Fakty i opinie

stat

Po alkoholu, z zakazem sądowym wymusił pierwszeństwo na radiowozie

Najnowszy artukuł na ten temat

Domniemany członek gangu zatrzymany. Był pijany i jechał za szybko

39-latek najpierw odebrał dwa mandaty na kwotę 700 zł, a później został przewieziony do aresztu.
39-latek najpierw odebrał dwa mandaty na kwotę 700 zł, a później został przewieziony do aresztu. fot. policja

Jak samemu zgłosić się do policyjnej kontroli? Choćby wymuszając pierwszeństwo na oznakowanym radiowozie. 39-letni kierowca z Gdańska wykonał taki właśnie manewr, choć jechał swoim golfem po alkoholu, do tego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.Zdarzyło ci się prowadzić po alkoholu?

tak 18%
tak, ale po niewielkiej ilości 15%
nie 67%
zakończona Łącznie głosów: 2031
Wszystko działo się w poniedziałek o godzinie 9:50 na skrzyżowaniu ulicy Elbląskiej, Głębokiej i Zawodników zobacz na mapie Gdańska. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa oznakowanemu radiowozowi, którym jechał policjant ruchu drogowego. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał kierowcę do kontroli. Badanie trzeźwości wykazało, że 39-latek z Gdańska spożywał wcześniej alkohol.

- W trakcie sprawdzenia w policyjnej bazie danych jego tożsamości okazało się również, że zatrzymany mężczyzna, kierując pojazdem, złamał ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązywał go do stycznia 2021 roku. 39-latek miał też decyzją administracyjną cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto podczas kontroli stanu technicznego golfa policjant stwierdził, że w aucie pęknięta jest przednia szyba - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
39-letni gdańszczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Oprócz tego, że grozi mu więzienie za naruszenie sądowego zakazu, to odpowie też za kierowanie samochodem po alkoholu. Dodatkowo został też ukarany dwoma mandatami na kwotę 700 zł.

Opinie (132) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.