Fakty i opinie

stat

Policja o wyścigach w Oliwie: w dwa miesiące ponad 100 interwencji

Najnowszy artukuł na ten temat

Zamknięty parking i zwężenie sposobem na nocne wyścigi?

Po naszym artykule o powracających co tydzień nocnych wyścigach w Oliwie gdańscy policjanci tłumaczą, że tylko w ostatni czwartek ukarano ośmiu kierowców, a czterem kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.Działania policji wobec kierowców ścigających się w Oliwie są:

właściwe, funkcjonariusze co tydzień są na miejscu i mają sytuację pod kontrolą 18%
umiarkowane, nie jest źle, ale mogłoby być lepiej 12%
niewystarczające, skoro wyścigi odbywają się cyklicznie, to jest na nie przyzwolenie służb 70%
zakończona Łącznie głosów: 1876
W poniedziałek opisaliśmy powtarzające się co tydzień (w każdy czwartkowy wieczór) wyścigi na al. Grunwaldzkiej w Oliwie. Nocna i szybka jazda między skrzyżowaniami to już kilkuletnia tradycja, która zaczęła się na dawnym pasie startowym na Zaspie, a kilka lat temu przeniosła się na główną arterię Gdańska.

W ostatni czwartek wybraliśmy się na miejsce, by zobaczyć, jak wyglądają nocne wyścigi. Przy Hali Olivia natknęliśmy się na kilkadziesiąt sportowych - i nietanich - aut oraz tłum gapiów. Na miejscu była też - podobnie jak co tydzień - policja. Funkcjonariusze podjęli kilka interwencji, wypisali kilka mandatów. Wyścigi trwały jednak w najlepsze. Teraz - w oparciu o statystyki - odnoszą się do wydarzeń w Oliwie opisanych w naszym artykule.

Policjanci tłumaczą, że tylko podczas ostatnich dwóch miesięcy podjęli w Oliwie ponad 100 interwencji. 15 kierowców straciło w tym czasie prawo jazdy.
Policjanci tłumaczą, że tylko podczas ostatnich dwóch miesięcy podjęli w Oliwie ponad 100 interwencji. 15 kierowców straciło w tym czasie prawo jazdy. fot. Trojmiasto.pl
- Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania ukierunkowane na zapobieganie nielegalnym wyścigom. Reagujemy na zgłoszenia mieszkańców oraz prowadzimy zaplanowane akcje kontrolno-prewencyjne w rejonie al. Grunwaldzkiej - podkreśla Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policja zwraca uwagę, że tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy skontrolowali w Oliwie 108 kierowców, a 78 z nich ukarali mandatami za m.in. niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie, niestosowanie się do ograniczenia prędkości czy brak dokumentów.

- Wobec kilku kierowców policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali też 18 dowodów rejestracyjnych w związku z niezgodnościami stanu technicznego pojazdów z obowiązującymi przepisami prawa. Za przekroczenie dozwolonej prędkości 15 kierowców straciło prawo jazdy. Podczas tych kontroli w ręce policjantów trafił jeden kierowca pod wpływem środków odurzających - dodaje Kamińska.
Tylko w miniony czwartek 23 maja, policjanci podjęli interwencję wobec ośmiu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość czy niestosujących się do znaków i sygnałów drogowych. Nałożyli na kierowców tyle samo mandatów karnych a czterem z nich zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Opinie (281) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.