Fakty i opinie

stat

Policja znalazła ciało pracownicy klubu Obsession

Akcja policji w klubie Obsession przed dwoma tygodniami.
Akcja policji w klubie Obsession przed dwoma tygodniami. fot. czytelnik trojmiasto.pl

Ciało kobiety znaleziono w sobotę w mieszkaniu zajmowanym przez kilka pracownic klubu Obsession.Sądzisz, że sprawę klubu Obsession uda się wyjaśnić?

tak, nastąpi to zresztą dość szybko

9%

tak, ale oskarżone zostaną tylko szeregowe pracownice, a sam klub będzie nadal działać

38%

nie, sprawa się rozmyje

53%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 5373
- Mogę potwierdzić, że w jednym z mieszkań w centrum Gdańska faktycznie znaleziono ciało 28-letniej kobiety. Prowadzimy czynności mające wyjaśnić okoliczności jej śmierci - mówi Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jak dowiedzieliśmy się, kobieta najprawdopodobniej popełniła samobójstwo, niemniej policja chce bardzo dokładnie przyjrzeć się sprawie w związku ze śledztwem prowadzonym w sprawie działalności klubu i jego pracownic. Przy czym z naszych informacji wynika, że 28-latka nie była wcześniej zatrzymana, a klub zatrudnił ją już po akcji gdańskiej policji.

22 zatrzymane pracownice klubu

Przypomnijmy, o wejściu policji do klubu pisaliśmy 1 lipca. W akcji udział brało blisko 80 policjantów, a zatrzymano podczas niej 22 osoby - pracownice oraz menadżerkę klubu.

Wszystko w związku z podejrzeniami dotyczącymi dodawania do drinków substancji psychoaktywnych, które miały oszałamiać klientów i sprawiać, że byli bardziej skorzy do płacenia ogromnych rachunków.

Choć policja od razu poinformowała, że przeprowadzone na miejscu testy potwierdziły, że w drinkach znajdowały się substancje psychoaktywne, to po przesłuchaniu zwolniono wszystkie zatrzymane kobiety i nie postawiono im żadnych zarzutów.

Aktualnie prokuratura czeka na wyniki ekspertyz biegłych dotyczące zarówno substancji zabezpieczonych w drinkach, jak i krwi pobranej od klientów klubu. Dopiero po otrzymaniu tych ekspertyz możliwe będzie ewentualne postawienie zarzutów konkretnym osobom.

Obsession to dawne Cocomo

Klub Obsession jeszcze do września 2015 roku funkcjonował pod marką Cocomo. Sieć obecna była w całej Polsce. Zarządzała nimi krakowska spółka Event. Kiedy część samorządów, chcąc walczyć z psującymi im opinię klubami pozwała Event... kluby zmieniły nazwy, a lokalami zaczęła zarządzać inna spółka - KR3 z Hrubieszowa.

Niezależnie od zawirowań dotyczących nazw klubów, ich klienci - głównie turyści - skarżyli się wielokrotnie na wysokie rachunki, jakie przyszło im płacić za alkohol. Część z nich twierdziła też, że prawdopodobnie dodano im czegoś do drinków, przez co byli na tyle oszołomieni, że decydowali się na zakup horrendalnie drogich drinków. Kwoty, które tracili w  lokalach po kilkugodzinnym pobycie zazwyczaj sięgały od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (343)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.