• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Co lepsze przy plażach: darmowe toi-toie czy płatne toalety?

Daniel
10 sierpnia 2022, godz. 11:15 
Opinie (145)
Toalety wzdłuż al. Kukowskiego w Orłowie: zdaniem czytelnika może nie wyglądają estetycznie, ale spełniają swoją rolę. Toalety wzdłuż al. Kukowskiego w Orłowie: zdaniem czytelnika może nie wyglądają estetycznie, ale spełniają swoją rolę.

Czy przy każdej plaży musi stać płatna i droga w budowie toaleta? - Nie potrzebuję luksusów, wystarczy zwykły toi-toi. Fajnie, że miasto pomyślało o tym w Orłowie, przy jednej z urokliwszych plaż w Trójmieście wzdłuż al. KukowskiegoMapka - pisze pan Daniel.Na plaży najczęściej korzystasz z toalety:

Trwa szczyt sezonu letniego. Toalety na plażach i czystość w ich otoczeniu to temat wracający podczas każdych wakacji.

Wiele osób zastanawia się, czy potrzebne są drogie w budowie toalety miejskie, za które w tym roku klienci muszą płacić aż 4 zł?

Pan Daniel przekonuje, że nie, i podaje przykład Orłowa, gdzie wzdłuż plaży i al. Kukowskiego stoją przenośne toalety.

Toalety przy plażach w tym roku za 4 złOto jego opinia:

Z nadmorskich terenów najbardziej lubię Orłowo. Co prawda turystów wokół mola jest z roku na rok coraz więcej, ale mało z nich dociera poza ten obszar. Tymczasem, jeśli pójdzie się promenadą Marysieńki w kierunku odwrotnym niż wszyscy, czyli do Sopotu, znajdziemy się na pięknej alei Kukowskiego.

Przy niej rozciąga się miejscami dzika plaża Jeszcze kilka lat temu nie miała żadnego zaplecza sanitarnego, ale to się zmieniło.

Obok każdej kabiny znajduje się umywalka. Obok każdej kabiny znajduje się umywalka.

Przenośne toalety przy plażach sprawdzają sięPodobno pomógł w tym zeszłoroczny Open'er, który przeniósł się z racji pandemii do parku w Orłowie, a przy plaży utworzono specjalną strefę. Może to prawda, najważniejsze jednak, że toi-toie zostały także na ten sezon.

Trzy komplety kabin na całej długości wystarczają. Do tego są przenośne umywalki, które w ramach całego kompletu działają i się sprawdzają. Już nie trzeba załatwiać swoich potrzeb w krzakach, co powoduje fetor w okolicy i odstrasza spacerujących. Oczywiście niekulturalnych osób to nie powstrzyma, ale z tym trudno walczyć.

Toalety na plażach w GdańskuWyglądają kiepsko? Ważne, że spełniają swoją rolęNa pewno znajdą się tacy, którzy powiedzą, że budki takie jak toi-toi są nieestetyczne i szpecące. Pewnie, że przenośne toalety nie wyglądają najlepiej, ale lepszy rydz niż nic albo toalety za setki tysięcy zł, które są płatne, a często nieczynne.

Uważam, że przenośne toalety to najprostszy sposób do utrzymania czystości przy plażach. Warto chyba, żeby urzędnicy w całym Trójmieście przeliczyli, czy nie opłaca się czasem stawiać większej liczby przenośnych toalet, zamiast budować całoroczne budki, i może by ich dołożyli w kolejnym sezonie.

Przy okazji apel, by nie niszczyć i nie przewracać toi-toiów. Takie sformułowanie może brzmieć dziwnie w odniesieniu do przenośnych toalet - ale to też dobro wspólne.

Quiz Turystyczne Trójmiasto Średni wynik 72%

Turystyczne Trójmiasto

Rozpocznij quiz
Daniel

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (145)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane