Pogotowie? - nie dzwoń na Zaspę

10 września przestaje funkcjonować podstacja Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Pilotów w Gdańsku Zaspie. Pacjenci powinni zgłaszać się do pogotowia przy alei Zwycięstwa i do Izby przyjęć szpitala na Zaspie.

- Już od jakiegoś czasu stopniowo "wygaszamy" działalność pogotowia w budynku przy ulicy Pilotów, przenosząc usługi do naszej głównej siedziby przy alei Zwycięstwa 49 - poinformowała "Głos" Dorota Dygaszewicz, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku. - Pacjenci winni się zgłaszać do pogotowia właśnie na aleję Zwycięstwa lub do izby przyjęć szpitala na Zaspie. W budynku przy ulicy Pilotów, który zostanie przez samorząd województwa wystawiony na sprzedaż, pozostanie jeszcze dozorca, który jeśli ktoś się jeszcze zgłosi po 10 września, będzie go kierował na aleję Zwycięstwa, a jeśli będzie to konieczne wezwie do tego pacjenta karetkę, która przewiezie go na koszt pogotowia. Apteka będzie jeszcze wydawać leki - przez okienko w drzwiach. Również nocna obsługa chorych zostanie przeniesiona z ulicy Pilotów w inne miejsce.

- Nocna opieka medyczna od 10 września będzie się mieściła przy ulicy Majewskich 26 na Zaspie - poinformował "Głos" Mieczysław Szulc-Cieplicki, dyrektor gdańskiego ZOZ nr 2. - W godzinach nocnych lekarz ogólny będzie dostępny pod numerem 769 37 10, pediatra pod telefonem 769 37 20. Informacje pacjenci uzyskają pod numerem 769 37 11.

Opinie (2)

 • lekarzu

  LEKARZU LECZ SIE SAM!!!!
  rece opadaja.

  • 0 0

 • Magdo, spokojnie...

  To jest po prostu informacja o tym, że na ulicy Pilotów nie będzie już stacji pogotowia... nie wiem, dlaczego Cię to tak poruszyło... :-)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane