Fakty i opinie

stat

Płatne miejsca postojowe na stacji paliw

Najnowszy artukuł na ten temat

Znaki zakazu podzieliły mieszkańców Jasienia

O tym, że parking jest płatny, informuje duża tablica stojąca na wjeździe od ul. Kołobrzeskiej. Podobne znaki stoją też w kilku miejscach wzdłuż parkingu.
O tym, że parking jest płatny, informuje duża tablica stojąca na wjeździe od ul. Kołobrzeskiej. Podobne znaki stoją też w kilku miejscach wzdłuż parkingu. fot. Trojmiasto.pl

Na początku grudnia miejsca postojowe na stacji paliw Lotosu przy ul. Kołobrzeskiej stały się płatne. To reakcja właścicieli na kierowców okolicznych biur i klientów centrum handlowego, którzy zajmowali miejsca przeznaczone dla klientów stacji. Teraz za parkowanie trzeba płacić, doba postoju kosztuje 25 zł.Decyzja o wprowadzeniu opłat na stacji paliw:

jest słuszna, miejsca przeznaczone są dla klientów stacji, pozostali powinni parkować gdzie indziej 90%
to błąd, opłaty mogą odstraszyć potencjalnych klientów stacji 10%
zakończona Łącznie głosów: 4629
Regulamin niestrzeżonego i płatnego parkingu na stacji paliw Lotosu przy Kołobrzeskiej w Gdańsku.
Regulamin niestrzeżonego i płatnego parkingu na stacji paliw Lotosu przy Kołobrzeskiej w Gdańsku. fot. Trojmiasto.pl
Parking na stacji Lotosu przy ul. Kołobrzeskiej stał się płatny z początkiem grudnia. Wprowadzenie opłat poprzedziła akcja informacyjna, a same znaki z widocznym regulaminem pojawiły się na stacji już w połowie listopada. To pierwsza stacja Lotosu w Trójmieście, na której funkcjonuje takie rozwiązanie.

Powodem wprowadzenia opłat były powtarzające się sygnały od klientów stacji narzekających na brak wolnych miejsc postojowych. Te mieli zajmować klienci znajdującej się tuż obok galerii handlowej, hipermarketu i pracownicy okolicznych firm.

- Wprowadzone 1 grudnia na stacji przy ul. Kołobrzeskiej rozwiązanie to odpowiedź na realne potrzeby naszych klientów - zapewnia Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy grupy Lotos. - Od dłuższego czasu docierały do nas sygnały od kierowców, którzy chcąc skorzystać z naszej oferty gastronomicznej, nie mogli znaleźć wolnego miejsca parkingowego w okolicy stacji. Stanowiska te były zajmowane przez klientów sąsiadującego ze stacją centrum handlowego oraz pracowników okolicznych biur.
Z opłat za parkowanie wyłączeni są klienci stacji, bowiem zakupy umożliwiają im do 30 min. bezpłatnego parkingu. Pozostali muszą płacić. Doba postoju kosztuje 25 zł, a abonament miesięczny - 250 zł. Opłata za zagubiony bilet także wynosi 250 zł.

- Warto też dodać, czemu nie wprowadzono taryfy godzinnej, a wyłącznie dobową i miesięczną - nie zależy nam bowiem na rozwijaniu tej działalności, zatrudnianiu dodatkowych osób itd. Naszym celem jest wyjście naprzeciw potrzebom naszych klientów, udostępnienie im tych miejsc oraz zmotywowanie pozostałych kierowców, będących m.in. klientami centrum handlowego, do korzystania np. z bezpłatnego parkingu zlokalizowanego w podziemiach centrum handlowego - dodaje Kasprzyk.

Pierwsi kierowcy zaskoczeniO tym, że parking przy stacji paliw stał się płatny poinformował nas jeden z czytelników. Pan Paweł kilka dni temu zaparkował tam swoje auto i na ok. kwadrans oddalił się od samochodu. Widząc nowe znaki i cennik uznał jednak, że opłaty dotyczą postoju długoterminowego. Gdy po kilku minutach wrócił do samochodu, czekała go przykra niespodzianka: wezwanie do zapłaty z dopiskiem, że jeśli płatność nie zostanie uregulowana, sprawa zostanie zgłoszona na policję.

- W momencie parkowania samochodu w odległości paru kroków znajdował się pracownik stacji. Ani słowem nie poinformował mnie, że parkowanie, nawet krótkotrwałe, jest płatne. Po powrocie do samochodu poszedłem na stację, gdzie spotkałem kierownika. Od niego dowiedziałem się, że od początku grudnia parking jest płatny. Na moje uwagi, że mogłem zostać poinformowany o tym fakcie przez pracownika stacji, który bacznie mnie obserwował w momencie parkowania, usłyszałem, że "parking jest płatny, regulamin jest widoczny, a ja zbagatelizowałem regulamin parkingu".