• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Po co sprawdzać trzeźwość rano?

Mateusz
7 stycznia 2023, godz. 18:00 
Opinie (364)

- Czy kontrole trzeźwości rano mają sens? Nie lepiej takie akcje robić w weekend wieczorem i w nocy, a nie w dni powszednie rano? - pyta nasz czytelnik, pan Mateusz, po kolejnej akcji "Trzeźwy poranek". Oto jego argumenty.Kiedy powinny być masowe akcje kontroli trzeźwości?

"Trzeźwy poranek". Najczęściej pod takim kryptonimem policja w Trójmieście, ale też w całej Polsce przeprowadza kontrole trzeźwości.

I często kończy się to porannymi korkami, w których stoją ci, którzy spieszą się do pracy.

Zazwyczaj uda się zrobić tysiące testów i złapać jednego, w porywach dwóch "wczorajszych", którzy za późno skończyli imprezować i mają jeszcze w wydychanym powietrzu 0,3 promila alkoholu.

Zawsze mnie zastanawia sens takich akcji. Czy chodzi jedynie o statystyki czy policja może pochwalić się sukcesami podczas tych kontroli, tylko nie dzieli się nimi z opinią publiczną z sobie znanych powodów? Bo kiedy o tym czytam, to albo nie złapano nikogo, albo naprawdę jakieś pojedyncze przypadki.

Policjanci powinni sprawdzać trzeźwość wieczoremZa to po każdym weekendzie mamy wysyp informacji o pijanych kierowcach, złapanych w Trójmieście. Powodują kolizje, zasypiają za kierownicą, są zatrzymywani przez policję czy nawet przypadkowych przechodniów.

Nie trzeba być zresztą Sherlockiem Holmesem, by wiedzieć, że najwięcej pijanych kierowców na drogach można złapać w weekend, kiedy najwięcej osób imprezuje. Tylko z niewiadomych przyczyn niemal zawsze słyszymy o akcji "Trzeźwy poranek", a nie o akcji "Trzeźwa noc z soboty na niedzielę". A przecież chyba dla wszystkich jest jasne, że wtedy jest największa szansa na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy albo wręcz takiego po narkotykach, który stwarza realne zagrożenie na drodze.

Dlatego apeluję do policji: badajcie trzeźwość rano, skoro już chcecie podreperować statystyki liczby kontroli, bo w korku na pewno zrobicie najwięcej testów. Ale w trosce o nasze bezpieczeństwo zróbcie też raz na jakiś czas akcję w weekendową noc. Sami się przekonacie, że to się wszystkim opłaci.
Mateusz

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (364)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane