Fakty i opinie

stat

Policjanci, strażnicy i rugbista będą uczyć jak mądrze kibicować

Sport zawsze wywołuje emocje. Grunt, by były pozytywne.
Sport zawsze wywołuje emocje. Grunt, by były pozytywne. fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Ponad 700 uczniów z gdyńskich szkół weźmie udział w warsztatach dotyczących kulturalnego kibicowania. Czy dzięki temu nie będzie już dochodzić do bandyckich napadów, jaki ostatnio miał miejsce w Redzie?Jak przyjmujesz agresywne zachowania i wulgarne przyśpiewki na meczach?

jestem do tego całkowicie przyzwyczajony 27%
przeszkadzają mi, dlatego nie odwiedzam stadionów 37%
jako część stadionowej atmosfery, gorzej gdy przenosi się to na ulice 36%
zakończona Łącznie głosów: 543
Przypomnijmy. W miniony weekend w Redzie odbywał się turniej piłkarski dla juniorów. Wzięły w nim udział dzieciaki niemal z całego Pomorza. Do hali wpadło jednak 12 chuliganów, którzy krzycząc: "Arka Gdynia", pobili rodziców piłkarzy Lechii Gdańsk i ukradli im m.in. szaliki. Szczegółowo opisaliśmy to wydarzenie w poniedziałkowym tekście.

Do dziś policja zatrzymała już ośmiu sprawców. Kolejni są poszukiwani. 7-letni piłkarze są pod opieką psychologa. Na szczęście ani im, ani najdotkliwiej pobitemu rodzicowi, nic groźnego się nie stało.

Tymczasem we wtorek w Gdyni ruszył program "Kibicujmy razem", skierowany do 700 uczniów gdyńskich szkół. Pierwsze spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 11 przy ul. Porębskiego 21 zobacz na mapie Gdyni.

- Zajęcia będą dopasowane do wieku uczniów. Najmłodsi będą rozwiązywać quizy, nieco starsi pochylą się nad konkretnymi problemami, a młodzież usłyszy być może szorstki, ale prawdziwy komunikat, że wbrew powszechnej opinii nastolatkowie nie są bezkarni - podkreśla Danuta Wołk-Karaczewska, rzecznik gdyńskiej straży miejskiej. - Każdy kto ukończył 15 lat i dopuścił się zbrodni, czyli np. rozboju [najprawdopodobniej tak będą kwalifikowane czyny dokonane w Redzie - red.] odpowiada jak dorosły i może iść do więzienia - dodaje.

Pilotażowy program realizowany będzie przez kilka miesięcy. Wezmą w nim udział nie tylko strażnicy, ale także policjanci i sportowcy. M.in. Rafał Kwiatkowski, rugbista gdyńskiej Arki, który opowie o tym, że obrażanie przeciwnika wcale sportowcom podczas meczu nie pomaga. Zawodnik żółto-niebieskich na co dzień pracuje z trudną młodzieżą, jest wychowawcą w jednym z domów dziecka.

Opinie (167) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.