• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Policjanci wybili szybę w samochodzie, żeby uratować szczeniaka

Ewelina Oleksy
4 lipca 2022, godz. 11:45 
Opinie (167)
Szczeniak był odwodniony. Policjanci wybili szybę w samochodzie i zawieźli go do lecznicy. Szczeniak był odwodniony. Policjanci wybili szybę w samochodzie i zawieźli go do lecznicy.

Nie pomagają liczne apele i straszenie karami. Ciągle bowiem zdarzają się tacy, którzy zostawiają swoje zwierzęta zamknięte w samochodach podczas upału. Za takie zachowanie odpowie 27-latek, którego szczeniaka - uwięzionego w nagrzanym samochodzie - uratowali policjanci.Widzisz psa zamkniętego w samochodzie podczas upału. Co robisz?

Policjanci z Suchanina otrzymali zgłoszenie o psie zamkniętym w samochodzie marki Toyota w niedzielę, 3 lipca. Tego dnia było bardzo słonecznie i ciepło.

Samochód był zaparkowany na ul. Arctowskiego.Mapka

Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, zobaczyli, że na przednim siedzeniu kierowcy leżał skulony szczeniak, który wykazywał objawy odwodnienia, był apatyczny i nie był zainteresowany otoczeniem. Trafił do Gdańskiej Całodobowej Lecznicy Weterynaryjnej Zwierzyniec przy ul. Kartuskiej.

Wybili szybę w samochodzie i uratowali szczeniaka- Pojazd, w którym się znajdował, zaparkowany był w miejscu nasłonecznionym. Policjanci sprawdzili pobliski teren i próbowali odszukać właściciela. Gdy nie przyniosło to rezultatów, funkcjonariusze podjęli decyzję o wybiciu bocznej szyby w aucie. Po wyciągnięciu szczeniaka, policjanci podali mu wodę, a następnie przewieźli do lecznicy weterynaryjnej. Tam weterynarz potwierdził, że pies jest mocno odwodniony, przegrzany i podano mu kroplówkę - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku.

Właściciel psa zgłosił się na komisariatW międzyczasie do komisariatu zgłosił się właściciel psa, który przyznał, że zostawił czworonoga w samochodzie i nie zdawał sobie sprawy, że może mu się coś stać.

- Funkcjonariusze będą wyjaśniać, jak długo pies przebywał w aucie. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został poinformowany, że w związku z zaistniałą sytuacją przeprowadzone zostanie postępowanie wyjaśniające w sprawie o naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Pozostawienie psa w takiej sytuacji może być zagrożeniem dla jego życia, co jest przestępstwem, za które zgodnie z Ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do dwóch lat więzienia - mówi Ciska.

Policja apeluje o myśleniePolicja apeluje o to, by nie być bezmyślnym i nie skazywać zwierzaków na tak okrutne cierpienia. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy zwierząt w zamkniętych pojazdach. Uchylenie szyby nie pomaga, gdy temperatura powietrza przekracza 30 stopni.

Samochody jak sauny. Pamiętaj o dzieciach i zwierzakachGdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu, włącznie z wybiciem szyby.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (167)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.