• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pływasz kajakiem? Uważaj na łabędzie

Sezon na pływanie kajakami rozpoczęty, ale uwaga na łabędzie. Ptaki mają aktualnie okres lęgowy i mogą być agresywne. Przekonała się o tym ostatnio nasza czytelniczka, pani Ola. - Nie denerwuję się na łabędzia, jego zachowanie jest zrozumiałe. Ale może warto powiesić na mostach znaki "wylęg ptaków, nie wpływać", cokolwiek. Albo chociaż informować o tym ludzi - mówi.Wypożyczalnie kajaków w Trójmieście - lista miejscZaatakował cię kiedyś łabędź?

Zobacz wyniki (1106)
Publikujemy obserwacje naszej czytelniczki, pani Oli. Dotyczą one sytuacji z ostatniego weekendu:

Nie jest to żadna sensacja, ale coś, na co chciałabym zwrócić uwagę. Jestem lokalną patriotką z Gdańska i często korzystam z atrakcji miasta. Jedną z nich jest pływanie kajakiem po Motławie.

Zawsze wypożyczaliśmy kajaki z przystani na Żabim Kruku, ale ostatnio skusiło nas, żeby wziąć je z kapitanatu.

Nikt nie poinformował, że łabędzie mogą być teraz agresywneNiestety zbiegło się to w czasie z okresem lęgowym łabędzi. Przepływaliśmy koło miejsc, gdzie łabędzie mają gniazda z jajkami i małymi. Jak dla mnie głównym problemem jest to, że nikt o tym nie poinformował.

Łabędź atakował nas tak długo, aż opuściliśmy kawałek wody pomiędzy dwoma mostami.

Łabędź atakuje kajakarzy na Motławie. Film z kwietnia 2021 r.:


W niedzielę, spacerując po Wyspie Spichrzów, zauważyliśmy że trzem innym kajakarzom przytrafiło się to samo. Tym razem łabędź był jeszcze bardziej agresywny. Jeden z chłopaków musiał wyskakiwać z kajaka.

I nie zrozumcie mnie źle. Nie denerwuję się na łabędzia, bo jego zachowanie jest zrozumiałe.

Może warto pomyśleć o znakach z ostrzeżeniami?Ale może warto powiesić na mostach znaki "wylęg ptaków, nie wpływać", cokolwiek. Albo chociaż informować o tym ludzi. Szczególnie że turystów i chętnych na kajaki będzie coraz więcej.

Czytaj też:

Kajaki w Trójmieście i okolicach. Gdzie popływamy i za ile?Zwróciliśmy na to uwagę w kapitanacie, oddając kajaki. Chłopak, który je przyjmował, był bardzo zdziwiony, że nikt nas nie poinformował.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (136)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »