Fakty i opinie

Policjanci odnaleźli i uratowali poranioną 15-latkę

Najnowszy artukuł na ten temat

Przyjechała autem po zakupy z dwoma promilami

Policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że w okolicy oliwskiego wzgórza Pachołek młoda dziewczyna chciała popełnić samobójstwo. 15-latkę udało się uratować.
Policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że w okolicy oliwskiego wzgórza Pachołek młoda dziewczyna chciała popełnić samobójstwo. 15-latkę udało się uratować. KMP Gdańsk

Mogłoby dojść do tragedii, gdyby nie działania gdańskich policjantów. Funkcjonariusze uratowali 15-latkę, którą z wieloma ranami ciętymi przedramion odnaleźli w oliwskim lesie. Mundurowi zatamowali krwawienie i zanieśli nastolatkę do karetki. Pomogli im znajomi poszkodowanej dziewczyny.zakończona Łącznie głosów: 1031
Wydarzenia rozegrały się w niedzielę, tuż przed godz. 21. Wówczas policjanci z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o tym, że w okolicy oliwskiego wzgórza Pachołek młoda dziewczyna chciała popełnić samobójstwo.

- Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, tam spotkali zgłaszających, którzy jeszcze raz przekazali mundurowym niepokojące informacje. Funkcjonariusze, nie tracąc czasu, wbiegli schodami na górę. Na szczycie Pachołka, pod wieżą widokową, dziewczyny jednak nie było i policjanci zaczęli jej szukać w najbliższej okolicy. Funkcjonariuszom cały czas pomagali dwaj koledzy nastolatki, którzy co chwilę dzwonili do niej, aby jak najszybciej zlokalizować miejsce, w którym się znajduje. W trakcie ostatniej rozmowy telefonicznej głos nastolatki słabł, a jej słowa stawały się coraz mniej wyraźne - relacjonuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policjanci wiedzieli, że czas ucieka i muszą działać błyskawicznie. Zaczęli oświetlać latarkami zalesiony teren w pobliżu wieży i nasłuchiwać dzwoniącego telefonu dziewczyny. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, wiejącego wiatru i padającego deszczu mundurowym udało się ją znaleźć.

Funkcjonariuszom pomagali koledzy 15-latki- Była zakrwawiona, miała liczne rany cięte dłoni i przedramion. Policjanci szybko udzielili pomocy przedmedycznej, zaczęli tamować krew. W tym samym czasie jeden z kolegów dziewczyny odciął znajdującą się na jej szyi zaciśniętą pętlę. Funkcjonariusze okryli dziewczynę kocem termicznym i powiadomili o szczegółach dyżurnego - opowiada funkcjonariusz.
Karetka pogotowia była już w drodze, jednak droga na górę, którą pieszo mieli do pokonania ratownicy (setki stopni), znacznie wydłużyłaby czas transportu dziewczyny do szpitala. Policjanci szybko podjęli decyzję, aby znieść nastolatkę z góry i jak najszybciej dotrzeć do ratowników.

- Znowu pomogli policjantom koledzy nastolatki, którzy za pomocą policyjnych latarek oświetlali drogę zejścia z góry. Padający deszcz, mrok i opadłe liście znacznie utrudniały to zadanie, jednak funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do karetki i przekazali nastolatkę pod opiekę ratowników medycznych. W ten sposób uratowali kolejne ludzkie życie - mówi policjant.

W Gdyni pies tropiący pomógł znaleźć 21-latkęSzczęśliwy finał miały też wydarzenia, do których doszło w Gdyni. W tym mieście, w poniedziałkowe popołudnie, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 21-latki.

- Zaginięcie 21-letniej mieszkanki Gdyni zgłosiła w poniedziałek jej koleżanka po otrzymaniu od niej wiadomości tekstowych z informacją, że zaginiona może przebywać w okolicznościach bezpośrednio zagrażających jej życiu lub zdrowiu - mówi kom. Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu w Gdyni-Chyloni, którzy wytypowali miejsca, w których może znajdować się zaginiona. W jednym z nich znaleziono ślady mogące pochodzić od 21-latki

Pies podjął trop i doprowadził do zaginionej, znajdującej się kilkaset metrów dalej, która ukryła się pomiędzy osiedlowymi garażami.
Pies podjął trop i doprowadził do zaginionej, znajdującej się kilkaset metrów dalej, która ukryła się pomiędzy osiedlowymi garażami. KMP Gdynia
W to miejsce został skierowany przewodnik z policyjnym psem tropiącym. Pies podjął trop i po kilkuset metrach tropienia doprowadził do zaginionej, która ukryła się pomiędzy osiedlowymi garażami. Policjanci udzielili kobiecie pomocy i wezwali na miejsce załogę pogotowia, która przewiozła odnalezioną 21-latkę do szpitala specjalistycznego.

To już kolejny sukces policyjnego psa w ciągu ostatnich kilku dni. W ubiegłym tygodniu ten sam pies wraz ze swoim przewodnikiem doprowadzili do odnalezienia zaginionego 82-latka.
Policjanci przypominają i apelują do młodzieży:

Jeżeli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny czy przygnębiony, to zapytaj, jak możesz im pomóc. Powiadom kogoś dorosłego o swoich spostrzeżeniach. To może być rodzic, nauczyciel, wychowawca, psycholog. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych, takich jak Centrum Interwencji Kryzysowej, zadzwoń pod nr zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Opinie (182) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Brawo Policja!! i brawo policyjny piesek

  • 345 11

 • Brawo.

  Super. Informacje o pozytywnym finale sprawy cieszą. Martwi, skąd taki pomysł u tej dziewczyny.
  Szacunek dla policjantów i kolegów nastolatki.

  • 351 8

 • Jak ktoś podejmuje taka decyzje to po co przeszkadzać?

  Nie rozumiem. Każdy ma swoje życie. Niech robi z nim co chce. Widocznie miała powód aby podjąć taką decyzję...

  • 69 359

 • Brawo dla tych Panów,szkoda tej zagubionej dziewczyny.

  • 154 6

 • Ile tych stopni?

  Cyt. "kilka tysięcy stopni" - tam aż tyle ich jest?

  Btw. Gratulacje dla policjantów! Dobra robota!

  • 77 9

 • Rodzice rozmawiajcie z dziećmi.

  Starajcie się być nie tylko rodzicami ale też przyjaciółmi, kolegami a czasami nawet wrogami. Liczy się otwartość, bezpośredni przekaz oraz obserwacja. Nie bądźmy obojętni. Dzisiejsze czasy gorszą nas wszystkich. Jest brutalnie ale nadal pięknie bo warto być chociażby dla innych którzy pokażą jak żyć i być.

  • 148 4

 • jeszcze za młoda,

  żeby wiedzieć, co ma do wygrania w życiu
  za młoda na nieodwracalne decyzje

  • 99 6

 • Szacunek

  Dlatego ja mam zawsze szacunek do Policjantów. Gdy ktoś nie ma nic na sumieniu to nie powinien mieć im nic do zarzucenia. Nigdy nie rozumiałem stwierdzeń typu *W*P, psy itd. Uważam, że Policja nigdy nie robi czegoś bez przyczyny i jest bardzo pożyteczna. W tych dwóch przypadkach wykazali się ludzkim podejściem i profesjonalizmem. Brawo !

  • 213 19

 • W poprzednim artykule o "suszeniu" ktoś zadał pytanie:

  Czym motywują się ludzie wstępując do policji. Myślę, że ten artykuł jest częściową odpowiedzią na to pytanie: pomagać i chronić.

  • 137 11

 • Jak przyglądam się ludziom po 30,40,50

  To niejednokrotnie mam wrażenie, że oni dopiero nie wiedzą czego chcą od życia. Zatem wiek to tylko liczba

  • 36 15

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.