• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pociąg omija przystanki, bo połączenie było zbyt popularne

szym
29 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (303)
Pociąg był na tyle popularny, że... zniknął z rozkładu. Zdjęcie ilustracyjne. Pociąg był na tyle popularny, że... zniknął z rozkładu. Zdjęcie ilustracyjne.

Pociąg łączący m.in. Małe Trójmiasto Kaszubskie z Gdańskiem cieszył się tak dużą popularnością, że już na stacjach w Redzie czy Rumi pasażerowie nie mieścili się do wagonów. Problem postanowiono rozwiązać... usuwając najpopularniejsze przystanki z rozkładu jazdy.

Skład Polregio ze Słupska zatrzymywał się w GdańskuSpóźniłe(a)ś się do pracy/szkoły przez opóźniony pociąg?

"Znikający" pociąg firmy Polregio kursował do niedawna między Słupskiem a Bydgoszczą. Dojeżdżał też do Gdańska Głównego i był najszybszym połączeniem kolejowym dla jadących z Redy czy Rumi do Gdańska w porannym szczycie. Szczęśliwcy, którym udało się wepchnąć do pociągu, do Gdańska dojeżdżali o godz. 7:58.

Teraz już takiej okazji mieć nie będą. Problem przepełnionych składów rozwiązano w ten sposób, że z popularnego połączenia wyrzucono stacje: Reda, Rumia i Gdynia Chylonia. Sprawę jako pierwsza nagłośniła Gazeta Wyborcza Trójmiasto.

Poproszone o komentarz Polregio odesłało po stanowisko do Urzędu Marszałkowskiego, który finansuje połączenie regionalne na Pomorzu.Pociąg zbyt popularny, więc... zniknął z rozkładu- Jest to kwestia rozkładu jazdy pociągu nr 85202 Słupsk - Bydgoszcz Główna, który od korekty wprowadzonej 6 listopada 2022 r. nie przewiduje postojów w Redzie, Rumi i Gdyni Chyloni dla tego połączenia. Jako organizator połączeń przychyliliśmy się do wniosku operatora Polregio SA, który wskazywał na występujące ciągłe opóźnienia tego pociągu wynikające z wydłużonego lokowania pasażerów na odcinku Wejherowo - Gdynia Główna" - poinformował "Gazetę" Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.
Urzędnicy stoją na stanowisku, że pasażerowie, którzy korzystali z tego połączenia, mają do dyspozycji połączenia aglomeracyjne "kursujące z dużą częstotliwością", które zdaniem Urzędu Marszałkowskiego "w pełni zaspokajają ich potrzeby transportowe".Raport z Trójmiasta. Opóźnione PolregioCo ciekawe, "sławne" połączenie dało się we znaki naszym czytelnikom na tyle, że poinformowali o nim dziś w Raporcie z Trójmiasta.

07:45 29 MAJA 23 (aktualizacjaakt. 07:51)

Wiecznie spoźniony Polregio (28 opinii)

Słynny pociąg 202 Polregio ze Słupska do Bydgoszczy, który od jakiegoś czasu nie zatrzymuje się w Redzie, Rumii i Gdyni Chyloni, bo ... było za dużo chętnych, dziś w Gdyni 16 min spóźnienia. Przy okazji opoźnił kilka skmek i jednego Intercity. Czy nie można go po prostu wydłużyć, zamiast działać na szkodę pasażerów?
Słynny pociąg 202 Polregio ze Słupska do Bydgoszczy, który od jakiegoś czasu nie zatrzymuje się w Redzie, Rumii i Gdyni Chyloni, bo ... było za dużo chętnych, dziś w Gdyni 16 min spóźnienia. Przy okazji opoźnił kilka skmek i jednego Intercity. Czy nie można go po prostu wydłużyć, zamiast działać na szkodę pasażerów? Zobacz więcej


Jak się bowiem okazało, skład - mimo cięć w przystankach - i tak zaliczył opóźnienie.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (303)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane