Fakty i opinie

Pobiegnij do gdańskich źródeł wody. Mamy do wygrania pakiety startowe

Bieg do Źródeł to zmagania na trasach 10 i 3 km, jak i świetna zabawa podczas rodzinnego pikniku.
Bieg do Źródeł to zmagania na trasach 10 i 3 km, jak i świetna zabawa podczas rodzinnego pikniku. fot. GIWK

Przed nami już V Bieg do Źródeł, który odbędzie się 9 czerwca w Parku Jelitkowskim w Gdańsku. Trwają zapisy na dwa dystanse: 3-kilometrowy, darmowy bieg rodzinny oraz 10-kilometrowy bieg główny, do którego wpisowe wynosi 29,99 zł. Trzeba się spieszyć, aby znaleźć się na liście startowej, ponieważ połowa z dostępnych miejsc jest już zajęta. Zapisy trwają do 27 maja na stronie biegdozrodel.pl.Bieg do Źródeł już na stałe wpisał się w kalendarz osób aktywnych fizycznie, lubiących spędzać rodzinnie wolny czas. W tym roku odbędzie się jego jubileuszowa, piąta edycja. Miasteczko biegowe znajdziemy w Parku Jelitkowskim, nieopodal wejścia na plażę nr 71. Tym razem uczestnicy spotkają się w drugą sobotę czerwca. W zeszłym roku bieg główny ukończyły 552 osoby. Najszybszy okazał się Piotr Pobłocki, który na mecie zjawił się po 32 minutach i 50 sekundach biegu.

PRZYPOMNIJ SOBIE BIEG DO ŹRÓDEŁ Z ZESZŁEGO ROKU

- Zarówno nazwa, jak i trasa zawodów nie są przypadkowe. Podczas Biegu do źródeł zawodnicy przebywają na terenie ujęcia wody "Czarny Dwór" - źródła głębinowej, bogatej w minerały gdańskiej kranówki, z którego zaopatrywanych jest około 30 procent mieszkańców Gdańska - wyjaśnia Jacek Skarbek, prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, czyli organizatora imprezy.

Bieg główny dla profesjonalistówPod kątem sportowym impreza składa się z dwóch części. Profesjonaliści wybiorą 10-kilometrowy Bieg Główny. Start zmagań zaplanowano na godz. 12. Rywalizować może maksymalnie 600 osób. Aby znaleźć się wśród nich należy zapisać się na stronie biegdozrodel.pl. Koszt udziału wynosi 29,99 zł. Impreza stała się tak popularna, że w nieco ponad tydzień od startu zapisów mamy zapełnioną połowę z 600 miejsc. Podczas biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna i klasyfikacja wiekowa, a najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody.

Na mecie Biegu do Źródeł.
Na mecie Biegu do Źródeł. fot. GIWK

Bieg rodzinny dla każdegoDo Biegu Rodzinnego odbywającego się w formule "run for fun" może zgłosić się każdy, bez względu na wiek czy kondycję. Często biorą w nim udział wielopokoleniowe rodziny, czy osoby dopiero rozpoczynające przygodę z bieganiem. Trasa będzie miała długość 3 km. Start Biegu Rodzinnego zaplanowano na godz. 11, a udział w nim jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie biegdozrodel.pl. Wszyscy będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród.

Katarzyna Bosacka, piknik i niespodziankiBiegi to tylko część imprezy. Na tych, którzy zdecydują się odwiedzić 9 czerwca Park Jelitkowski, czekać będą atrakcje piknikowe.

- Tradycją Biegu do Źródeł jest towarzyszący zawodom piknik. W tym roku motywem przewodnim jest ponownie hasło "Kurs na detoks" - mówi Monika Piotrowska-Szypryt, rzecznik prasowy GIWK.
Ambasadorką wydarzenia i gościem specjalnym będzie po raz drugi Katarzyna Bosacka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Razem z organizatorami imprezy pokaże, w jaki sposób wprowadzić w życie pozytywne nawyki ułatwiające zdrowe funkcjonowanie służące również środowisku. Piknikowe warsztaty i gry rodzinne rozpoczynają się o godz. 9.

V Bieg do źródeł to idealna okazja by zastanowić się nad tempem swojego życia, a co za tym idzie - nad jego jakością, znaleźć chwilę na relaks i przekonać się do czerpania radości z aktywności fizycznej i nie tylko. Wydarzenie odbędzie się po raz piąty i z tej okazji organizator przygotował dla uczestników niespodzianki związane z jubileuszem.

Organizatorami V Biegu do Źródeł są: Miasto Gdańsk i Gdańska Infrastruktura Wodociągowo- Kanalizacyjna Sp. z o.o.

Zabawa podczas rodzinnego pikniku.
Zabawa podczas rodzinnego pikniku. fot. GIWK

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (10)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.