Fakty i opinie

Kto prowadzi w plebiscycie mieszkaniowym

Najnowszy artukuł na ten temat

Botanica Jelitkowo. Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2019 roku w Trójmieście

W plebiscycie prowadzi osiedle Brabank, które nad Motławą postawił Invest Komfort. Czy to jest najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2016 roku? Zdecydują o tym Wasze głosy.
W plebiscycie prowadzi osiedle Brabank, które nad Motławą postawił Invest Komfort. Czy to jest najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2016 roku? Zdecydują o tym Wasze głosy. materiały inwestora

Do jutra do północy oddawać można głosy w plebiscycie na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2016 roku. Głosów stale przybywa, a budynki i osiedla cały czas zmieniają swoje pozycje na liście. Warto oddać głos i docenić te inwestycje, które zasłużyły na miano najciekawszej w Trójmieście!Zagłosuj w plebiscycie na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową oddaną do użytku w Trójmieście w 2016 roku
Codziennie można oddać jeden głos na każdą inwestycję, która bierze udział w plebiscycie

Czy twoim zdaniem wymagania co do architektury budynków powinny być określone w planie zagospodarowania przestrzennego?

tak, dzięki temu zabudowa miast byłaby jednolita 56%
tak, inwestor widziałby jaka jakość jest oczekiwana 17%
nie, ale dla zabudowy w centrum miast zawsze powinny być ogłaszane konkursy architektoniczne 16%
nie wiem jakie to może mieć znaczenie 3%
nie, to ogromne ograniczenie dla architekta 4%
nie, to ograniczenie prawa własności 4%
zakończona Łącznie głosów: 512
W Trojmiasto.pl codziennie informujemy o nowych inwestycjach na terenie aglomeracji - tych planowanych, powstających i zakończonych. Zależy nam, aby architektura nowych budynków miała jak najwyższą jakość, aby mieszkańcy Trójmiasta dostrzegali ją, akceptowali albo krytykowali. I nie pozostawali przy tym obojętni. Bo tylko jeśli będziemy wymagać od architektów, inwestorów i wykonawców wytężonego wysiłku możemy liczyć na to, że otaczające nas miasto będzie pozbawione architektonicznych koszmarków. Dlatego co roku, w formie plebiscytu, przedstawiamy przegląd inwestycji mieszkaniowych, które oddane zostały do użytkowania w roku poprzednim.

Zobacz wyniki plebiscytu za 2015 rok

Na pierwszym miejscu jest w tej chwili osiedle Brabank, którego pierwszy etap powstał przy ulicy Stara Stocznia zobacz na mapie Gdańska, nad Motławą. Przed laty rzeczywiście w tym miejscu działały warsztaty szkutnicze, które naprawiały kadłuby statków. Oczekujący na zagospodarowanie fragment miasta ożył - w sąsiedztwie otwarto Muzeum II Wojny Światowej, powstają budynki mieszkalne, których otoczenie zostało tak zagospodarowane, by zachęcać mieszkańców Gdańska i turystów do częstego odwiedzania. Mieszkania zostały już zasiedlone, a ich właściciele mają jedne z najciekawszych widoków w mieście. W parterach działają pierwsze lokale gastronomiczne, latem pojawią się przy nich stoliki. Ciekawostką jest konstrukcja budynków: piętra mieszkalne wsparte są na filarach i oddzielone od usługowych parterów dostępnymi tylko dla mieszkańców osiedla tarasami. Projekt inwestycji wyłoniony został w drodze konkursu architektonicznego, który wygrała pracownia Kwadrat.

Baltiq Plaza została oddana na początku ubiegłego roku. Wypełniła lukę pomiędzy budynkami przy ulicy Świętojańskiej.
Baltiq Plaza została oddana na początku ubiegłego roku. Wypełniła lukę pomiędzy budynkami przy ulicy Świętojańskiej. materiały inwestora
Baltig Plaza, którą zrealizowała przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni Moderna, jest w tej chwili na drugim miejscu. To kompleks dwóch budynków, które na nowo otoczyły Pomnik Harcerzy. W części nadziemnej znajdują się lokale mieszkalne, powierzchnie biurowe i lokale usługowe na parterze. Do przestrzeni miejskiej wprowadzone zostało tu także podziemie budynku do którego prowadzą schody pomiędzy budynkami. Miejsce jest istotne, bo pomiędzy budynkami przechodzi się z ulicy Świętojańskiej w stronę Szkoły Filmowej, Teatru Muzycznego, a dalej na plażę i Skwer Kościuszki. Ciekawa architektura zachęca, aby tędy przechodzić, zatrzymać się na chwilę, nacieszyć otoczeniem miasta. Projekt kompleksu powstał w pracowni Wolski Architekci.

Browar Gdański jest póki co na trzecim miejscu. Budynki historyczne przeplatają się tu z nową zabudową.
Browar Gdański jest póki co na trzecim miejscu. Budynki historyczne przeplatają się tu z nową zabudową. fot. Trojmiasto.pl
Na trzecim miejscu znajduje się powstający etapami we Wrzeszczu, przy ulicy Kilińskiego zobacz na mapie Gdańska Browar Gdański. To jedno z tych trójmiejskich osiedli, które po zakończeniu realizacji będzie nie tylko miejscem do mieszkania, będzie tu można także pracować, robić zakupy, zjeść w kilku restauracjach tuż obok domu, wypocząć w strefie rekreacyjnej z klimatycznym basenem, a nawet pójść na dobry koncert, bo w podziemiach powstaje sala koncertowa. Trudno sobie wyobrazić by w tak centralnej lokalizacji powstało miejsce o innym charakterze. W ramach inwestycji równocześnie odrestaurowywane i adaptowane do nowych funkcji są stare zabudowania funkcjonującego tu kiedyś browaru, jak i powstają też nowe budynki mieszkalne, których architektura jest współczesna, ale komponuje się z budynkami ze starej cegły. W minionym roku do użytkowania oddany tu został jeden nowy budynek mieszkalny oraz - po odnowieniu - budynek byłej transformatorni.
Projekt powstał przy współpracy trójmiejskich pracowni ART - Biuro Projektowe arch. Wojciecha Wyki i Biuro Inwestycyjne RG arch. Ryszarda Grudy.

Która inwestycja ma szanse na zwycięstwo?
Sprawdziliśmy które inwestycje są najbliżej podium (kolejność z niedzieli, godz. 23). Pierwsza na liście ma kilkaset głosów, trzy kolejne mają ich niemal po równo, ale ze stratą ok. 300 głosów do lidera. Zagłosuj!

1. Brabank
2. Baltiq Plaza
3. Browar Gdański
4. Garnizon Lofty&Apartamenty
5. Malczewskiego 89
6. Impuls
7. Osiedle Morskie i Nowe Morskie
8. Nadmorze
9. Osiedle Cytrusowe
10. Talosi

Opinie (71) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.