Fakty i opinie

stat

Podejrzani o cztery napady na banki aresztowani

Podejrzani o napady na banki na Gdańsku zostali doprowadzeni na posiedzenie aresztowe.
Podejrzani o napady na banki na Gdańsku zostali doprowadzeni na posiedzenie aresztowe. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

W gdańskim sądzie odbędzie się w piątek posiedzenie aresztowe ws. dwóch mężczyzn podejrzanych o napady na banki w Gdańsku. 19-latek i 21-latek podejrzani są o napady na cztery placówki, w tym Credit Agricole na Zaspie i SKOK we Wrzeszczu. Grozi im do 15 lat więzienia.Podejrzani o napady na banki w Trójmieście mają 19 i 21 lat.
Podejrzani o napady na banki w Trójmieście mają 19 i 21 lat. mat. KMP
Aktualizacja, godz. 15:19. Obaj mężczyźni zostali aresztowani. Przyznali się do winy - starszy do czterech napadów, młodszy do jednego. - Będą odpowiadać za zbrodnię, za co w tym przypadku grozi od 3 do 15 lat więzienia - mówi prokurator Ewa Burdzińska.

***


Mężczyźni zostali zatrzymani w środę, gdy próbowali uciec ze skradzioną gotówką z placówki banku Credit Agricole przy al. Jana Pawła II zobacz na mapie Gdańska na gdańskiej Zaspie.

Mechanizm ich działania był podobny, jak w przypadku pozostałych rabunków na banki w Trójmieście w ostatnich miesiącach. Mężczyzna straszył pracownika banku przedmiotem przypominającym broń, żądał gotówki, po czym wybiegał i wsiadał do zaparkowanego w pobliżu samochodu, w którym czekał na niego wspólnik. Odjeżdżali i ślad po nich ginął.

Czy zatrzymanie podejrzanych powstrzyma serię napadów na banki w Trójmieście?

tak, potencjalni złodzieje wiedzą, że nie są bezkarni 48%
nie, to niczego nie zmieni 52%
zakończona Łącznie głosów: 567
Czytaj także: Dlaczego ujawniać sumy skradzione w napadach na banki.

Po zatrzymaniu śledczy sprawdzali czy młodzi mężczyźni to sprawcy innych napadów. W czwartek wieczorem prokurator postawił im zarzuty.

- Podejrzani są o cztery napady na banki - mówi portalowi Trojmiasto.pl Cezary Szostak, szef prokuratury w Oliwie. - Do sądu wpłynął już wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla nich. Za ten czyn grozi do 15 lat więzienia.

W południe sąd rejonowy zdecyduje o zastosowaniu aresztu.

W ostatnim czasie w Trójmieście mieliśmy do czynienia z prawdziwą plagą napadów na banki. W areszcie przebywa już 27-latek, którego śledczy podejrzewają m.in. o napady na banki w Gdyni i w Sopocie.

Opinie (104) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.