Policjantka po alkoholu wiozła dziecko autem

Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila.
Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila. fot. 123rf.com/rh2010/Zdjęcie ilustracyjne

Nie była trzeźwa, a mimo to wsiadła za kierownicę samochodu, wioząc ze sobą kilkuletnie dziecko. Jakby tego było mało - na co dzień pełniła służbę w policji. Funkcjonariuszka z Gdańska została przyłapana na jeździe na podwójnym gazie. Przełożeni wszczęli wobec niej postępowanie dyscyplinarne i procedurę zmierzającą do zwolnienia ze służby.Pijesz alkohol w obecności dzieci?

Zobacz wyniki (2904)
Wydarzenie, o którym mowa, rozegrało się w poniedziałek, 10 stycznia. Wówczas mundurowi zostali poinformowani, że pewna kobieta kieruje samochodem "w stanie nietrzeźwości".

- Kobieta została zatrzymana do kontroli i zbadana alkomatem. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu - mówi prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Jakby tego było mało, prokurator potwierdziła, że w samochodzie znajdowało się kilkuletnie dziecko. Okazało się też, że przyłapana "na podwójnym gazie" na co dzień pracuje w policji (w chwili zdarzenia nie była jednak na służbie).

Postępowanie dyscyplinarne i procedura zwolnieniaWszystko wskazuje na to, że nieodpowiedzialny wybryk oznacza koniec kariery w policji.

- Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił policjantkę w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął również postępowanie dyscyplinarne, a także wszczęta została procedura zwolnienia funkcjonariuszki ze służby - mówi podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie wybrane