Fakty i opinie

Podrzucił w nocy na parking wrak spalonego auta

Najnowszy artukuł na ten temat

Wrak zniknął, gdy zainteresowali się nim zbieracze złomu

Do nietypowego zdarzenia doszło na parkingu przy ul. Kartuskiej 22/24. W środku nocy podrzucono tam wrak doszczętnie spalonego samochodu. Hałas obudził mieszkańców.W twojej okolicy stoi teraz jakiś wrak?

tak, od dawna 60%
tak, od kilku dni 4%
był, ale niedawno zniknął 11%
od dawna nie było żadnego 25%
zakończona Łącznie głosów: 1696
Akcja rozegrała się w nocy z 3 na 4 maja.

- Około godz. 1:30 na parking przy ul. Kartuskiej 22/24 wjechała laweta z doszczętnie spalonym samochodem i rozpoczęła rozładunek wraku, robiąc przy tym sporo hałasu. Mieszkańcy sąsiadującego z parkingiem bloku, zaniepokojeni tą sytuacją, zadzwonili na policję - opowiada Mirosław KoźbiałRady Dzielnicy Siedlce.

Parkingi w TrójmieścieO sprawie mieszkańcy poinformowali też mieszkającego nieopodal dzielnicowego radnego, który od razu udał się na miejsce i otrzymał wyjaśnienie od kierowcy lawety, że spalony samochód zostaje tu zaparkowany tylko chwilowo i niebawem zostanie zabrany przez właściciela, który odwiezie go do warsztatu.

Czytaj też: Dlaczego wraki aut nie znikają szybko z ulic?

- Mamy nadzieję, że wrak zostanie szybko zabrany, a teren uprzątnięty - wskazuje Koźbiał.
Policja potwierdza, że otrzymała takie zgłoszenie i obecnie wyjaśnia sprawę. Zgłoszenie dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej, a na miejscu pojawił się patrol.

Jak ustaliliśmy, droga na której porzucono wrak jest drogą niepubliczną. W związku z tym ani policja, ani straż miejska nie może odholować z niej porzuconego pojazdu. Musi to zrobić jego właściciel.