Fakty i opinie

stat

Po naszym artykule zmiany na węźle Matarnia

interwencja trojmiasto.pl
Za blisko 0,5 mln zł powstaną dodatkowe pasy ułatwiające kierowcom zjeżdżającym z obwodnicy i włączenie się do ruchu.
Za blisko 0,5 mln zł powstaną dodatkowe pasy ułatwiające kierowcom zjeżdżającym z obwodnicy i włączenie się do ruchu. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Po sugestii naszego czytelnika drogowcy z gdańskiego oddziału GDDKiA poprawią zjazdy z obwodnicy na węźle Matarnia zobacz na mapie Gdańska. W efekcie kierowcom łatwiej będzie opuścić skrzyżowanie, więc korki powinny tam zniknąć.Jak oceniasz zmiany na węźle Matarnia?

pozytywnie, ruch się usprawni i korki znikną

64%

neutralnie, węzeł wymaga większego zakresu zmian

28%

negatywnie, korki przeniosą się na Słowackiego

8%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1245
Półtora roku temu nasz czytelnik przedstawił ciekawy pomysł usprawnienia ruchu na zjazdach z obwodnicy na węźle Matarnia (Lotnisko). Dotyczył on poprawy zjazdu w ul. Słowackiego w kierunku lotniska.

- Na zjeździe z obwodnicy tworzy się korek. Z uwagi na duże natężenie ruchu na ul. Słowackiego do lotniska trudno jest opuścić węzeł. A przecież na końcu zjazdu po prawej stronie jest trawnik, który spokojnie można wykorzystać pod jezdnię. Wtedy kierowcom łatwiej byłoby włączyć się do ruchu na ul. Słowackiego - opowiadał wtedy pan Wojciech, nasz czytelnik.
Pracownicy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uznali, że pomysł jest dobry i zlecili opracowanie projektu. Niedawno drogowcy ogłosili przetarg, który obejmie nie tylko propozycję naszego czytelnika, ale wpłynie także na usprawnienie zjazdu z obwodnicy od strony Gdyni w ul. Słowackiego do Wrzeszcza. Tam również zostanie wykonana podobna zmiana.

- Przebudowa pasów wyłączania sprawi, że kierowcy jadący z Gdyni w kierunku Gdańska Wrzeszcza, a także jadący od autostrady w kierunku portu lotniczego, będą mogli płynnie włączyć się do jazdy - mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA. - Z punktu widzenia inżynierskiego to mała korekta, ale znacząco wpływająca na płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. To konsekwentne realizowanie zmian w organizacji ruchu drogowego na sieci dróg krajowych. Wcześniej rozwiązania usprawniające ruch były z powodzeniem zrealizowane m.in. na węźle Gdynia Port.
Planowane miejsce przebudowy jezdni przy zjeździe z obwodnicy w ul. Słowackiego od strony centrum handlowego Matarania. Podobne rozwiązanie pojawi się na zjeździe od strony Gdyni w kierunku Wrzeszcza.
Planowane miejsce przebudowy jezdni przy zjeździe z obwodnicy w ul. Słowackiego od strony centrum handlowego Matarania. Podobne rozwiązanie pojawi się na zjeździe od strony Gdyni w kierunku Wrzeszcza. graf. Trojmiasto.pl
W ramach prac zostaną także wymienione drogowskazy. Zamiast przydrożnej tablicy, nad jezdnią stanie bramownica, na której pojawi się nowe oznakowanie podpowiadające kierunki jazdy.

Niedawno wyłoniono wykonawcę dla tego przedsięwzięcia, które pochłonie 465 tys. zł. Inwestycja ma być zrealizowana w terminie 40 dni od daty podpisania umowy na roboty budowlane (zostanie ona zawarta w najbliższych dniach) i będzie finansowana z budżetu państwa.

Masz sugestie dotyczące zmian w ruchu na terenie Trójmiasta? Napisz do nas e-mail z propozycją.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (143)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.