Fakty i opinie

stat

Po kokainie, bez prawa jazdy uciekał przed policją

44-latek prowadził auto po kokainie i bez prawa jazdy.
44-latek prowadził auto po kokainie i bez prawa jazdy. fot. KMP Gdańsk

Policjantki z drogówki chciały skontrolować auto, które dziwnie się poruszało. Kiedy dały kierowcy audi sygnał, aby się zatrzymał, ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Gdy 44-latka udało się złapać, okazało się, że nie tylko prowadził pomimo sądowego zakazu, ale też jechał po zażyciu kokainy.zakończona Łącznie głosów: 2003
Wszystko zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego samochodu, który jechał w taki sposób, jakby prowadził go ktoś pijany. Przyjęły je policjantki z gdańskiej drogówki, które patrolowały rejon Moreny. Po chwili zauważyły podejrzane auto.

- Funkcjonariuszki od razu dały mężczyźnie polecenie do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca, widząc radiowóz, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjantki ruszyły w pościg, przekazując dyżurnemu komunikat o uciekającym kierowcy. Po kilkuset metrach mężczyzna zatrzymał audi za autami stojącymi na skrzyżowaniu, a policjantki podjęły wobec niego interwencję - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W trakcie sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że 44-letni gdańszczanin decyzją administracyjną ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Uwagę funkcjonariuszek zwrócił też wygląd kierowcy i jego nerwowe zachowanie. Wstępne badanie śliny mężczyzny przeprowadzone za pomocą narkotestera wykazało, że znajduje się on pod wpływem kokainy.

Od 44-latka pobrano także krew do badań. On sam zaś został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Prawdopodobnie odpowie i za jazdę po narkotykach, i za jazdę mimo sądowego zakazu.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Opinie (137) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.