami tylko pensją za którą stać mnie na godne życie i trochę nad to a wakacje to bonus podatkowy, łał tak właśnie w Polsce - nie lubię upałów i ruskich z dolarami w kraju gdzie s****zki można dostać od patrzenia na jedzenie, wspieram dwa budżety bo właśnie na tych wakacjach daję zarobić być może tobie gdy robisz mi loda(y) w budce nad morzem... a tam płacę podatki i ubezpieczenie bo mam opiekę medyczną w przeciwieństwie do ZUS i NFZ który mnie grabił i grabi ciebie nie dając w zamian wiele. Więc myślę, że ci lepiej a jeśli nie to znaczy, że jesteś zwykłym napinaczem jak wielu na tych forach:)

        • 11 2

       • Riposta godna

        brawo!

        • 0 2

      • doskonale powiedziane.

       • 4 2

      • leming (1)

       Typowy leming

       • 1 3

       • nic nie wiesz o lemingach a legendy to pisiury tworzą żeby kogoś obrazić

        także weź wymyśl co innego moherze

        • 1 2

     • to po co nam rząd? (1)

      • 13 6

      • tak

       bo rzad bedzie Ci jeszcze tylek podcieral.... i zakupy zrobi

       • 12 10

     • To za nieudacznika Donalda odpowidada PIS ?

      A gdzie właściwie jest premier pyta prasa na Jamajce ? Jak, to gdzie, jak zwykle na urlopie. przez 360 dni w roku.

      • 16 13

     • wlaśnie mimi

      rząd nijak się ma do wszystkiego. on tylko ssie przy korycie. bo do spółek skarbu państwa się ma prawda ?

      • 8 5

    • prawo zabezpiecza pracowników

     tylko zamiast pisania po gazetach - z umowami do sądu.

     • 2 0

   • Poniżej masz odpowiedź mędrcu

    • 2 3

   • za autostrady zaplacil podwykonawcom wiec niech i tu zaplaci (2)

    • 9 6

    • (1)

     pewnie! jeszcze więcej kasy, żądajcie więcej i więcej a sami nie dawajcie nic w zamian....

     umowy się czyta, tak na marginesie!

     • 6 20

     • a co ma umowa do wypłaty???

      pomyśl nim cokolwiek napiszesz
      masz wyraźnie podane termin płatności do 10

      • 8 4

   • .. ma to ze wszedzie jest burdel złodzej i korupcja

    tak jest w rzadzie i na ulicy

    • 12 4

   • Co ma do tego rząd? (17)

    Pomijając likwidację Stoczni, Zakładów Hipolita Cegielskiego czy bezprzetargowe lokowanie inwestycji i wypłacanie milionowych premii za wykonanie bubli, to ustawianie przetargów wbrew zasadom rynkowym , a co za tym idzie zaszłość z bezprawnym przyznaniem bankrutom miejsca na multipleksie przez KRRiTV, czy tolerowanie przez rząd ewidentnej korupcji, to tyle a można wymieniać dalej i dalej.

    • 23 11

    • ale co ma z TYM zagadnieniem wspólnego? (16)

     Jeszcze dodaj, że kiedyś żona była młodsza i piękniejsza.

     To też na pewno wina rządu. Wołają o wolność, ale jak cokolwiek z tej wolności im się nie uda to zaraz o pomoc do rządu.

     Czy rząd kazał podpisać takie umowy? Czy rząd kazał tam pracować? Co teraz ma Tusk przyjechać i zamiast tych ludzi założyć sprawę w sądzie? Czego wy oczekujecie? Może jeszcze codzienne zakupy niech zrobi i posprząta w pokoju, bo mama wyjechała.

     Powiedzcie dokładnie - czego oczekujecie?

     • 16 15

     • Rząd ma stanowić mądre prawo i pilnować by było przestrzegane! (9)

      • 20 6

      • (5)

       na marginesie- rząd nie stanowi prawa, organem za to odpowiedzialnym jest SEJM.
       (nie wliczam rozporządzeń, de facto- narzędzia wykonawczego)

       • 12 11

       • Mimi do szkoły. (3)

        Sejm proceduje m.in projekty rządu.

        • 10 7

       • mimi- już od dawna mgr , zniesmaczona zajadłością co poniektórych (2)

        owszem, "proceduje" projekty rządu, ale już prawo- stanowi sam. Nie bez przyczyny określany jest "władzą ustawodawczą", nieprawdaż??

        • 7 6

       • Teoretycznie masz rację, ale tylko teoretycznie

        bo w Polsce wszystko przegłosowują co podsunie im rząd. Dlatego w tych warunkach za wszystkie sznurki pociąga pan premier i tylko on. Więc pytanie co ma do tego rząd jest pytaniem retorycznym, bo wiadomo że wszystko.

        • 4 4

       • Włąśnie.

        Duby smalone waść sadzisz! Ot co.

        • 2 3

       • Sejm uchwala ustawy, które co do szczegółowych regulacji odsyłają do prawa stanowionego przez ...

        No właśnie, przez kogo mimi?? Przez PiS?
        Odłóż koszerną i zacznij myśleć samodzielnie.
        A tak na marginesie, to nie rząd powołał przypadkiem specjalną spółkę do organizacji ojro??? Za ciężką kasę dla wodzów?

        • 2 3

      • lol (2)

       co do pierwszego - sejm, co do drugiego - policja

       • 7 3

       • Co do trzeciego (1)

        róbta co chceta a efekty takie jak w artykule.

        • 7 2

       • a w Honkongu...

        a wogole to podwozie tez bylo zle

        • 0 1

     • Patryk mądralo (3)

      ale do Pisu miałeś pretensje że jabłka są po 1.40? I że pielęgniarka z Małopolski czy Podkarpacia za mało zarabia. Tak czy nie?

      • 10 5

      • Nie do PIS-u to mieli pretensje, że w TV mamy tylko rozliczanie (2)

       W TV mieliśmy nieustanne rozliczanie "afer" SLD. I oto miałem pretensje.

       • 2 7

       • (1)

        czyli afer nie rozliczać?

        • 8 1

       • po co przecież to polska afera na aferze i za dużo brudów by wyszło najaw

        • 5 2

     • (1)

      Dopóki naród nie zrozumie, że tylko konsekwentne egzekwowanie praw w stosunku do władzy na każdym szczeblu (z pominięciem korzyści własnych z małych interesików typu łapa i biznesik) może wieść do powodzenia ogółu będzie tak jak jest! Kropka.

      • 9 0

      • dokładnie. Ile można byłoby osiągnąć gdyby energię włożoną w denne spory jw. skupić na egzekwowaniu swoich praw?? Obywatel praktycznie nie ma szans..

       • 2 3

   • taki cymbał jak ty zapewnie nawet nieie od czego jest rzad!!A jest od wszystkiego poto własnie głąbie jest! (1)

    Rzad to takrze wiekszosc w Sejmie która decyduje o wszystkim!Euro 2012 to takrze Rzad to za nasze pieniadze podatników wybudowane stadiony to on decyduje otymkto moze byc i jak zatrudniany otym ze firmy złodziejskie zgodnie zprawem moga wtym kraju ludzi okradac i traktowac bezkarnie jak niewolników

    • 4 2

    • jejej, tak sie zaśliniłeś z wściekłości że oplułeś monitor!! :D (wnioskuję po błędach ortograficznych typu "takrze").

     Kretynizm rządzi na tym forum, niestety. Przykre, że strasznie dużo w Polsce takich kretynów, nieuków, jak tępe owieczki biegnących za tym kto "więcej naobiecuje" (patrząc na sondaże od 89')

     • 6 4

   • Genialne pytanie ;]

    Kwalifikujesz się do lemingów ;]

    Wedle których rząd odpowiada jedynie za ustawienie własnej rodziny w spółkach skarbu państwa.

    • 4 4

  • towarzyszu tusk moze tak kolejne igrzyska (1)

   rzadzenie ci nie wychodzi, ale igrzyska owszem!!!

   • 14 9

   • EEEE TAM

    Igrzyska też mu nie wyszły - POpatrz, ile niby autostrad (bez właściwej nawierzchni) oddali na te ojro, a ile zostało w polu, jakie buble pobudowali i ile to teraz będzie kosztowało w remontach (w sumie o to chodzi - nowe przetragi, nowa kaska , cud-miód-malina-orzeszki). PO cholerę się starać, jak wszystko idzie PO naszemu, a i synka się ustawiło bez konkursu. A lemingi i tak się cieszą, zawsze można jełopów postraszyć kaczorem, choć sam przecież też jest kaczką, tylko o wiele bardziej dla Polski niebezpieczną.

    • 2 2

  • Co tam rząd

   Co tam Rząd, bardziej mnie martwi ten brak człowieczeństwa, zwykłej uczciwości. A tu tylko kombinują jak się na biedzie innych wzbogacić. Obleśni ludzie. Niech im te 600 zł od osoby kołkiem w gardle stanie. Aż normalnie smutno mi, chociaż mnie nie oszukali.

   • 14 1

  • a ja kocham tą polską "uczciwość":/

   Jeśli obywatele nie mają w sobie krzty uczciwości i kombinują tylko jak tu sobie kieszeń napchać nawet kosztem innych, to rząd tu nic nie pomoże.

   • 2 2

  • co ma rząd do przekręciarzy notorycznych..

   powstałych w czasach SLD, tatuś jednego z przekręciarzy płk Of.. był po stanie wojennym dyr naszej Lechijki ! drugi znanym koszykarzem z GKS Gdańsk. To przestępcy skazani prawomocnymi wyrokami sądu . i mogę ten wyrok POKAZAĆ !

   • 3 1

 • Wałki (13)

  polska specjalność, najłatwiej zarobić (nie zapłacić ) na pracowniku.

  • 197 8

  • Tylko raz się dałem zrobić i pracowałem u "prywaciarza" - masakra jakaś! (6)

   Co to on mi obiecywał, umowa była no wiesz pod stołem resztę ci dam to lepiej zarobisz. Urlop miałem - między świętami a sylwestrem. Nadgodziny owszem ale za darmo. Nie nie nie! W sądzie pracy miałem wylądować a nie zgrzytać zębami tylko. Miękkie serce masz to du-pę musisz mieć twardą.

   Teraz siedzę w korporacji już 15 lat, wszystko jak w kodeksie, awansik, podwyżka, urlop, szacun, zero chorych układów, nic na gębę.

   • 23 10

   • Albo pierwsza osoba zadowolona z pracy w korporacji, albo po 15 latach już się tak mówi z automatu.

    • 30 4

   • hmmm A korporacja to nie prywaciarz??? (2)

    i mowisz zero ukladow? awansik? nie ma nadgodzin? i "przynaleznosci" do rodziny firmy? - taki piekny obrazek korporacyjny?.. .dziwne... czy ta korporacja to spolka skarbu panstwa? bo nie wierze ze to duza firma...

    • 21 0

    • tak synku prywaciarz tylko, że nie zarządza tym jakiś kapryśny buc z łysą główką (1)

     i BMW x5 z przekładką kierownicy na lewo co zakupił po roku pracy na zmywaku a swoją fortunę inwestuje w sklep z gaciami a specjalista, manager z wykształcenia, fachowiec pod nadzorem zarządu ludzi którzy wiedzą jak się robi pieniądze a nie szum i wałki

     • 12 5

     • Oj Misiu teraz sie zdradziles, ze jesteś jakimś szeregowym sprzedawcą

      he he. Top Manager który musi usprawiedliwiać się wobec podważenia jego pozycji na poziomie internetowego forum he he. Dawaj co tam jeszcze masz, jesteś pewnie tajnym agentem he he co za dzieci czepiają się klawiatury. No ale żyj sobie w swoim świecie to fakt zdrowo...

      • 6 2

   • potwierdzam. praca tylko w korporacjach - zagranicznych rzecz jasna

    a nie jakichś polskich pseudo firemkach...

    rewelacyjne warunki pracy, stołówki (tak, liczba mnoga) na miejscu, zachodnia płaca, stabilność finansowa

    • 1 1

   • buhahaha

    Teraz siedzę w korporacji już 15 lat, wszystko jak w kodeksie, awansik, podwyżka, urlop, szacun, zero chorych układów, nic na gębę..................................idiot jak szlak

    • 0 0

  • (1)

   Smieszne to wszystko bo na kazdego stewarda UEFA placila 10 Euro za godzine (Ci wyzszi ranga byli wyceniani na ok. 20 Euro. Ciekawe gdzie sie podzialy te pieniadza? Moze sa u wlascicieli?

   • 15 0

   • Polski przedsiębiorca to jeszcze oznaka cwaniactwa i przekrętów, co zrobić my się nie nadajemy do kapitalizmu, bo mamy taką beznadziejną mentalność.

    • 18 0

  • Nie jesteśmy żadną zieloną wyspą, jesteśmy wyspą absurdów. (1)

   • 20 2

   • zapomniales;p

    I walkow:)

    • 0 0

  • Informacje z sms-a wysłanego do pracowników postanowiliśmy potwierdzić w PZPN-ie.

   Niestety: rzecznik prasowa związku jest na urlopie, a jej zastępca nie może wypowiadać się mediom.

   • 5 0

  • A knajpy jakie drogie!!!!!!

   Taaa, najlepiej to prywaciarze restauratorzy zaszarżowali z cenami na Euro. Ale jest odpowiedź ;))) Polecam wyszukać akcję 'LokalTest' na fejsie. Może to samo zrobić z tymi, co nie wypłacają wynagrodzeń???

   • 0 0

 • wstrętni oszuści - no zróbcie coś z tym żeby choć cokolwiek z państwa prawa pozostało (5)

  • 120 3

  • .. pamietaj ze twoj patriotyczny obowiazek jest głosowac (2)

   na te bande przy korycie

   • 7 5

   • Sam kandyduj zamiast zalic sie w internecie jak jakas parowa. (1)

    • 5 5

    • Tusk powiedział....

     że przy organizacji Euro powstaną nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Zapomniał dodać że praca tylko przez kilka tygodni i za DARMO

     • 7 3

  • odp (1)

   Trzeba było głosować na pis to by kasa na wypłaty była.

   • 0 2

   • Za to pracy by nie bylo, to juz nie wiem co lepiej

    • 2 0

 • Dziki kraj (9)

  Ciekawe co pisze o tym prasa na Jamajce?

  • 89 12

  • Gdyby prasa byla pro pisowska to na bank, ze to wina tuska. (8)

   • 4 8

   • Gdyby babcia miała wąsy to by dziadkiem była. (7)

    Nie wiem czy już dotarło pod kopułkę, ale od pięciu lat rządzi Partia Miłości Powszechnej

    • 10 6

    • (6)

     To i tak lepiej niż partia nienawiści totalnej

     • 4 8

     • buhahaha partia nienawiści... (2)

      imbecylu głupi... wyrżniemy watachy, wystrzelamy, wypatroszymy... kto to mówił guaniarzu bez mózgu?

      • 6 4

      • Twoj komentarz jest idealnym przykladem milosci...pisiorku. (1)

       Szkoda, ze jarek tez nie lecial...

       • 0 2

       • wszystko się zmieni

        Prezyęęęt Bul Komoruski niedługo również poleci i się wszystko zmieni. Mamy tego wręcz pewność.

        • 0 0

     • peowski sterowany reklamami imbecyl (2)

      • 6 4

      • (1)

       oho, a wy za to widzę, mową miłości łechtacie nasze uszka! pięknie, pisiory! :D

       • 1 3

       • Mowę miłości to POkazaliście w Łodzi

        Zapomniałeś biedaku. I nie pisz o biedniutkiej zastrzelonej osobiście preez jarka Barbarze B., bo w te brednie nawet SLD nie wierzy, choc się z tym sadzi, żeby dokopać jarkowi i w ogóle zaistnieć.

        • 0 0

 • brak zapłaty (4)

  Są takie firmy które otrzymały zapłatę za wykonaną usługę a dalej nie zapłaciły podwykonawcą chodzi o strefę kibica to jest dopiero wałek...

  • 84 3

  • Trzeba wziąć sprawy w swoje ręcę, zwołać załogę dowiedzieć się gdzie mieszka prezes i zrobić (1)

   mu wstyd przed sąsiadami.....

   • 23 0

   • Na pewno sie rozplacze z tego powodu...

    Bedzie strasznie wkurzony, ze pieniadze mu sie zgadzaja i ze przyjdzie banda krzykaczy pod jego jednorodzinny dom.
    Zrobcie jak ta holota z solidarnosci i nie wypusccie go z pracy.

    • 4 2

  • Chyba ty... (1)

   jesteś podwykonawcą!

   • 2 1

   • Nie! On jest ewidentnym podwykonawcOM :)

    • 4 0

 • To są nasi zasrr...biznesmeni... (3)

  ..kiedyś się o takich mówiło ZŁODZIEJE I AFERZYŚCI;/

  • 181 1

  • Ale w naszym kraju jak kogos wydymasz to jestes bohaterem... (2)

   taka to dobra nasza mentalnosc... jak czegos nie zaplacisz np. mandatu a dasz "w lape" to potem sie chwalisz ze ci sie udalo - jaka fajna historyjka... albo jak cos zalatwisz szybciej - na "wczoraj" - kolejny powod do dumy - bo wydymales setke oczekujacych w tej samej sprawie - wtedy jest ok? - a przeciez to to samo

   • 24 2

   • (1)

    Podejrzewam, że POłowa na tym forum tego nie zrozumie, ale tak właśnie jest.

    • 13 6

    • Dobra...a teraz idz wspolzyc z kotem i wypowiedz sie o zakladaniu rodziny.

     • 8 5

 • Sztuka rządzenia u współczesnych demokratów polega na tym, żeby nie być za nic odpowiedzialnym?! (14)

  Tylko w państwach socjalistycznych ludzie walczą o swoje zapracowane pieniądze - cała UE jest tworem socjalistycznym. Problem ukazany w artykule jest dużo szerszy. Przypomnijmy aferę autostradową Euro 2012, która szkodliwością dorównała już tej mafii paliwowej, a która - jak hazardowa i inne - także została zamieciona pod dywan. Niektóre polskie firmy zbankrutowały, kilkadziesiąt innych jest na skraju bankructwa lub w stanie upadłości, dla tysięcy ludzi oznacza to brak pracy, niewypłacone wynagrodzenia. A rząd nieudaczników nadal jest popierany przez większość społeczeństwa?!?

  • 94 14

  • (13)

   Bo opozycja to jeszcze więksi nieudacznicy, albo fanatycy religijni. Nie ma z czego wybierać.

   • 19 22

   • Nie przypominam sobie tagiego bagna i szamba w kraju po 89r. jakie narobiła koalicja PO PSL (11)

    za żadnej wcześniejszej ekipy, nawet jak u władzy byli komuniści, więc nie gadaj że pozostali są jeszcze gorsi bo pleciesz bzdury jaki kazali ci mówić mędrcy z tefauenu i g..na wyborczego. Pewnie powiesz że wyborczej nie czytasz tylko niezależne metro, zmartwię cię, metro to też wyborcza, darmowa propaganda

    • 30 9

    • (10)

     Bo całe szczęście długo nie porządzili. Coś w tym jest, że od czasów swojego rządu nie mogą wygrać żadnych wyborów. Wina społeczeństwa? Jak to możliwe, że mimo poparcia kościoła w katolickim kraju nie mogą się znowu dorwać do koryta?

     • 7 20

     • Kto ma media ten ma władzę (8)

      Tak, wszystko co złe to przez ten PiS, grillujmy.

      Trwa powolny proces obumieranie państwa polskiego. Ogłupiali przez lewackie media Polacy wybrali opcję "polskość to nienormalność" i teraz my wszyscy ponosimy za wybór ogłupiałej większości skutki.

      • 20 6

      • (7)

       Przecież to do pisu należała publicza TV długo jeszcze po ich rządach. Mieli media i stracili władzę, więc bzdury opowiadasz.

       • 4 15

       • (6)

        G-wniana mu "wyjaśniła" i teraz on "wie". Tą walkę o władzę w publicznych mediach PiS prowadził nieudolnie i praktycznie nigdy nad mediami nie panował, czego symbolem było hasło serwowane w telewizji publicznej w czasie ciszy wyborczej "zmieńmy Polskę". I Polacy "zmienili Polskę" bo PiS stracił władzę.

        • 7 4

       • (5)

        Sam to powiedziałeś, że byli nieudolni w TV. Tak samo nieudoli we wszystkim są i dlatego nie rządzą. Są nieudacznikami, a takich naród nie chce.

        • 2 9

       • (2)

        OK, przyjmijmy twoje, że PIS był nieudolny w rządzeniu,
        więc wtedy fachowość obecnego układu oceniam na
        MEGA NIEUDOLNY.

        • 11 0

       • (1)

        A mimo to ludzie wolą ten rząd od super udolnego Kaczyńskiego. Coś ma w sobie ten gościu, że odpycha od siebie.

        • 0 0

       • Lewackie media ogłupiły Polaków którzy głosują na kogoś wiedząc że ten ktoś jest mizerota tylko dlatego by ktoś inny nie wygrał, ktoś uważany za mizerotę większą. Zdrowe to?

        • 0 0

       • (1)

        Tą walkę o władzę czy to w publicznych mediach, czy to w kampaniach wyborczych PiS prowadził i prowadzi nieudolnie i to jest prawda. Ale kiedy byli u władzy to nam Polakom żyło się coraz lepiej. Od czasu kiedy rządzi koalicja PO PSL nam Polakom żyje się znacznie gorzej.

        • 10 4

       • Głosuj sobie na kogo chcesz, mam to głęboko gdzieś.

        • 0 3

     • Bo nie ważne kto i jak głosuje, ważne kto liczy głosy.

      To cytat z klasyka - Josif Wissarionowicz Stalin.
      1,5 mln głosów nieważnych nic ci nie mówi? W centrum Europy wynik jak w niepiśmiennym Bangladeszu przy 100 mln ludności?
      Jakim trzeba być idiotą, żeby wierzyć w uczciwość takich wyborów?

      • 2 0

   • ŚWIĘTA PRAWDA

    Jedni przyzwalają, by z dorobku pokoleń okradał nas zachodni kapitalista (PO),
    drudzy, by okradali nas ludzie w czarnych sukienkach i Watykan (PIS),
    póki co nie ma alternatywy, nie ma partii, na wzór rządzącej doskonale w Szwecji od kilkudziesięciu lat partii socjaldemokratycznej z prawdziwego zdarzenia, z ludźmi uczciwymi. W Szwecji polityk na ktorym ciąży jakiś zarzut przestaje być politykiem bezpowrotnie.

    • 4 8

 • chyba tylko pozew zbiorowy pozostaje (2)

  • 75 3

  • Sad (1)

   Robcie cos! Idzcie do sadow!

   • 6 2

   • Zabijcie sie na znak protestu.

    • 5 5

 • Co za mendy! (1)

  Wielscy polscy "biznesmeni"... Okradać innych tylko potrafią.

  • 108 4

  • Menda też stworzenie boże, że inaczej żyć nie może...

   • 3 1

 • ...to co znowu wyd..mano zwykłych ludzi? (5)

  ... czy jakiś rząd w końcu zajmie się ochroną swoich obywateli czy każdy będzie tylko testował jak głęboko może sięgnąć do kieszeni??

  Obecnej "klasie politycznej" trzeba dać kopa w d..pe (nieważne czy PO czy PIS czy PSL ..itd) oni wszyscy zasługują dokładnie na to samo....

  • 105 12

  • (4)

   Ale jakoś jak są wybory, to głosujesz na szuje i mówisz: "Bo na kogo miałem zagłosować? Nie było wyboru". To chłopie z czym do ludzi.

   • 16 3

   • Aha, to sa tacy co nie sa szujami. Wow, jakis Ty ynteligentny. Wierzysz jeszcze w Mikolaja i demokracje? Dorosnij.

    • 8 1

   • zonk

    ze względu na brak wyboru ..lub wybór miedzy dżuma a cholerą ( tutaj uzyte jako nazwa choroby) zrezygnowałem z ostatnich wyborów

    • 7 2

   • bo łatwiej jest płakać

    niż pomyśleć i zaryzykować ale co się dziwić jak od 89 r te same twarze są,
    a ideologią ciemnego ludu jest to że ON OBIECAŁ GWIAZDKĘ Z NIEBA
    do rozliczenia nie ma komu bo łatwowierny naród idzie na kolejne durne obietnice wrzucać swój głos do urny a nie potrafi pomyśleć o tym co będzie.
    chcieliście ZIELONĄ WYSPĘ macie (zapraszam do zapoznania się z historią, bieda,głód,bezrobocie itd) obietnica się spełnia.
    nie oddając głosu popiera się naiwność narodu,
    a zawsze lepiej oddać głos nawet na jakiegoś bezpartyjnego niż na nieudolne co chwilkę nowe partie tych samych twarzy.

    • 5 1

   • wybory powinno się bojkotować

    a nie leźć jak ślepa owca

    • 5 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane