Fakty i opinie

stat

Po obwodnicy i autostradzie pojedziemy szybciej?

Jeśli Sejm zaakceptuje poprawki Senatu, już od 1 stycznia będziemy mogli jeździć szybciej.
Jeśli Sejm zaakceptuje poprawki Senatu, już od 1 stycznia będziemy mogli jeździć szybciej. mat. prasowe

120 km/h po obwodnicy i 140 km/h na autostradach. Podwyższenie dozwolonej prędkości możliwe jest już od 1 stycznia 2011 roku.Czy stosujesz się do ograniczenia prędkości na trójmiejskiej obwodnicy?

nie, jeśli warunki są dobre zawsze jadę szybciej

34%

to zależy od natężenia ruchu i warunków na drodze

47%

zazwyczaj nie przekraczam dozwolonej prędkości

19%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2657
Kolejne poprawki do nowelizowanej właśnie ustawy o ruchu drogowym są coraz bardziej zaskakujące. Z jednej strony duży nacisk ma być położony na bezpieczeństwo, a z drugiej senatorowie właśnie zgłosili poprawki podnoszące dopuszczalną prędkość. O przyjęciu poprawek zdecyduje sejm.

Na autostradach będziemy mogli jechać z prędkością 140 km/h, a na dwujezdniowych drogach ekspresowych 120 km/h. W obu przypadkach dopuszczalne prędkości wzrosłyby o 10 km/h. De facto będzie można jeździć jeszcze szybciej, bo kierowcy przekraczający prędkość nawet o 10 km/h mają uniknąć kary.

- Zwiększenie dopuszczalnej prędkości na autostradach i drogach ekspresowych to dobre rozwiązanie. Na nowych drogach można przecież bezpiecznie jeździć szybciej niż dotychczas, a wielu kierowców już dziś jeździ szybciej niż pozwala na to prawo. Wiele zależy jednak od zachowania kierowców i mam nadzieję, że nie będzie tak, że w związku z podniesionym limitem kierowcy będą nadal jeździć niezgodnie z przepisami - podkreśla inspektor Janusz Staniszewski, szef pomorskiej drogówki.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (168)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.