Fakty i opinie

Pół miliona złotych na ekrany dla Europejskiego Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności zobacz na mapie Gdańska już wkrótce wzbogaci się o 17 dużych monitorów LCD oraz urządzeń do ich transportu. Szacunkowy koszt zakupu sprzętu może wynieść nawet pół miliona złotych.Ile razy zwiedziałeś(aś) wystawę w Europejskim Centrum Solidarności?

jeden raz i nie zamierzam tego powtarzać 19%
jeden raz, ale być może wkrótce ponownie odwiedzę ECS 12%
kilka razy i wciąż odkrywam nowe eksponaty oraz informacje 5%
bywam tutaj bardzo często np. oprowadzając znajomych spoza Gdańska 3%
nie miałem(am) jeszcze okazji, ale planuje to wkrótce zrobić 14%
nie zamierzam w ogóle zwiedzać wystawy w ECS-ie 47%
zakończona Łącznie głosów: 1060
Osiem monitorów o przekątnej 55-65 cali, osiem monitorów o przekątnej 55-65 cali z możliwością łączenia celem utworzenia jednego dużego ekranu (tzw. video wall), jeden 80-calowy ekran LCD dotykowy oraz skrzynie i wózki do transportu każdego z ekranów osobno, aby "móc szybko zaaranżować przestrzeń pod prezentacje bez potrzebny etapowego przewożenia sprzętu" - taki sprzęt będzie musiał dostarczyć najlepszy oferent w zamówieniu ogłoszonym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zamówienie w formie tzw. dialogu konkurencyjnego zostało ogłoszone celem "zakupu specjalistycznego wyposażenia służącego organizacji wystaw w Europejskim Centrum Solidarności".

Czy obecne wyposażenie muzeum jest już niewystarczające dla prowadzonej działalności?

- Z dotychczasowych doświadczeń przy organizowaniu wydarzeń w ECS wynikła potrzeba doposażenia istniejącej infrastruktury audiowizualnej w dodatkowy sprzęt. Będzie on wykorzystywany podczas wydarzeń, które organizowane są zarówno w salach, jak i przestrzeniach otwartych muzeum - wyjaśnia Michał Piotrowski z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Zakupiony sprzęt "ma być wykorzystywany kilka razy w tygodniu". Częstotliwość będzie uzależniona od organizowanych wydarzeń. Dodatkowo może się okazać pomocny podczas wystaw czasowych.

Sprzęt powinien być dostarczony przez zwycięzcę postępowania w ciągu maksymalnie trzech tygodni. Przy wyborze oferty pod uwagę brane są: cena (80 proc.) oraz wydłużony okres gwarancji jakości (20 proc.).

- Na podstawie danych internetowych wartość zamówienia została oszacowana na ok. 500 tys. zł - dodaje Piotrowski.
Po publikacji artykułu Urząd Miejski uzupełnił przekazane nam informacje o źródła finansowania doposażenia ECS. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Rozwój infrastruktury kultury".

Czytaj też: Artykuł z lutego: 1,5 roku funkcjonowania ECS. Jeszcze sporo do zrobienia

Widok z żurawia na placu budowy ECS w marcu 2014 r.

Opinie (254) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.