• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pociągi Polregio na kolizyjnym kursie. Ruch wstrzymany na wiele godzin

Michał Brancewicz
8 czerwca 2023, godz. 14:25 
Opinie (288)
aktualizacja: godz. 15:32 (8 czerwca 2023)
Pociągi zatrzymały się kilkadziesiąt metrów od siebie Pociągi zatrzymały się kilkadziesiąt metrów od siebie

- Niewiele brakowało, a mielibyśmy dziś w Żukowie katastrofę kolejową - napisał nam anonimowo kolejarz. Dwa pociągi Polregio jechały na siebie tym samym torem, mimo że jeden z nich otrzymał sygnał "stój" od dyżurnej stacji Żukowo Wschodnie. Ruch na linii 201 był przez kilka godzin wstrzymany. Pociągi ruszyły o godz. 15:15.AKTUALIZACJA, godz. 15:32PKP PLK poinformowała, że o 15:15 przywrócono ruch na stacji w Żukowie, tym samym udrożniona została linia 201.Jadąc pociągiem/tramwajem/autobusem, myślisz o możliwym wypadku?

- Jeden pociąg przejechał semafor na czerwonym i wyjechał na wprost pociągu jadącego prawidłowo z kierunku Rębiechowa. Przy okazji "rozpruł" rozjazd, który był ustawiony na pociąg z przeciwnego kierunku - relacjonuje nam osoba, która była w pociągu jadącym na Kaszuby.
O tym z pozoru niewinnie wyglądającym zdarzeniu informowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za wszystkie wpisy.

12:20 8 CZERWCA (aktualizacjaakt. 13:20)

PKM stoi w polu przed Żukowem (38 opinii)

Podobno inny pociąg wjechał pod prąd i teraz nie wiedzą który cofnąć do mijanki :-(
Podobno inny pociąg wjechał pod prąd i teraz nie wiedzą który cofnąć do mijanki :-(


Do zdarzenia doszło w okolicach stacji Żukowo Wschodnie ok. godz. 11:45.

- Dyżurna wstrzymała ruch w obrębie stacji, widząc, jak ze stacji wyjeżdża pociąg relacji Kartuzy - Wrzeszcz, mimo sygnału "stój". A w tym samym czasie z przeciwległego kierunku na stację dojeżdżał drugi pociąg - informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, która zarządza linią 201.
Na miejscu działa już komisja, która ustala przebieg zdarzenia. Ruch na kilka godzin został sparaliżowany.PKM wszystkie pociągi do Kartuz i Kościerzyny zatrzymuje w Gdańsku Rębiechowie i zawraca z powrotem do Wrzeszcza, żeby nie blokowały ruchu na Gdynię.

PKP PLK przekonuje, że wkrótce pociągi znów zaczną kursować.

- Szacujemy, że przywrócenie ruchu nastąpi ok. godz. 15 - zapowiada Karol Jakubowski.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (288)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane